Sorularda Ara
Uzmanlar

Seçtiğiniz kategorilerde uzmanlarımız tarafından toplam 5535 soru cevaplandı.

Gebelik riski Hk.

Merhabalar Hocam, 2 gün önce nişanlımla bir cinsel yakınlaşmam oldu ve içime boşaldı. Lakin cinselliğin olduğu gün reglimin ilk günüydü ve kanamam başlamıştı. Bu durumda bir hamilelik riski olabilir mi acaba? Ek not: regli günlerim çok düzenli. Her ay günü gününe regli oluyorum. Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

5 Kasım 2022 19:22
Op. Dr. Esra Kartal Doktora Sor

Op. Dr. Esra Kartal tarafından cevaplandı.

Hamile Olabilir Miyim ?

Ben 11 temmuzda regl oldum ve 19 temmuzda korunmasız ancak geri çekilme şeklinde bir ilişki yaşadım. Sonraki adetim beklediğim tarihten 3 4 gün geç olarak 13 ağustosta oldu. 6 gün sürdü. Yoğun kanamalı, koyu kırmızı, pıhtılı kanamaydı. Sonraki ay adetim tam vaktinde 11 eylülde oldu. Yine 6 gün sürdü, yoğun kanamalı ve pıhtılıydı. Ve en sonki adetim bu ay yine tam vaktinde 9 ekimde olup bu sefer sadece 4 gün sürdü. İlk kez adetim bu kadar kısa sürdü. Ben ilişkiden sonraki 6. 8. Ve 12. Haftada olmak üzere 3 kez idrarla gebelik testi yaptım. Hepsi de tek çizgi çıktı. Negatif çıktı. Ancak çok sık idrara çıkıyorum. Günde 10 kere kadar. Ve karnım da 15 20 gündür şiş durumda. Bulantı, kusma, tat ve koku değişikliği vs yok. Panik atak için Paxil k...

18 Ekim 2022 06:46
Op. Dr. Nurgül Ulusoy Doktora Sor

Op. Dr. Nurgül Ulusoy tarafından cevaplandı.

Ek korunmaya gerek var mı

Hocam merhabalar, Demir eksikliğim için Ferplex Fol içiyorum. Yasmin doğum kontrol hapının etkisini azaltır mı ? Ek korunmaya gerek var mı ?

28 Eylül 2022 18:47
Op. Dr. Nurgül Ulusoy Doktora Sor

Op. Dr. Nurgül Ulusoy tarafından cevaplandı.

Hamile Olabilir Miyim ?

Merhaba. Ben 11 temmuzda adet gördüm. Sonra 19 temmuzda korunmasız birliktelik yaşadım. Sonraki adetim beklediğimden 3 gün sonra 13 ağustosta oldu. Normal adet kanamasıydı yoğun, fazla kanamalı, koyu kırmızı ve pıhtılı bir kanamaydı. 5 gün sürdü. Şimdi de 11 eylülde adet oldum. Yine koyu kırmızı, yoğun kanamalı, pıhtı içeren bir kanama yaşıyorum. Herhangi bir belirtim yok sadece 2 haftadır sık idrara çıkıyorum ama paxil kullanmaya başladım ondan da olabilir. Sorum şu ki şu an hamile olma olasılığım var mı?

13 Eylül 2022 14:43
Op. Dr. Oktay Altun Doktora Sor

Op. Dr. Oktay Altun tarafından cevaplandı.

Adet geciktirici ve gebelikten korunma yöntemleri

hocam kadın doğum uzmanımız doğum konrol hapı kullanmadan önce ailede beyin kanaması olduğundan trombofili paneli testi istedi sonuçlarım çıktı bu sonuçlar neticesinde pıhtılaşma bozukluğum olduğundan hiçbir doğum kontrol hapı,iğnesi kullanamayacağımı söyledi bu beni çok korkuttu lütfen beni aydınlatır mısınız?Sonuçlarım: Trombofili Paneli Sonuç Faktör V Leiden G1691A NEGATIF Faktör V H1299R NEGATIF Faktör II G20210A NEGATIF MTHFR C677T NEGATIF MTHFR A1298C POZITIF (Heterozigot) PAI1 4G/5G 4G/5G (Heterozigot)

28 Nisan 2022 11:57
Op. Dr. Nurgül Ulusoy Doktora Sor

Op. Dr. Nurgül Ulusoy tarafından cevaplandı.

Doğum Kontrol

Hocam merhaba 21 gün ara verdim yasmine bugün 8. Gün saat 23.30 da ilk hapı aldım.Yarın 20.00 de alsam hep öyle devam etsem olur mu ?

31 Aralık 2021 12:04
Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Alkılıç Doktora Sor

Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Alkılıç tarafından cevaplandı.

Ella tarlusal

Hocam merhaba elladan sonra adetım gecıktı tarlusala basladım :( 3.gun gecıkmemdeyım suan ama tarlusal kullanıyorum olcaksamda tarlusal kullanırken kanamam olmaz mı? miratech yaptım 2.gecıkme gunu negatıftı.Sizce normal mı cok endişeliyim:(

25 Aralık 2021 12:33
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok Doktora Sor

Op. Dr. H. Yeşim Yerçok tarafından cevaplandı.

Yasmin hapı

Hocam merhaba. Yasmin 2. Kutuyu kullanıyorum. 3. İlacı alacağım zaman hapı kaybettim ve gidip yenisini aldım. Ancak 2.yi içip içmediğimi hatırlamıyorum. Sorun olur mu? Koruması azalır mı?

25 Aralık 2021 09:08
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok Doktora Sor

Op. Dr. H. Yeşim Yerçok tarafından cevaplandı.

Yasmin hapı

Hocam merhaba. Yasmin 2. Kutuyu kullanıyorum. 3. İlacı alacağım zaman hapı kaybettim ve gidip yenisini aldım. Ancak 2.yi içip içmediğimi hatırlamıyorum. Sorun olur mu? Koruması azalır mı?

24 Aralık 2021 23:05
Op. Dr. Ayhan Şahinler Doktora Sor

Op. Dr. Ayhan Şahinler tarafından cevaplandı.

prezervatif patlama

Hocam merhabalar yalvarırım yardım edin.8 aralıkta ella kullandım ve adetım bıe gun gecıkınce 23 sabah tarlusala basladım.23 gecesı bir ilişkim oldu bırı prezervatifleyken içimde ucu yırtılmıs ama bosalma partnerım anlasıgında karnıma oldu.Ama yırtılan kucuk ucu ise bır kac saat sonra ıdrarımla cıktı.Diğeri ger cekılme seklındeydı arka kalcama bosalma oldu ve hemen ıslak mendılle sıldık.Tekrar ella alamadım 8inde aldıgım ıcın ama ovulasyonda degılım.Partnerim cok emın ama tedirginim risk var mıdır?

23 Aralık 2021 18:24
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok Doktora Sor

Op. Dr. H. Yeşim Yerçok tarafından cevaplandı.

Kızlık zarı bozulmus mudur

Hocam öncelikle iyi gunler ben nişanlimla kıyafetsiz bir sürtünme yaşadık bu bi kac kez oldu ve hiçbir şekilde vajinaya giriş olmadı ıkındığım zmn vajinam az birsey açılıyor kanama falan da görmedim kızlık zarima zarar vermiş midir

22 Aralık 2021 15:39
Op. Dr. Hakan Kılavuz Doktora Sor

Op. Dr. Hakan Kılavuz tarafından cevaplandı.

Ik doz içme

Merhaba Seval Hanım, Diane 35 doğum kontrol hapını kullanıyorum. Bugün almadığımı zannederk iki hap içmişim. Bu şekilde 21 günü tamamlayamayacağım. Ne yapmalıyım

22 Aralık 2021 00:04
Op. Dr. Seval Taşdemir Doktora Sor

Op. Dr. Seval Taşdemir tarafından cevaplandı.

Kadın hastalıkları

Hayırlı günler hocam cevaplarsanız sevinirim ikili tarama testinde düşük riskli ne demek 3 lu testi önerir misiniz ikili yaptırınca üçlüyü gerek varmıdır cvb için teşekkür ederim

21 Aralık 2021 12:29
Op. Dr. Seval Taşdemir Doktora Sor

Op. Dr. Seval Taşdemir tarafından cevaplandı.

Parmak, ertesi gün hapı, gebelik?

merhabalar anlattığım şey muhtemelen komik gelecek fakat düşünmeden edemiyorum. erkek arkadaşımla seviştik bir birliktelik olmadı fakat beni eliyle oksadı parmağını soktu, evet biraz fazla derine ve şüphelendiğimiz şey şu sevgilimin parmaklarında zevk suyu veya menisi var mıydı diye düşünüyoruz bulaşsa bile hamile kalmanın o kadar kolay bi şey olmadığını biliyoruz ama ne olur ne olmaz diye 24 saat içinde ella hap kullandım. bunu reglmin bittiği gün yaptık. ovulasyon döneminde değildim yani. hamilelik riskim var mıdır nedir endişeleniyoruz. okuduğunuz ve ilginiz için teşekkürler.

21 Aralık 2021 03:15
Op. Dr. Ayşecan Enmutlu Doktora Sor

Op. Dr. Ayşecan Enmutlu tarafından cevaplandı.

parmakla hamile kalır mıyım ella kullandım

merhabalar anlattığım şey muhtemelen komik gelecek fakat düşünmeden edemiyorum. erkek arkadaşımla seviştik bir birliktelik olmadı fakat beni eliyle oksadı parmağını soktu, evet biraz fazla derine ve şüphelendiğimiz şey şu sevgilimin parmaklarında zevk suyu veya menisi var mıydı diye düşünüyoruz bulaşsa bile hamile kalmanın o kadar kolay bi şey olmadığını biliyoruz ama ne olur ne olmaz diye 24 saat içinde ella hap kullandım. bunu reglmin bittiği gün yaptık. ovulasyon döneminde değildim yani. hamilelik riskim var mıdır nedir endişeleniyoruz. okuduğunuz ve ilginiz için teşekkürler. cevabınız benim için çok önemli 🙏.

20 Aralık 2021 19:29
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok Doktora Sor

Op. Dr. H. Yeşim Yerçok tarafından cevaplandı.

Facebook Twitter Instagram Youtube