GG
Soru Sahibi
29 Kasım 2019 19:00

İl-33 ilaç yanığı

Hocam merhaba iki gün önce il-33 adlı siğil ilacıni kullanirken sigilden taşıp yüzümde nohut büyüklüğünde bir iz bıraktı. İz şu an kahverengi-kirmizi karışımı bir renkte. Eczaneden medacassol ve dermatix silikon jeli alıp kullanmaya başladım. Bu yara izi kalıcı mıdır? İlaçlarla düzelme ihtimali var mıdır? Hangi ilaçları kullanmak gerekir? Ayrıca hafta içi cildiyeye gorunecegim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu ilaçlar sonrası bazen skar bazen de postinflamatuar hiperpigmentasyon oluşabiliyor. Silikon jeller skarda uzun süre kullanılmalı. Yara iyileştiriciler kullanılabilir. Yine de dermatoloji uzmanı arkadaşımın değerlendirmesinde fayda var.

30 Kasım 2019 14:02