Dyt. Sanem Apa Doğan

Diyetisyen - İstanbul
5.0

Diyet Ürünleri, Duygusal yeme bozukluğu, Genel Diyet

5.0

“Bayılıyorum çoooook seviyorum ?❣️❣️❣️Güleryüzü samimiyeti uzman yaklaşımı ile tam aradığım doktor ha...” Devamı

Dyt. Sanem Apa Doğan

Dyt. Sanem APA DOĞAN, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde başladığı eğitimini 2005 yılında başarıyla tamamlayarak Diyetisyen unvanı almıştır. 

Mezuniyet tezi olarak “Üniversite öğrencilerinin beslenme alışkanlıklarının saptanması” başlığı altında araştırma yapmış olan Dyt. Sanem Apa DOĞAN, Beslenme ve Diyetetik alanındaki seminerini ise “Bebeklik, çocukluk ve adolesan döneminde kemik mineral yoğunluğunun ölçülmesi” konusunda vermiştir. Ayrıca üniversite eğitimi sırasında “Yetişkin kadınların folat tüketim durumlarının saptanması” konusunda da çalışma yapmıştır. 2017 Yılı itibarıyla “Down Sendromlu çocukların beslenme durumlarının saptanması” üzerine araştırmalar yapmış, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Beslenme Bilimleri anabilim dalında yüksek lisans eğitimine devam etmekte olan Dyt. Sanem Apa DOĞAN, Bilim Uzmanlığı tezini “Karaciğer yağlanması olan obez hastalarda ağırlık kaybının etkisinin incelenmesi” üzerine yapmaktadır.

Dyt. Sanem APA DOĞAN, 2005 - 2007 yılları arasında Mezura Kliniği’nde kurumsal wellness çalışmalarının yönetimi ve koordinasyonundan sorumlu Diyetisyen olarak görev almış, aynı zamanda kilo verme, kilo alma, gebelik ve emziklilik beslenmesi, POS da beslenme, menopozda beslenme, diyabet, kalp damar hastalığı gibi kronik hastalıklarda beslenme ve diyet konularında danışanlarına beslenme eğitimi vermiştir. Danışanlarına verdiği beslenme eğitimlerinin yanı sıra gıda sektöründe önemli yeri olan şirketlere ürün geliştirmede danışmanlık, çeşitli şirketlere sağlıklı beslenme seminerleri ve beslenme eğitimi, mönü danışmanlığı (okullar ve özel şirketler) yapmıştır. Ozel bir spor merkezinde spor yapan bireylerin beslenme durumunun kontrolü konusunda diyetisyen olarak bireysel beslenme eğitimi hizmeti sunmuştur.

Mayıs 2008 tarihinde Amerikan Diyetisyenler Derneği’nden “Çocukluk ve Adolesan Döneminde Kilo Kontrolü ve Yönetimi” ile “Yetişkin Kilo Kontrolü ve Yönetimi” Sertifikalarını başarıyla almış olan Dyt. Sanem APA DOĞAN, 2008 Yılında Boston’da Amerikan Diyetisyenler Derneği’nin düzenlediği 24. Kalp Sağlığı ve Spor Beslenmesi konusundaki sempozyuma katılmış, daha sonra Kanada Kanser Derneği’nde gönüllü olarak çalışmış ve kanser hastalarını yakından gözlemleme şansı bulmuştur.

2007 Yılı Kasım ayında Diyabet Diyetisyenliği Kursuna katılım göstermiş ve diyabet konusundaki bilgilerini güncelleyerek “Diyabet Diyetisyeni” olarak çalışma hakkı kazananan Dyt. Sanem APA DOĞAN,  aynı zamanda Türkiye Diyetisyenler Derneği; Amerika Diyetisyenler Derneği; Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği; English High School- Nişantaşı Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği, Marmara Rotaract, İstanbul Avcılar ve Atıcılar Kulübü üyesi olan Sanem Apa, bir çok ulusal ve uluslarası kongre ve sempozyuma katılmış, Kanada ve Amerika Birleşik Devletlerinde mesleki gelişimi için çeşitli gözlemlerde bulunduktan sonra kurum diyetisyenliği alanında TÜBİTAK’ta görev almıştır.

Dyt. Sanem APA DOĞAN, mesleki çalışmalarına şu an İstanbul/Ümraniye'de bulunan özel muayenehanesinde devam etmektedir.

Acil hocam

Efendim hayırlı geceler zor durumdayım nolur cevap verin 2 3 gündür karın şişliği var başka bir belirti yok eşlik eden karın şişliği azcık patlayabilirmiş gibi bir his hazımsızlık da olabilir hareketsiz kalınca daha belli oluyor yürüyünce hafifliyor yaşım 20 kilo 115 bazen hafifliyor sonra yine artıyor Çok yemek yemekten olabilir mi korkulacak birşey varmı ne olursa doktora başvurayım Meteospasmyl kullanıyorum yararı olur mu Ayrıca reflü problemi de var biraz bende

Dyt. Sanem Apa Doğan

Dyt. Sanem Apa Doğan tarafından cevaplandı

Merhaba Kilo kontrolünü sağlamanız sıkıntılarınızi azaltacaktır. Bunun haricinde her gün düzenli o... Cevabı görmek için tıkla.

25 Mayıs 2020 tarihinde cevaplandı.

Kolesterolyukseklıgı

Kolestetolyuksekligi saygilar son tahlilde hdl40ldl140trig237tkol230 ldlyi trig dusuremiyorum hafyada3yumurta hetgun7,zeytin her sabah dogal hindistan cevizinden bir tatlı kadigi iciyorum unutkanliga iyi geliyor bu doz zarari varmi oneriniz yokmu nasil beslenebilirim kabızlık zamanı bir cay kaşığı epsomtuzunu suda eritip ıcıyorum zararı varmı Gizle 26.10.2019 / Gizle Gizle 18.11.2019 / Musa

Dyt. Sanem Apa Doğan

Dyt. Sanem Apa Doğan tarafından cevaplandı

Merhaba Kolesterol seviyenizi düşürebilmek adına mutlaka yürüyüşü hayatınıza katmalısınız. Günlük ... Cevabı görmek için tıkla.

21 Kasım 2019 tarihinde cevaplandı.

Kanser beslanmesı

hastakıgı beslenmedı beslenmesı saygılar eşim kolon kanseri 3evre n1 kemoterapısı bitmek üzere bazı drlar kanserli hastaların sut ve peynir yememesi gerektiğini yazıyor eşim sabah laktozsuz sut ve bir dilim peynir yiyor artık yemesınmı şüpheye düştük beni aydonlatmanızı rica ediyorum size güveniyorum tesekkurler Gizle 30.10.2019 / Çıl Gizle Gizle 04.11.2019 /

Dyt. Sanem Apa Doğan

Dyt. Sanem Apa Doğan tarafından cevaplandı

Merhabalar Öncelikle tüm kalbimle geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim. Sağlıklı beslenme alışk... Cevabı görmek için tıkla.

15 Kasım 2019 tarihinde cevaplandı.

Sanem Apa Beslenme ve Danışmanlık Hizm.
Zerafet Sokak, Necip Fazıl Mahallesi, Alemdağ Cd. No:601 D:Kat: 2, 34773 Ümraniye/İstanbul
Hizmetler
GAPS Tedavisi Zayıflama diyetleri Zayıflama programı Gebelik ve beslenme Gut hastalığı ve beslenme Devamı

İlgi Alanları

Diyet Ürünleri Duygusal yeme bozukluğu Genel Diyet Sağlıklı Beslenme Sağlıklı Zayıflama Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
SA
Sem*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Bayılıyorum çoooook seviyorum ?❣️❣️❣️Güleryüzü samimiyeti uzman yaklaşımı ile tam aradığım doktor hastasıyım dedeee?

Yorum randevu sonrasında eklendi.
TY
Tut*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Sanem hn.ın pozitifligi ve guleryuzlülüğü motivasyonumun artmasını saglıyor. Beni sıkmayan istedigimi yiyebildigim ortak karar verdigimiz diyet listeleri diyeti sıkıcı olmaktan çıkarıyor. Ben sanem hnla bu yolda olmaktan çok memnunum. Teşekkurler kendisine.

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Dyt. Sanem Apa Doğan ile nasıl iletişime geçerim?

Dyt. Sanem Apa Doğan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dyt. Sanem Apa Doğan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dyt. Sanem Apa Doğan Sanem Apa Beslenme ve Danışmanlık Hizm. bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dyt. Sanem Apa Doğan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dyt. Sanem Apa Doğan Diyetisyen uzmanıdır. Diyet Ürünleri, Duygusal yeme bozukluğu, Genel Diyet alanlarında hizmet veriyor ve GAPS Tedavisi, Zayıflama diyetleri, Zayıflama programı hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube