Dyt. Miray Türker Kaya

Diyetisyen - Mersin
5.0

Yeme Bozuklukları, Obezite, Çocukluk Çağında Beslenme

5.0

“Bence gayet başarılılar” Devamı

Dyt. Miray Türker Kaya

İlk ve Tek “PsikoFit” in kurucusudur.

Diyetisyen Miray Türker Kaya, Mersinin Tarsus ilçesinde doğmuştur. Lise eğitimini 19 Mayıs Anadolu lisesinde almıştır. Çocukluktan beri kilo problemi yaşamıştır. Kilo problemi lise döneminde hızlı kilo artışıyla birlikte 92 kg a kadar çıkmış ve kendi çabalarıyla başarılı bir zayıflama süreci geçirerek ideal kilosuna ulaşmıştır. Miray Türker bu süreçten sonra kendisi gibi kilo problemi ve yeme bozukluğu olan insanlara yardım etmek için lisans eğitimi almaya karar vermiştir.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden yüksek bir ortalama ile mezun olarak “Diyetisyen” ünvanını almıştır.

Miray Türker, kendi yaşadıkları ve eğitimini birleştirerek; psikoloji ve beslenmenin bir bütün olduğu inancıyla PsikoFit i 2016 yılında kurmuştur. Merkezinde diyet uygulamalarını obezite, yeme psikolojisi, yeme bağımlılığı ve yeme bozukluklarını konuları başta olmak üzere kalıcı beslenme değişiklikleri ve kilo yönetimine yeni yöntemlerle bütünsel olarak beslenmeyi ele almıştır.

PsikoFit diyet uygulamaları dışında da uzman psikologlar tarafından bireysel, çocuk ve çift terapi hizmetleri vermektedir.

PsikoFit Danışmanlık Merkezi
34. Cadde Ritim Office Kat :7 Ofis: 25, 33140 Yenişehir/Mersin
Hizmetler
Zayıflama programı Yeme bozukluklarına yönelik beslenme programları Çocuk obezite Gebelikte sağlıklı kilo alımı ve emzirme dönemi beslenmesi Diyabet diyeti Devamı

Hakkında

İlk ve Tek “PsikoFit” in kurucusudur. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

Gelişim Üniversitesi

Yabancı Dil

İngilizce

Ekibim

Furkan Kartal Kaya

İlgi Alanları

Yeme Bozuklukları Obezite Çocukluk Çağında Beslenme İnsülin Direnci Tip 2 Diyabet Devamı

Hobiler

Doğa yürüyüşü yapmak Yemek pişirmek Bilimsel Makale Araştırması Yapmak Bitki Yetiştiriciliği Ahşap boyama Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
MA
Mur*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce
Kilo verme diyetleri
PsikoFit Danışmanlık Merkezi

Bence gayet başarılılar

ET
Emr*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Önerileri ve sorunlara yaklaşımı çok güzel. Zayıflamaktan başka çare bırakmıyor. Kesinlikle tavsiye !!!

Pel*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Pozitif bir insan. Konuşması ve tavırları etkileyici ve egodan arınmış. Onu tanımadan önce özgüveni eksik biriydim. Ancak benim ne kadar değerli olduğumu anlamamı sağladı. O zaman anladım ki sorun sadece yemek değilmiş. Onun sayesinde uzun zamandır veremediğim kiloları verdim ve vermeye devam ediyoruz. Teşekkür ederim.

FK
Fer*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Bence mesleğine aşık, işini hakkıyla yapıyor. Kendisine sonsuz güven duyuyorum. Önceden kilolu bir diyetisyen olması özellikle ilgimi çekmişti. Onu idol alarak zayıfladım. Çok iyi motive ediyor ve ne hissediyorsan bir şey söylemeden anlıyor. İyi ki varsın değişimimin mimarı. Değişmek isteyen herkese tavsiye ederim.

MS
Mel*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Yorumları okuyunca gitmeye karar verdim, başlarda acaba diye düşünsem de bugün 5 haftalık süreçte 8 kilo verdim. Haftalık kontroller, sürekli telefonla iletişimde olması, her soruya büyük sabırla cevap vermesi insanı ekstra motive ediyor. İlk günden beri en önemli şey ise aç kalmadan zayıflamış olmam. İyi ki yolumuz kesişmiş.

Nil*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Bugün tam bir ay oldu psikofit ile tanışalı geçen bu bir ayda hem çok eğlendim hem öğrendim hem de irademe karşı daha güçlü oldum. Kapı açılır açılmaz güler yüz ve samimiyet ile karşılandım bu da beni daha da rahatlattı çünkü Diyet beni her zaman gergin yapmıştır. Ben genelde pazartesi sabah diyete giren ve akşamı çıkan biriydim .. kendimi sıkıntı da hissettiğim anda yemeğe başvururdum özellikle psikofiti tercih etmemde ki sebepte yeme alışkanlığımın strese gerginliğe maruz kaldığımda rahatlama yöntemi olarak kullanmamdı. Psikofitte hem diyetin hem de psikolojinin bir arada olması benim için çok önemliydi ve bu yemeğe sığınmamın zamanla düzeleceğine inanıyorum . Diyetin yanı sıra yapılan grup terapisin de aslında yaşadığım durumun bende olmadığını da fark ettim Yemeğe başvurmamın sebebini açıkça dile getirebildim dve Bu beni daha da rahatlattı . Kalıplaşmış diyet listeleri ile hiç bir zaman barışık olmadım ama Miray hocamın ilk olarak öykümü alması çok hoşuma gitmişti öncelikle beni tanımaya çalışması neyi sevip neyi sevmediğimi öğrenmesi beni daha da memnun etti . İlk görüşmeden sonra doğru adreste olduğumdan emindim . Bir ayın sonuna geldik ve aç kalmadan 5 kilo 800 gram verdim . Miray hocanın bilgisi, anlayışı Bilgehan hocanın güler yüzlülüğü ve Furkan hocanın içtenliği için çok teşekkür ederim .

SC
Sev*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Kızımı bir çok diyetisyene götürdüm ama daha ilk randevuda bir olumsuzluk oluşurdu.Miray hanıma gitimizde böyle bir şey oluşmadı aksine seanstan ciktimizda kızım kilo vercene inanmıştı.Miray hanımın iletişimi çok içten ve samimi .Grup terapileri çok büyük destek salıyor .Çok teşekkürler Miray hanim

AC
Arz*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Hayatımda defalarca diyetisyene gitmiş, defalarca farklı yöntemler denemiş biri olarak diyetten soğumuştum Miray hocama gittiğimde. Ayrıca vejetaryen olduğum için gittiğim diyetisyenler tarafından oldukça baskıya uğramıştım. Ama Miray hocam hem bana diyeti sevdirdi hem de seçimlerime saygı duyarak beni asla istemediğim şeyleri yemeye zorlamadı. Zorlandığımda her zaman bana alternatif yöntemler önererek bunu yaşam tarzına dönüştürmem için katkıda bulundu. Bu süreç benim için çok umut verici ve çok da heyecanlı geçiyor. Bir ayı çok az aşmış bir süredir gidiyor olmama rağmen sonuçlarımdan da çok memnunum. Psikofit’in ortamı bana bir sürü olanak sağladı. Her zaman güler yüzlerle karşılandığım için çok memnunum. Gösterilen ilgi ve oldukça umut verici geçen grup seansları için de minnettarım.?

HA
Hal*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Miray hanım hem çok iyi bir dinleyici aynı zamanda çok iyi bir gözlemcidir. Diğer diyetisyenlerden çok farklıdır; yemek istemediğiniz hiçbir şeyi size zorla yedirmez, tabularınızı en güzel şekilde yıkmaya çalışır ve ne olursa olsun her zaman sizin yanınızda olur. Bu zamana kadar çok fazla diyetisyene gittim ama hiçbiri miray hanım kadar farklı ve başarılı gelmedi bana, miray hanımı seçmemdeki en önemli nedenlerimden biri kendisinin de yıllar önce bu diyet sürecinden geçip zayıflamış olmasıydı ve tecrübelerinin bulunmasıydı,beni daha iyi anlayabileceğini ve bana daha çok destek olabileceğini düşündüm. Eğer gerçekten kendiniz için mahalle baskısı değilde kendiniz istediğiniz için zayıflamak istiyorsanız elinizden geleni yapabileceğinize inanıyorsanuz bu yolculuğunuzda miray hanımla devam etmenizi kesinlikle tavsiye ederim. Sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır. Hiçbir şey için geç değildir ben 15 kilo verdim bile kalan 15 kilomu birlikte verebiliriz :)

AO
Ade*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Yemek yerken ne hissettiğinizi yediğiniz menüye göre inceleyen sizi anlamaya çalışan bir diyetisyeniniz oldu mu hiç. Ya da canım şunu istiyor dediğiniz zaman porsiyonunuzu ayarlayan. 27 yaşındayım. Kendimi bildim bileli kiloluyum. Bunca zaman yok onu yeme bunu yeme diyen. şok diyetler ile işi çileye çeviren bisürü diyetisyene gittim. Arkadaş lahmacun.,kebap vs bunlar hayatın gerçeği. Annesinin yiyen hasta olmaz diyerek obezite ettiği nesildenim. Ama artık herşey değişiyor. Teşekkür ederim Miray hanım.

Dyt. Miray Türker Kaya
Dyt. Miray Türker Kaya 13 Eylül 2018
Çok teşekkür ederim Adem Bey

Sık Sorulan Sorular

Dyt. Miray Türker Kaya ile nasıl iletişime geçerim?

Dyt. Miray Türker Kaya için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dyt. Miray Türker Kaya nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dyt. Miray Türker Kaya PsikoFit Danışmanlık Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dyt. Miray Türker Kaya hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dyt. Miray Türker Kaya Diyetisyen uzmanıdır. Yeme Bozuklukları, Obezite, Çocukluk Çağında Beslenme alanlarında hizmet veriyor ve Zayıflama programı, Yeme bozukluklarına yönelik beslenme programları, Çocuk obezite hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube