Dyt. Sanem Apa Doğan, İstanbul, Diyetisyen

Dyt. Sanem Apa Doğan

Diyetisyen - İstanbul

Besinlerin Saklanma Koşulları, Kilo Kontrolü, Beslenme Bilimleri ve Besinler

Randevu Al 0 (850) 811 76 94Soru Sor

Adres

Zerafet Sokak, Necip Fazıl Mahallesi, Alemdağ Cd. No:601 D:Kat: 2, 34773  Ümraniye, İstanbul
Sanem Apa Beslenme ve Danışmanlık Hizm.

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Hakkında

Sanem Apa Doğan Kimdir?

Dyt. Sanem APA DOĞAN, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde başladığı eğitimini 2005 yılında başarıyla tamamlayarak Diyetisyen unvanı almıştır. 

Mezuniyet tezi olarak “Üniversite öğrencilerinin beslenme alışkanlıklarının saptanması” başlığı altında araştırma yapmış olan Dyt. Sanem Apa DOĞAN, Beslenme ve Diyetetik alanındaki seminerini ise “Bebeklik, çocukluk ve adolesan döneminde kemik mineral yoğunluğunun ölçülmesi” konusunda vermiştir. Ayrıca üniversite eğitimi sırasında “Yetişkin kadınların folat tüketim durumlarının saptanması” konusunda da çalışma yapmıştır. 2017 Yılı itibarıyla “Down Sendromlu çocukların beslenme durumlarının saptanması” üzerine araştırmalar yapmış, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Beslenme Bilimleri anabilim dalında yüksek lisans eğitimine devam etmekte olan Dyt. Sanem Apa DOĞAN, Bilim Uzmanlığı tezini “Karaciğer yağlanması olan obez hastalarda ağırlık kaybının etkisinin incelenmesi” üzerine yapmaktadır.

Dyt. Sanem APA DOĞAN, 2005 - 2007 yılları arasında Mezura Kliniği’nde kurumsal wellness çalışmalarının yönetimi ve koordinasyonundan sorumlu Diyetisyen olarak görev almış, aynı zamanda kilo verme, kilo alma, gebelik ve emziklilik beslenmesi, POS da beslenme, menopozda beslenme, diyabet, kalp damar hastalığı gibi kronik hastalıklarda beslenme ve diyet konularında danışanlarına beslenme eğitimi vermiştir. Danışanlarına verdiği beslenme eğitimlerinin yanı sıra gıda sektöründe önemli yeri olan şirketlere ürün geliştirmede danışmanlık, çeşitli şirketlere sağlıklı beslenme seminerleri ve beslenme eğitimi, mönü danışmanlığı (okullar ve özel şirketler) yapmıştır. Ozel bir spor merkezinde spor yapan bireylerin beslenme durumunun kontrolü konusunda diyetisyen olarak bireysel beslenme eğitimi hizmeti sunmuştur.

Mayıs 2008 tarihinde Amerikan Diyetisyenler Derneği’nden “Çocukluk ve Adolesan Döneminde Kilo Kontrolü ve Yönetimi” ile “Yetişkin Kilo Kontrolü ve Yönetimi” Sertifikalarını başarıyla almış olan Dyt. Sanem APA DOĞAN, 2008 Yılında Boston’da Amerikan Diyetisyenler Derneği’nin düzenlediği 24. Kalp Sağlığı ve Spor Beslenmesi konusundaki sempozyuma katılmış, daha sonra Kanada Kanser Derneği’nde gönüllü olarak çalışmış ve kanser hastalarını yakından gözlemleme şansı bulmuştur.

2007 Yılı Kasım ayında Diyabet Diyetisyenliği Kursuna katılım göstermiş ve diyabet konusundaki bilgilerini güncelleyerek “Diyabet Diyetisyeni” olarak çalışma hakkı kazananan Dyt. Sanem APA DOĞAN,  aynı zamanda Türkiye Diyetisyenler Derneği; Amerika Diyetisyenler Derneği; Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği; English High School- Nişantaşı Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği, Marmara Rotaract, İstanbul Avcılar ve Atıcılar Kulübü üyesi olan Sanem Apa, bir çok ulusal ve uluslarası kongre ve sempozyuma katılmış, Kanada ve Amerika Birleşik Devletlerinde mesleki gelişimi için çeşitli gözlemlerde bulunduktan sonra kurum diyetisyenliği alanında TÜBİTAK’ta görev almıştır.

Dyt. Sanem APA DOĞAN, mesleki çalışmalarına şu an İstanbul/Ümraniye'de bulunan özel muayenehanesinde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

İlgilendiği Hastalıklar

 • Besinlerin Saklanma Koşulları
 • Kilo Kontrolü
 • Beslenme Bilimleri ve Besinler
 • Genetik Hastalıklarda Beslenme Ve Diyet
 • Aşırı Kilo Alımı

Tedaviler

 • Gebelik ve beslenme
 • Gut hastalığı ve beslenme
 • İnsülin direnci ve metabolik sendrom
 • Sağlıklı kilo alma
 • Çocuk beslenmesi

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 76 94

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
2 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ra ..ınalp

Bayılıyorum çoooook seviyorum ?❣️❣️❣️Güleryüzü samimiyeti uzman yaklaşımı ile tam aradığım doktor hastasıyım dedeee? 01-05-2019

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
ku..an

Sanem hn.ın pozitifligi ve guleryuzlülüğü motivasyonumun artmasını saglıyor. Beni sıkmayan istedigimi yiyebildigim ortak karar verdigimiz diyet listeleri diyeti sıkıcı olmaktan çıkarıyor. Ben sanem hnla bu yolda olmaktan çok memnunum. Teşekkurler kendisine. 10-03-2019

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Dyt. Sanem Apa Doğan tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Kolesterolyukseklıgı

  Kolestetolyuksekligi saygilar son tahlilde hdl40ldl140trig237tkol230 ldlyi trig dusuremiyorum hafyada3yumurta hetgun7,zeytin her sabah dogal hindistan cevizinden bir tatlı kadigi iciyorum unutkanliga iyi geliyor bu doz zarari varmi oneriniz yokmu nasil beslenebilirim kabızlık zamanı bir cay kaşığı e... devamı

  Doktor Cevabı:

  Dyt. Sanem Apa Doğan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kanser beslanmesı

  Hastakıgı beslenmedı beslenmesı saygılar eşim kolon kanseri 3evre n1 kemoterapısı bitmek üzere bazı drlar kanserli hastaların sut ve peynir yememesi gerektiğini yazıyor eşim sabah laktozsuz sut ve bir dilim peynir yiyor artık yemesınmı şüpheye düştük beni aydonlatmanızı rica ediyorum size güveniyor... devamı

  Doktor Cevabı:

  Dyt. Sanem Apa Doğan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.