EO
Soru Sahibi
13 Mart 2024 08:11

Mantar olabilir mi?

Merhaba. Öncelikle bende bulunan sorun 11 yıldır var olan ve 3 4 kez farklı doktorlara gitmeme rağmen çözülemeyen hatta yazılan her krem sonrası daha da hızlı artan bir sorun. 13 yaşındayken testislerde deri döküntüsü, kaşıntı ve kıl kökü güçsüzlüğüyle başladı. 3 sene sonra doktora gittim ve bana herhangi bir test yapılmadan belli kremler yazıldı. 3 senedir asla başka bölgeye yayılmayan bu sıkıntım kremi kullandığım 1 aylık süre içerisinde tüm penise yayıldı ve penis başında dahi döküntü ve kaşıntılar başladı ve bir kaç sene içerisinde penis başının altında yamalı ve içinde kırmızı beyaz noktaların bulunduğu bir lezyon oluşturdu. Doktora gittiğimde bu lezyonu tam olarak göremedi fakat kaşıntı ve döküntü şikayetlerim sebebiyle yine kremler ve bir şampuan yazdı. Diğer doktordan yaklaşık 7 sene sonra 2. kez doktora gitmiştim ve verdiği krem yine aynı şekilde sonuçlandı. Yıllardır yayılmayan ve penis başının alt kısmında oluşan lezyonlar 1 ay içinde penis başımın üst bölgesinde de oluştu ve şimdi neredeyse yamalı bir görüntüye ulaşacak noktaya geldi. Sonrasında bir doktora daha gittim ve genital herpes olduğunu iddia etti ve test sonuçlarında genital herpes çıkmayınca ve benim 'kötü beslendiğimde bağırsak sorunlarım ortaya çıktığında penisteki kaşıntı aşırı artıyor ve saçlarımda da aynı şekilde kaşıntı ve deri döküntüsü yaşanıyor mantar olabilir mi' dediğimde' oraları karıştırma o konudan çıkamayız' dedi. Artık ciddi şekilde psikolojimi yormuş durumda ve o kremler işe yaramadığı gibi bölgeyi nemlendirdiği için sadece yayılmayı arttırıyor. Sorunun ne olduğuna dair net sonuçlar veren test sistemi var mı bununla ilgili? ve bu lezyonları yok etmek mümkün mü? HIV ve HSV 2 testlerim negatif. fotoğrafları ekledim. Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

lezyonların fotosu gerek

5 Nisan 2024 10:27

yapısal değil ve hastalık olduğunudüşündüren bir ddurumsa biyopsialınarak patolojik inceleme ile kesin tanı konulabilir

5 Nisan 2024 10:28