Dr. Sümeyye Taş

Akupunktur - Antalya
5.0

Hacamat Tedavisi, Sülük Uygulaması, Tik Bozuklukları

“Çok iyi ve deneyimli doktorlarımıza teşekkür ediyoruz. Tekrar görüşmek üzere” Devamı

Dr. Sümeyye Taş

Dr. Sümeyye Taş lise öğreniminin ardından 1993 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden başarı ile mezun olarak tıp doktoru olmuştur. 1993 ile 1997 yılları arasında Karabük ve Denizli'de sağlık ocaklarında görev almıştır.

1997 yılında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp ile ilgilenmeye başlamış olup, 1997 yılında Akupunktur,  2006 yılında da Hipnoz eğitimleri almıştır. 1998 yılında  Denizli’de “Alternatif Tıp Merkezi” adında eşi Dr Erdoğan Taş ile birlikte kendi Akupunktur muayenehanesini açmıştır.

1997 - 2002 yılları arasında bir çok yerli ve yabancı eğitimciden Akupunktur eğitimleri almıştır. Türkiye'de Akupunktur'un duayenleri olan Prof. Dr. Abdülkadir Erengül, Dr. Nüzhet Ziyal ve Dr. Mehmet Fuat Abut gibi önemli Akupunktur hocalarından Akupunktur eğitimlerini tamamlamıştır.

Dr. Sümeyye Taş, Türkiye de Akupunktur gibi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıbbın bu günlere gelmesinde büyük emeği olan Prof. Dr. Cemal Çevik tarafından 2002 yılında Gazi Üniversitesi'nde düzenlenen ve Türkiye de ilk resmi Akupunktur eğitimi olma niteliğine sahip  Akupunktur sertifikasyon eğitimini başarı ile tamamlayarak Sağlık Bakanlığından resmi “Akupunktur Uygulama Sertifikasını” almıştır.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2011 yılında  663 sayılı KHK ye istinaden 2014 yılında çıkarılan  “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Yönetmeliği” kapsamında;  “Akupunktur Uygulama Sertifikası”nın yanında

2014 yılında önce Üsküdar Üniversitesince daha sonra 2016 yılında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından düzenlenen eğitim ile “Hipnoz Uygulama Sertifikasını” başarı alarak Hipnoterapi alanında hasta kabul etmeye başlamıştır.

 2017 yılında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından düzenlenen eğitim ile “ Hacamat uygulama Sertifikasını ”,

2017 yılında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından düzenlenen eğitim ile  “ Hiruduterapi (Sülük) uygulama Sertifikasını”,

2005 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan yönetmelik kapsamında “Medikal Estetik Uygulama Sertifikası” nı aldı.

Dr. Taş, 2013 ile 2014 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde   “Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans eğitimini’’  tamamlayarak  “Aile Danışmanlığı”  sertifikasını aldı. 

2016-1018 yılında Psikoterapi eğitimi alarak Psikoterapist olarak hasta kabulüne başladı

Dr. Taş, Antalya’da “Akutrans GETAT klinik ”  Akupunktur, Hipnoz, Hacamat Tedavi Merkezi adlı muayenehanesinde eşi Dr Erdoğan Taş ile birlikte Akupunktur, Hipnoz, Hacamat, Hirudoterapi(Sülük), Proloterapi, Ozon terapi, Fitoterapi, Psikoterapi, Cinsel terapi ve   Aile danışmanlığı  alanında hizmet vermeye devam etmekte olup evli ve iki çocuk annesidir.

Aldığı ve Katıldığı Mesleki eğitimler

1997 İstanbul Akupunktur Derneği Akupunktur semineri

1997 Akupunktur Derneği                        Prof Dr Jean Bossy- Akupunkturda Dermatomlar 

1998     İstanbul Akupunktur Derneği      Prof Dr Jeffry DANY - İntradermal İğne uygulamaları   

1999     Akademik Akupunktur Derneği      Dent Oscar Mastalaeir-Auriculoterapide Bozucu alanlar

2001     Turkısh Medical Acupuncture Association…...Traditional Japanese Acup.F. 

2001 İstanbul Akupuntur Derneği             Havai Akupunktur Başk.tar.verilen sem.

2001 Akademik Akupunktur Derneği    Ağrı ve Akup.Ağrıdaki Etki Mekanizması.

2002 Gazi Üniversitesi         Acupuncture Training and Application Course

2003 Türk Tabipler Birliği İşyeri  Hekimliği B Tipi sertifikası 

2003 Sağlık Bakanlığı Akupunktur Tedavisi Uygulama Sertifikası

2004 Yeditepe Ün.-Tıb.Hipnoz Der.          Uluslararası Hipnoz Kongresi

2004 Yeditepe Ün.-Tıb.Hipnoz.Der.           Ego State Therapy konulu Workshop

2006 Sağlık Bakanlığı Aile Hekimliği 1. Aşama Uyum Eğitimi Sert.

2006 Sağ.Bak.İstanbul Üniv. Kaplıca Tıbbi ve Uygulamaları Eğitim Semineri

2005 Sağlık Bakanlığı Medikal Estetik Hekimliği Uygulama Sertifikası

2006 ….. Hipnoz Eğitimi

2014 Üsküdar Ünv. Hipnoz Uygulayıcı Eğitimi

2016     Yıldırım Beyazıt Ünv. Hipnoz Uygulayıcı Sertifikası

2017     Yıldırım Beyazıt  Ünv. Hacamat(Kupa) Uygulayıcı Sertifikası

2017     Yıldırım Beyazıt Ünv.    Hirudoterapi (Sülük) Uygulayıcı Sertifikası

2017 Ankara Akupunktur Derneği        Akupunktur Sempozyumu

2019 Sağlık Bakanlığı 2. Uluslararası GETAT Kongresi

2014     Selçuk Ünv. Aile Danışmanlığı Yüksek Lisansı

2019…… HYT Hipnoz eğitimi

Dr. Sümeyye TAŞ Muayenehanesi
Altındağ Mah. 100.Yıl Bulvarı Polat Apt. Kat:1 D:2 Muratpaşa/Antalya
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Hirudoterapi (sülük tedavisi) Fitoterapi Bel - boyun fıtığı Mezoterapi Migren tedavisi Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Dr. Sümeyye Taş lise öğreniminin ardından 1993 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden başarı ile mezun olarak tıp doktoru olmuştur. 1993 ile 1997 yılları arasında Karabük ve Denizli'de sağlık ocaklarında görev almıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Hacamat Tedavisi Sülük Uygulaması Tik Bozuklukları Alerji testi ve tedavisi Bilinçaltı terapisi Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 39 45

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ML
Mey*** L***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Dr. Sümeyye TAŞ Muayenehanesi

Çok iyi ve deneyimli doktorlarımıza teşekkür ediyoruz. Tekrar görüşmek üzere

GA
Gül*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
Dr. Sümeyye TAŞ Muayenehanesi

Kurak bir çölden çıkıp masmavi, engin deniz kıyısına çıktığınızı hayal edin. Ne kadar değişebilirse bir insanın hayatı, tedavi sürecimde ve sonrasında yaşadığım her güzellik o nispette oldu. Hatta deniz kıyısının da ötesinde, yepyeni bir dünyaya yelken açtım, adım adım ilerledim. Her adımda yaralarım sarıldı, gözyaşım silindi. Her yaşımı, her ânımı yeniden inşa ettik. Bir an bile kendimi yalnız hissettirmeden bana. Sümeyye Hocamın sabrı, anlayışı, mütebessim yüzü ve müşfik bakışı korkularımı, kaygılarımı yenmeme yardımcı oldu. Iyileşeceğime olan inancı beni cesaretlendirdi. Bu inancı çok kısa sürede ben de kazandım. Kendimi keşfettim, kendimle yeniden buluştum, tanıştım. Hayal kurmaya , kurduğum hayalleri dile getirmeye bile cesaret edemeyen ben, şimdi o hayallerimi bir ideale dönüştürüp hayatımı ona göre dizayn ediyorum. Yaşamayı öğreniyorum resmen. Korkmadan sevmeyi, doğru sevmeyi. En güzeli de kendimi sevmeyi. Uzun yıllar sonra ilk defa hayatımdan lezzet duymaya başladım. Hayal kurmayı seviyorsanız imge terapi tam size göre. İyileşmek için 'en doğru' kapıyı çaldığıma, 'en etkili' tedaviyi gördüğüme inanıyorum. Hayatımda iyi ki yaptım, dediğim ve asla pişmanlık duymadığım şey Sümeyye Hocamdan terapi almak oldu. Geçmişteki bütün travmaları, kötü anıları silip yerine bana sunduğu pırıl pırıl bir hayat algısı eşliğinde hayata devam ediyorum. Yapacağınız tek şey güvenmek, inanmak ve teslimiyetli olmak. Bir zaman sonra nasıl değiştiğinize siz dahi inanamayacaksınız. Fiziksel rahatsızlıklarım bile sessizce veda ettiler bana. Olumsuz duygusal yükler çünkü, bizi hasta eden ne varsa. Bahar alerjimin geçtiğini çiçekleri özgürce koklayabildiğimde fark ettim. Geceleri uyutmayan huzursuz bacak ağrılarım bitti artık. Kronik bel ve boyun ağrılarım da dahil. Çünkü sebebini öğrendim. Çünkü Sümeyye Hocam bana balık tutmayı öğretti. Her defasında tecrübe ediyorum. Ağrı hissettiğimde beni rahatsız eden negatif duyguyu fark ettiğim an dakikalar içinde iyi hissediyorum. Bu ömürlük bir iyileşme. Sağlıklı birey olmanın tadı bir başka. Meselâ sürekli başı ağrıyan, migren krizleri yaşayan biri olmaktan kurtulmak. Panik atak yaşamamak ne kadar da rahatlatıcı. Kaygısız yaşanabileceğini görmek... Iyileşmeye gönüllü olmak gerek bence. Başta kendi iyiliğimiz sonra da ailemiz, evladımız, eşimiz dostumuz için. Sağlıklı nesil yetiştirmek sağlıklı bir birey olmaya bağlı. Şu an geldiğimiz noktaya inanmak güç. Yolumun, hayatımın bu kadar güzelleşeceğini tahmin bile edemezdim . Unuttuğum varlığımın yansımasını doktorumun bana tuttuğu tertemiz aynada buldum. Benim için seanslarda geçirdiğim her dakika çok değerliydi. Her seansta seansta sağaldım , iyileştim! Candan teşekkürlerimi sunuyorum Sümeyye Hocam 'a. Onun kadar özverili ve başarılı bir doktordan terapi alabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Akutrans'a yolum düştüğü için çok mutluyum...

AG
Ayş*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce
Kronik ağrılı hastalık tedavisi
Dr. Sümeyye TAŞ Muayenehanesi

Alanında çok başarılı bir doktor Sümeyye hanım,göstermiş olduğu ilgi,alaka ve güler yüzü için kendisine çok teşekkür ediyorum.

GP
Gül*** P***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce
Dr. Sümeyye TAŞ Muayenehanesi

Dr. Sümeyye hanıma hacamat tedavisi için gitmiştim benim ilk hacamat tecrübem olmasına rağmen çok güzel sonuç aldım düşünen herkese tavsiye ederim endişe korku vs. Hepsini Dr. Sümeyye hanım konuşarak motive ediyor ve sonuç mükemmel 💐☘️🌸🌺🙂

Ayş*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
10 ay önce
Migren tedavisi
Dr. Sümeyye TAŞ Muayenehanesi

Bilgili, tecrübeli, güleryüzlü ve sonsuz güven veren bir doktor. Herkese rahatlıkla tavsiye ederim

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Emi*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce

İşinde uzman bilgili ve ilgili güler yüzlü bir doktor. Tavsiye ederim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
N.
Ner*** .***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Sümeyye hanım benim ve annemin doktoru kendisine il dışından giderek tedaviye başladım çok ilgili aynı zamanda çokta bilgili bir insan kendisini sürekli yenileyen insanı çok iyi anlayan ve anlamlandıran bir doktor. Eşi ve kendisi alanında oldukça uzman kişiler ikisine de çok teşekkür ederim herşey için 💐

Seç*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ben ANKİLOZAN SPONTİLİT hastasıyım. Benim ergenlikten beri ara ara belim ağrır geçerdi geçen sene hamileliğimin 3. Ayında başlayan bel ağrılarım kesinlikle bir dün bile ara vermeden ağrıdı. Sonra doğum yaptım ve artık hiç kıpırdayamayacak duruma geldim. Bel kaslarım hareket etmiyordu. Ve çok şiddetli ağrılarım vardı. Belimde kalçamda dizimde heryerim bitmiş vaziyetteydim. Sonra doktor doktor gezme serüveni başladı bir sürü ağrı kesici hatta biyolojik ilaç bile işe yaramadı. Ağrılarımı hiç bişey kesmiyordu. Bi gün iş gereği Erdoğan hocamla karşılaştım hastalığımdan bahsettim hiç bişey işe yaramadı dedim. Altta yatan psikolojik durumu düzeltmedikçe iyileşmezsin gel hipnoz+akupunktur yapalım dedi. Hocamla tanıştığımda yürüyebilecek durumdaydım ama ağrılarım geçmemişti ve sağ bacağım açılmıyordu. İlk önce beni inandirdi Sümeyye hocam ve Erdoğan hocam iyileşeceğime. Sümeyye hocam ufkumu açtı kendimle barıştım doğal olarak sosyal hayatım iyileşti. Daha mutlu olmaya başladım. Bi yandanda Erdoğan hocam akupunktur yaptık. Ve bu iki mucizevi tedavi ile benim ağrılarım geçti en güzeli de sağ bacağım artık açılıyor. Hocalarımdan Allah bin kere razı olsun. Şimdi hem bedenen hemde ruhen çok iyiyim

Yorum randevu sonrasında eklendi.
TS
Tuğ*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Dr hanımın eli hafif tavsiye ederim

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ND
Nah*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

6.seansımıza gittik. çok iyi bir hekim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Dr. Sümeyye Taş ile nasıl iletişime geçerim?

Dr. Sümeyye Taş için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dr. Sümeyye Taş için nasıl randevu alabilirim?

Dr. Sümeyye Taş ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508113945

Dr. Sümeyye Taş nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dr. Sümeyye Taş Dr. Sümeyye TAŞ Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dr. Sümeyye Taş hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dr. Sümeyye Taş Akupunktur uzmanıdır. Hacamat Tedavisi, Sülük Uygulaması, Tik Bozuklukları alanlarında hizmet veriyor ve Hirudoterapi (sülük tedavisi), Fitoterapi, Bel - boyun fıtığı hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube