Ym
Soru Sahibi
20 Aralık 2021 00:06

Ters ilişki, Boşalma, Gebelik

İyi günler hocam. Ben 3 gün önce arkadaşımla anal ilişki de değil aslında fakat anüsüme girmeye çalıştı fakat giremedi. Gel git hareketleri yaparak Kalça kısmı (anüse)Sürtünerek boşaldı fakat bir damla anüsümün olduğu yere geldi ve hemen çekti partnerim. dışarıya doğru boşaldı Hemen sildim ıslak mendil ile. 1 saat içinde Ella ertesi günü hapı kullandım . sizce risk varmıdır gebelik? Çok korkuyorum lütfen yardım edin

0
3 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Her cehaletin bir bedeli vardır. Boş yere hap alarak hormon dengenizi alt üst etmişsiniz. Doğru kaynakları okumazsanız fırsatçılara yem olursunuz. Artık şu sürtünme (kıyafetli ya da kıyafetsiz), oral ya da anal seks ile ya da çevredeki olası sperm bulaşlarıyla gebelik olamayacağını, sadece vajinal cinsel ilişkiyle gebelik riski olduğunu öğrenin. Bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK) ulaşabilirsiniz. CİNSELLİK kaynağının 3 bölümünü de okuyun ve etrafınızdakilere de anlatın. Cinsellik konusunda inanılmaz derecede bilgisizsiniz. Bu sizin hatanız değil. Okullarda cinsellik eğitiminin verilmemesi, internette korkunç bir bilgi kirliliğinin olması ve anne babaların cehaleti veya bu bilgilendirmeyi yapmaktan kaçınması, alanı hurafelerden beslenen bir grup insana bırakıyor. Daha da kötüsü, korkudan genç insanlar boş yere ertesi günü hapı gibi yüksek hormon içeren ve pahalı ilaçlar kullanıyor, defalarca gereksiz yere gebelik testi yaptırıyor, hijyenik olmayan anal ilişki gibi yöntemlere başvuruyor ve aptalca safsata ve hurafeler yüzünden psikolojik sorunlar yaşıyorlar. “Erkeğin oturduğu koltuğun sıcaklığı geçmeden oraya bir kadının oturması zina sayılır” diyen ve gençleri cinsellikten korkutmaya çabalayan yobazlar buradan menfaat sağlamaya çalışıyor. DİKKATLİ OKUYUP ÖĞRENİNİZ VE TEKRAR TEKRAR AYNI SORULARI SORMAYINIZ. YÜZ KERE SORSANIZ DA CEVABIM AYNI OLACAKTIR – Erkeğin boşalmış ya da boşalmamış olmasına bakılmaksızın, vajinal cinsel ilişki (vajinal seks – penisin vajina içine boylu boyunca girmesi) dışında sürtünmeden, oral ya da anal seksten, çevreden, giysiden, havludan, hamamdan, havuzdan, denizden, tuvaletten bulaşan sperm ile gebe kalma olanaksızdır, şehir efsanesidir. Erkek tohum hücreleri (sperm) dış ortamda dakikalar içinde ölürler. Kaldı ki zorla vajina içine bulaştırılsa bile spermin vajina boyunca öldürücü vajinal asid ortamından geçmesi gerekiyor. Soruyu sormak değil, bilgisizlik, okuyup öğrenmemek ve internetteki bilgi kirliliğinden fırsatçılara yem olmak utanılacak bir durumdur. Bu arada vajinal, oral, anal, sürtünme vb. her türlü cinsel ilişkide prezervatif kullanmayı ihmal etmeyiniz. Cinsel geçişli hastalık kapmanız (HPV, Herpes, AIDS dahil) en az gebelik kadar istenmeyen bir durumdur ve bedelini ömür boyu ödersiniz. Bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK) ulaşabilirsiniz.

20 Aralık 2021 22:47
Ym
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam. Fakat bazı doktorlar ihtimalin olduğunu söylüyorlar. Gebelik testi yapmaya gerek var mı? Benim normalde de regılm düzensiz PKOS hastasıyım. Regl olmayı bekliyorum arada karnıma sancı giriyor. İhtimal yok değil mi? Geceleri yatamıyorum çok pişmanlık yaşıyorum...

23 Aralık 2021 08:00
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Ruları acılardan beslenenler hurafelere inanır, doğruyu öğrenmek istemez çünkü o zaman başka bir üzüntü kaynağı bulmaları gerekir. Adet düzensizliği ise başlı başına ciddi bir sağlık sorunudur. İmkanınız varsa gelin bizzat değerlendireyim, değilse makalelerimi okuyunuz. Daha çok bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK, Polikistik Over Sendromu (PCOS) nedir – ne değildir? Haziran 3, 2017 ; Polikistik over sendromu – ergenlerde ve erişkinlerde tanı ve tedavi. Ekim 17, 2018 ; Ergenlerde normal ve anormal adet düzeni tanımı ve PCOS tanısı. Ekim 17, 2018 ; Polikistik Over Sendromu – yine, yeniden. Nisan 21, 2019) ulaşabilirsiniz.

23 Aralık 2021 21:03
Ym
Soru Sahibi

Hocam aynı şehirde olsam kesinlikle gelirdim tercihimde siz olurdunuz fakat farklı şehirdeyim. peki ella hapı adet gecikmesi yapar mı? Ya da gecikmiş bir adet için en hızlı çözüm nedir? Yani çok korkuyorum aklımın bir kenarında acaba hamilelik var mı diye geçiyor.

24 Aralık 2021 08:45
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Ya okumuyor ya da anlamıyorsunuz. Acilen bir psikoloğa başvurun ve tekrar yazmayın.

24 Aralık 2021 21:53
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yazar toplam 8426 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Gebelikle alakali Prof. Dr. Kutay Biberoglu
İdrar testi Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Yumurtalık rezervi hk Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Hamile kalır mı ? Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Yağmur Yücebaş yıldız
Op. Dr. Yağmur Yücebaş yıldız Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Ömer Ulugergerli
Op. Dr. Ömer Ulugergerli Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Canan Çalışkan furtuna
Op. Dr. Canan Çalışkan furtuna Kadın Hastalıkları ve Doğum
Uzm. Dr. Güler Genç
Uzm. Dr. Güler Genç Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Mustafa Şahin
Op. Dr. Mustafa Şahin Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube