ŞE
Soru Sahibi
4 Ekim 2021 08:56

Vajinaya sperm bulaşmasıyla hamile kalınır mı

Hocam merhaba ben kız arkadaşımla birlikte oldum doğrusu herhangi bir sürtünme giriş flaan olmadı ayrıca kız arkadaşım bakire hocam normal mestürbasyon yapıp boşaldım penisi ve elimi yıkadım suyla daha sonra kız arkadaşımın vajinası ıslandı ben de ona mestürbasyon yaptım elimde spermler ona geçmiş olabilir mi ve duş taburesinede meni bulaşmış olabilir kız arkadaşım benden sonra tabureye oturdu sperm vajinaya geçmiş olabilir mi ve bundan sonra da tekrar penisi yıkayıp sevgilimin anüsüne sadece sürttüm vajinaya değmedi eminim bundan penisten boşaldıktan sonra gelen sıvı anüsten vajinaya bulaşmış olabilir mi hamilelik durumu nedir kız arkadaşım adet dönemini bu işi yaptıktan bir gün önce bitirmiş yaşanılan olaydan 21 saat sonra yani bugün Ella hapını içirdim hamile olma ihtimali var mıdır hocam yalvarırım yardımcı ol hocam

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Ella içerek hormon dengesini altüst etmişsiniz. Her cehaletin bir bedeli vardır. Cinsellik konusunda inanılmaz derecede bilgisizsiniz. Bu sizin hatanız değil. Okullarda cinsellik eğitiminin verilmemesi, internette korkunç bir bilgi kirliliğinin olması ve anne babaların cehaleti veya bu bilgilendirmeyi yapmaktan kaçınması, alanı hurafelerden beslenen bir grup insana bırakıyor. Daha da kötüsü, korkudan genç insanlar boş yere ertesi günü hapı gibi yüksek hormon içeren ve pahalı ilaçlar kullanıyor, defalarca gereksiz yere gebelik testi yaptırıyor, hijyenik olmayan anal ilişki gibi yöntemlere başvuruyor ve aptalca safsata ve hurafeler yüzünden psikolojik sorunlar yaşıyorlar. “Erkeğin oturduğu koltuğun sıcaklığı geçmeden oraya bir kadının oturması zina sayılır” diyen ve gençleri cinsellikten korkutmaya çabalayan yobazlar buradan menfaat sağlamaya çalışıyor. DİKKATLİ OKUYUP ÖĞRENİNİZ VE TEKRAR TEKRAR AYNI SORULARI SORMAYINIZ. YÜZ KERE SORSANIZ DA CEVABIM AYNI OLACAKTIR – Erkeğin boşalmış ya da boşalmamış olmasına bakılmaksızın, vajinal cinsel ilişki (vajinal seks – penisin vajina içine boylu boyunca girmesi) dışında sürtünmeden, oral ya da anal seksten, çevreden, giysiden, havludan, hamamdan, havuzdan, denizden, tuvaletten bulaşan sperm ile gebe kalma olanaksızdır, şehir efsanesidir. Erkek tohum hücreleri (sperm) dış ortamda dakikalar içinde ölürler. Kaldı ki zorla vajina içine bulaştırılsa bile spermin vajina boyunca öldürücü vajinal asid ortamından geçmesi gerekiyor. Bu arada vajinal, oral, anal, sürtünme vb. her türlü cinsel ilişkide prezervatif kullanmayı ihmal etmeyiniz. Cinsel geçişli hastalık kapmanız (HPV, Herpes, AIDS dahil) en az gebelik kadar istenmeyen bir durumdur ve bedelini ömür boyu ödersiniz. Daha çok bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK) ulaşabilirsiniz.

4 Ekim 2021 20:17
ŞE
Soru Sahibi

Cevabınız ve geniş bilgileriniz için teşekkür ederim hocam bir nebze olsun içimiz rahatladı araştırmalar yaptık çoğu yerde hamilelik riski yüksek diyor kafayı yemek üzereydik mecburen ellayı içirdim cahillik işte hocam bir sorum daha var hocam adet döneminden 1 gün sonra doğurganlık dönemine 3 gün kala biriyle ilişki yaşanırsa hamile kalma olasılığı var mıdır ve ellayı içtiği halde aldıktan ne kadar süre sonra adet görür karşı cins cevaplarınız için teşekkürler şimdiden hocam

5 Ekim 2021 09:47
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Ya okumadınız ya da okuduğunuzu anlamamışsınız. Burası insanların ruhsal olarak rahatlatılması değil bilgilendirilmesi sayfasıdır. İlki için bir psikoloğa gitmelisiniz. Daha çok bilgilenmek için blog.drkutaybiberoglu.com, www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (cinsellik) ulaşabilirsiniz.

5 Ekim 2021 21:09