Seçtiğiniz kategorilerde uzmanlarımız tarafından toplam 275 soru cevaplandı.

Burunda kılcal damar çatlamaları ve kızarıklık

Ümit Bey merhaba nasılsınız, Yaşamış olduğum travma sebebi ile burun kökümün ve kenarlarımın her iki tarafında ve burun ucumda çok ince neredeyse 0.1 mm belki daha ince kılcal damar çatlamaları ve kırmızılık vardı. 1 ay önce dual yellow lazer ve BBL lazer yaptırdım fakat pek bir değişiklik göremedim. Damarlar da kırmızılıklar da duruyor. Sonuç için erken mi bilemiyorum. Açıkçası bir değişiklik göremedim size bir sormak istedim. Ümit Bey yardımcı olmanızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.

1 Aralık 2021 10:33
Prof. Dr. Ümit Türsen

Prof. Dr. Ümit Türsen tarafından cevaplandı.

Lazer epilasyon sonrası ben yanığı

Hocam merhabalar. 23 yaşındayım diot tipi lazer epilasyona başladım yüzümde benler var lazer yaparken bı kapatma yapmadan direkt atış yaptılar lazer sonrasında yüzümdeki benin yanıp kabuk bağladığını gördüm ve sonrasında kabuk düştü ben im yok oldu. Bu durum tehlikeli midir geri eski haline döner mi cevaplarsanız çok sevinirim.

28 Eylül 2021 10:08
Prof. Dr. Ümit Türsen

Prof. Dr. Ümit Türsen tarafından cevaplandı.

Kaşınan kafa beni

Hocam 15 yaşımdayım kafamda saçların arasında yıllardır yuvarlak bir et beni var şimdi yeni yeni kaşıntı yapmaya başladı bir sıkıntı olabilir mi?

30 Haziran 2021 00:56
Uzm. Dr. Ragıp İsmail Engin

Uzm. Dr. Ragıp İsmail Engin tarafından cevaplandı.

Gül Hastalığı

Doktor hanım merhabalar, oğlumun sağ yanağında sakal ile elmacık kemiği arasında gül hastalığı var, çok ilaç kullandı ama kızarıklık devam ediyor lazer tedavisi dediler, siz yapıyor musunuz, yapmıyorsanız konusunda uzman ismi verebilir misiniz. Teşekkürler.

21 Haziran 2021 11:29
Uzm. Dr. Ebru Zehra Aygün

Uzm. Dr. Ebru Zehra Aygün tarafından cevaplandı.

genital bölgede hemanjiom benzeri sivilceler

Sağlıklı günler Hocam. uygun görürseniz problemimi kısa bir şekilde özetlemek istiyorum; yaklaşık 5 yıldır penisimin baş kısmında (hemanjiom,angiokeratoma) benzeri oluşumlar mevcut. daha önce üroloji ve dermatoloji bölümlerine uğradım herhangi bulaşıcı bir hastalık olmadığını belirttiler, birsüre merhem tedavisi uyguladım fakat bir sonuç elde edemedim.geçen yıl bu sivilce benzeri çıkıntılara belki kurur diyerek bir müddet sarımsak sürdüm ve sıktım,affınıza sığınarak fotoğraf atmak istiyorum hocam 3 aydır son durum atacağım karedeki gibi. bu illetten kurtulmanın bir yolu yok mu hocam lazerle tedavi edilebilir mi ve hangi bölüme başvurmalıyım. yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılarımla. https://www.resimag.com/p1/40baecc3e238.jpeg

8 Haziran 2021 18:35
Uzm. Dr. Engin Kocabaş

Uzm. Dr. Engin Kocabaş tarafından cevaplandı.

üründen sonra

merhaba benim cildim de bir anormallik yoktu cildiyecimin verdiği sivilce ilacını kullandım yüzümü yıkadım ve burnumun ucunun belirgin şekilde beyazladığını gördüm sonra ürünü kullanmadım. 4 ay falan geçti başka bir cilt ürünü kullandım yine aynı yer aynı şekilde beyazladı günden güne azaldı ama esmer olduğum için hâlâ görebiliyorum belirgin yani. birde ürünü gereğinden fazla kullanmıştım 1 hafta sonra iki tane büyük sivilcem çıktı kopardım beyaz renkte minicik nokta şeklinde kalmış gözeneklerimin olduğu yerde. bunların nedeni ne olabilir birde bi daha sivilcelerimde o şey olmadı ürünü bırakınca. yüz tipim akneli gözenekli siyah noktalı. yağlı yani. o burnumda o bahsettiğim yerde de siyah nokta çok fazla ama temizlenmeye bağımlı olmadı hafi...

13 Mayıs 2021 12:53
Uzm. Dr. Ragıp İsmail Engin

Uzm. Dr. Ragıp İsmail Engin tarafından cevaplandı.

plexr lazer

hocam merhama plexr lazer ile göz kapağı düşüklüğü için lazer atışı yapıyor musunuz bu işlem sırasında ağrı sızı oluyor mu yaşım 29 ve tek katlanma çizgim var rahatsız oluyorum bu uygulama sonrasında ileride cildim daha da kötüleşir mi

27 Nisan 2021 17:19
Uzm. Dr. Hatice Erdem

Uzm. Dr. Hatice Erdem tarafından cevaplandı.

burun kenarlarında kılcal damar çatlamaları

Hatice Hanım Merhaba, 3 ay önce aldığım darbeler sebebi ile burun kenarlarımda kılcal damar çatlamaları oluştu beyaz tenli biriyim özellikle üst taraflarda çok sık ve yoğun şekilde kılcal damar çatlamaları var bir süredir lazer araştırmaktayım bu tür sık ve çok ince damarlar için en etkili ve kesin çözüm sağlayan lazer türü hangisidir ND yag 1064, Pro yellow gibi lazerler var yardımcı olmanızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.

22 Nisan 2021 09:02
Uzm. Dr. Hatice Erdem

Uzm. Dr. Hatice Erdem tarafından cevaplandı.

Kortizon lazer epilasyon

Merhaba hocam,evde kullanmak için lazer epilasyon aleti aldım,kortizon kullanıyorum(prednol),otoimmun bir hastalığımdan dolayı,ancak cihazın kullanım klavuzunda bağışıklık baskılayıcı ilaç kullananlar kullanamaz yazıyor,6 mg kullanıyorum lazer epilasyon yaptırmamda bir sakınca var mı,şimdiden teşekkür ederim

17 Nisan 2021 17:03
Prof. Dr. Ümit Türsen

Prof. Dr. Ümit Türsen tarafından cevaplandı.

Yüz lazeri

Merhabalar ben yüz lazerine gidiyordum ve yarı da kaldı fiyat öğrenebilir miyim alın yüz bıyık ve boyun bölgesi

17 Nisan 2021 12:46
Uzm. Dr. Ebru Zehra Aygün

Uzm. Dr. Ebru Zehra Aygün tarafından cevaplandı.

Akne tedavisi ve Lazer epilasyon

Merhabalar zoretanin ile akne tedavisi görmekteyim. Bu süreçte vücuduma lazer epilasyon tedavisi uygulamamda bir sakınca var mıdır? Cevabınız için teşekkür ederim..:)

7 Nisan 2021 14:20
Uzm. Dr. Hatice Erdem

Uzm. Dr. Hatice Erdem tarafından cevaplandı.

İğneli Epilasyon

Yanak ve kulak bölgesinde bulunan kıllar için İğneli epilasyon olmak istiyorum. Mümkün nüdür ve ücretlendirme nasıl oluyor ?

1 Mart 2021 13:56
Uzm. Dr. Mukaddes Özcan

Uzm. Dr. Mukaddes Özcan tarafından cevaplandı.

Lazer epilasyon

Merhaba hocam, 2016-17 yıllarında sivilce tedavisi gördüm. Bu dönemde kullandığım kremler yüzümde tüylenme yaptı ve bu tüylenmeden çok rahatsızım. Birkaç sorum olacaktı. İlk sorum bu tüylerimi yüz usturası ile alsam daha kalın sakal gibi çıkar mı? İkinci sorum ise lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorum. Yüz için en uygunu diode lazer olarak yazılmış ama araştırma yaptığımda yüzdeki tüylenmeyi daha da arttırdığı yazılmış. Sizce yüz için en uygun lazer türü hangisi? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim,iyi çalışmalar.

27 Şubat 2021 18:27
Uzm. Dr. Engin Kocabaş

Uzm. Dr. Engin Kocabaş tarafından cevaplandı.

Lazer epilasyon sle lupus

Merhaba, annem sle lupus hastası, ben hasta değilim. Lazer epilasyon lupus hastalarına yapılmıyor, benim yaptırmamda bir sakınca var mı

4 Şubat 2021 21:58
Doç. Dr. Zekayi Kutlubay

Doç. Dr. Zekayi Kutlubay tarafından cevaplandı.

Skar yara iizi

Hocam merhaba. Yaklaşık 10 yıl önce kolumda kesik oldu. Polislik için sindirmeyi düşünüyorum. En etkili yöntem nedir. Franksiyonel lazer ne kadar etkili ?

8 Kasım 2020 23:47
Uzm. Dr. Ragıp İsmail Engin

Uzm. Dr. Ragıp İsmail Engin tarafından cevaplandı.

Facebook Twitter Instagram Youtube