Uzm. Psk. Cansu Ayman

Psikoloji - İstanbul
4.9

Varoluşcu Terapi, Varoluşçu Psikoterapi, Bireysel Terapi

“Çok profesyonel mesleğini hakkı ile yapan birisi tavsiye ediyorum.” Devamı

Uzm. Psk. Cansu Ayman

Klinik Psikolog Elif Cansu Ayman 1992 Balıkesir doğumludur. Lise eğitimini Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünde, %100 YÖK burslu olarak tamamlamış ve 2017 yılında mezun olmuştur. Ardından Kocaeli Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. 2021 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programından mezun olmuştur. Klinik psikoloji eğitimi boyunca Bilişsel Davranışçı Terapi ekolü eğitimi almıştır. Aynı zamanda yetişkin objektif testler ve MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri), yine yüksek lisans süresince eğitimini gördüğü uygulamalardır. Marmara Üniversitesinden Aile Danışmanlığı Sertifikası almıştır. Marmara Sanat Akademisi’nde diksiyon ve seslendirme eğitimi almıştır. Kişisel gelişimi için psikanaliz ve varoluşçuluk ağırlıklı seminer, sempozyum ve kısa süreli eğitimlere katılmıştır. Moodist Psikiyatri Hastanesi ve NP Beyin Hastanesinde klinik gözlem ve uygulama içeren ve aynı zamanda psikopatoloji ve bağımlılık eğitimlerini kapsayan stajlarını tamamlamıştır. Boğaziçi Üniversitesinin Nöropsikoloji alanında Prof. Reşit Canbeyli tarafından yürütülen laboratuvar deneylerine asistan gözlemci olarak katılmıştır. Doç. Dr. Genel Cerrah Fırat Tutal’ın yanında Yeme Bozuklukları üzerine psikolojik gözlem yapmıştır. 1 yıl boyunca, Üsküdar Üniversitesi psikolojik danışmanlık biriminde süpervizyon eşliğinde, üniversite öğrencilerine psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir. 2021 Eylül ayından itibaren, Varoluşçu Akademi’de 2 yıl sürecek olan Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi’ne devam etmektedir. Yetişkin ve ergen bireysel, çift ve aile terapisi uygulamaya devam etmektedir.

Eğitimler

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı
Diksiyon & Dublaj & Seslendirme Kursu
Psikopatoloji ve Klinik Uygulama Eğitimi
Bağımlılık Eğitimi
Bilişsel Davranışçı Terapi
Geştalt Terapi
MMPI - Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri
Yeme Sorunları ve Psikanalitik Kuramlar
Varoluşçu Psikoterapi ile Yeme Sorunları, Beden ve Cinsellik ile Çalışmak
Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi (devam ediyor)

Psikohome
Zuhuratbaba, Şükran Çiftliği Sk. No:49/3 Bakırköy/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Randevu Hattı

Hakkında

Klinik Psikolog Elif Cansu Ayman 1992 Balıkesir doğumludur. Lise eğitimini Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünde, %100 YÖK burslu olarak tamamlamış ve 2017 yılında mezun olmuştur. Ardından Kocaeli Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. 2021 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programından mezun olmuştur. Klinik psikoloji eğitimi boyunca Bilişsel Davranışçı Terapi ekolü eğitimi almıştır. Aynı zamanda yetişkin objektif testler ve MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri), yine yüksek lisans süresince eğitimini gördüğü uygulamalardır. Marmara Üniversitesinden Aile Danışmanlığı Sertifikası almıştır. Marmara Sanat Akademisi’nde diksiyon ve seslendirme eğitimi almıştır. Kişisel gelişimi için psikanaliz ve varoluşçuluk ağırlıklı seminer, sempozyum ve kısa süreli eğitimlere katılmıştır. Moodist Psikiyatri Hastanesi ve NP Beyin Hastanesinde klinik gözlem ve uygulama içeren ve aynı zamanda psikopatoloji ve bağımlılık eğitimlerini kapsayan stajlarını tamamlamıştır. Boğaziçi Üniversitesinin Nöropsikoloji alanında Prof. Reşit Canbeyli tarafından yürütülen laboratuvar deneylerine asistan gözlemci olarak katılmıştır. Doç. Dr. Genel Cerrah Fırat Tutal’ın yanında Yeme Bozuklukları üzerine psikolojik gözlem yapmıştır. 1 yıl boyunca, Üsküdar Üniversitesi psikolojik danışmanlık biriminde süpervizyon eşliğinde, üniversite öğrencilerine psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir. 2021 Eylül ayından itibaren, Varoluşçu Akademi’de 2 yıl sürecek olan Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi’ne devam etmektedir. Yetişkin ve ergen bireysel, çift ve aile terapisi uygulamaya devam etmektedir. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

Yeditepe Üniversitesi ( İngilizce )

Uzmanlık Aldığı Kurum

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Varoluşcu Terapi Varoluşçu Psikoterapi Bireysel Terapi Aile Danışmanlığı Ayrılık Kaygısı Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 79 50

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

4.9

Zamanlama

4.9

İlgi

4.9

Ortam

4.9
Nez*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
12 saat önce
Psikohome

Çok profesyonel mesleğini hakkı ile yapan birisi tavsiye ediyorum.

ÇZ
Çiğ*** Z***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 gün önce
Psikohome

Cansu hanımdan çok memnun kaldım. Yaklaşık beş yıldır bir sıkıntım vardı kendi kendime aşamadığımı anladım ve kendisine başvurdum sürecin sonunda çözüme ulaştık artık kendimi çok iyi hissediyorum. Sıcak, samimi, içten birisi iyi ki tanımışım iyi ki hayatıma dokunmuş. Sürecimiz bitmiş olsada Seanslarıma ara ara devam ediyorum. Çok teşekkür ederim.

EE
Emr*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 gün önce
Psikohome

Çok ilgili ve samimi birisi kendime bile sesli ifade edemediğim birçok şeyi anlatabiliyorum sizi tanıdığım için çok memnunum.

MB
Mus*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 gün önce
Psikohome

Cansu hanımla yaklaşık olarak bir buçuk senedir devam eden bir terapi sürecimiz bulunmakta. Konuyla ilgili araştırma yaparken kendisinin yüksek lisans tezine denk gelmem ve sonrasında iletişime geçmem üzerine terapiye başladık. Çalışmasını okumuş bir şekilde orada bulunduğum için başından beri kendisine güven duydum. Hiçbir zaman da bu güven ve saygı çerçevem sarsılmadı. Daha önce de çok terapiye gittim ve benim için en önemli kriter anlaşılıyor olduğumu hissetmek olmuştur hep. Hem anlaşıldığımı hissettiğim, hem kendime dair farkındalığımı artırdığı hem de ara ara bana aktardığı bilgilerle entelektüel birikimime de katkı sağladığı için kendisine çok teşekkür ederim.

Dil*** Ü***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 gün önce
Psikohome

Güven verici, sıcak rahatlatıcı bir seansdı.Tesekkür ederim

İG
İpe*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 gün önce
Psikohome

İlk seansımdı ve memnun kaldım. Devam edeceğim, teşekkürler.

SE
Sib*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 gün önce
Psikohome

Verdiğim en doğru kararlardan birisi terapi yolculuğuna başlamakmış diyorum. Çook uzun zamandır hep başlamayı düşünüp erteliyordum ama sonunda bu yola girdim. Sosyal fobim vardı ciddi kaygılar yaşıyordum bu nedenle yaşamımım kalitesi oldukça düşüyordu, ama terapiye başladığımdan beri birçok şey değişti şimdi hayatımda. Kaygılarımı büyük oranda yendim ve tekrardan yaşamaya başlamış gibi hissediyorum kendimi. Çok teşekkür ederim Cansu Hanım.

Alp*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 gün önce
Psikohome

Destekleyici ve güven verici tavrınız için teşekkür ederim. Anlaşıldığımı ve dinlendiğimi hissedebilmek o kadar iyi geliyor ki herkese tavsiye ederim.

BA
Bül*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 gün önce
Psikohome

Uzun zamandır terapi yolculuğundayım ve bu yolculuk çok hoşuma gidiyor, yanımda olduğunuz için minnettarım

NY
Num*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 gün önce
Psikohome

En çok korktuğum şey yargılanmaktı terapiye başlarken çünkü daha önce böyle şeyler yaşadım ve şimdi yargılanmayacağım bir yer olduğunu biliyorum artık. Terapide en önemli şey bu bence bu benim için çok önemliydi bu yüzden size teşekkür ederim.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Cansu Ayman ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Psk. Cansu Ayman için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Psk. Cansu Ayman için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Psk. Cansu Ayman ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508117950

Uzm. Psk. Cansu Ayman nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Cansu Ayman Psikohome bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Psk. Cansu Ayman hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Cansu Ayman Psikoloji uzmanıdır. Varoluşcu Terapi, Varoluşçu Psikoterapi, Bireysel Terapi alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube