Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili bilgilenmek için Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği sitelerini ziyaret edin.
Prof. Dr. Ümit Türsen, Mersin, Dermatoloji

Prof. Dr. Ümit Türsen

Dermatoloji - Mersin

Sedef Hastalığı (Psöriazis), Alerji, Büllöz Hastalıklar

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Adres (2)

Güvenevler mah. 1914.sok. Bosspoint iş merkezi No: 5 A blok. Kat 2 Daire 8  Yenişehir, Mersin
Prof. Dr. Ümit TÜRSEN Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
Dermatoloji Anabilim Dalı, Çiftlikköy Kampüsü  Yenişehir, Mersin
Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Hakkında

Ümit Türsen Kimdir?

Prof. Dr. Ümit Türsen, 8 Ağustos 1972’ de Mersin'de doğdu. Tıp eğitimini Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi' nde1995 yılında dönem 4. sü olarak tamamlamasının ardından aynı yıl tıpta uzmanlık sınavında Türkiye 3. sü oldu ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim dalında ihtisasını sürdürdü. 1999 yılında “Behçet Merkezinde izlenen 2313 Behçet hastasında yaş ve cinsin hastalığın klinik seyri üzerine etkinliklerinin incelenmesi” isimli tezi ile uzman unvanını aldı.

Dr. Türsen,  askerlik hizmetini 2000 yılında tamamladı ve Mersin Üniversitesi Dermatoloji Anabilim dalında Yrd. Doç. Dr olarak hizmet vermeye başladı.
2002 yılında Amsterdam Üniversitesi Tıp Fakültesi  Dermatoloji Anabilim Dalında sedef hastalığı patolojisi ve tedavisi üzerinde çalışmalarda bulunup, lazer ve deri cerrahisi konusunda tecrübe edindi. Doçent unvanını 2004 yılında; Profesör unvanını 2011 yılında aldı.

Dr. Türsen, evli ve 2 çocuk babasıdır. “Dr Feriha Tat ve Prof. Dr. Lütfü Tat Araştırma Ödülü” XVIII. Prof. Dr. A. Lütfü Tat Sempozyumu, Ankara, 15-19 Kasım 2005; 7. Ulusal Dermatoloji Yarışması 2004, Ankara, 2. lik ödülü; TÜBİTAK-NatoB1 bursu: Psoriasis immunopatogenezi projesi için 2002’ de 6 aylık yurtdışı bursu; TÜBİTAK-Almanya Atatürkçü Düşünce Derneği Behçet Hastalığı Araştırma Ödülü, 1999 aldığı ödüllerden bazılarıdır.

Dr. Türsen, Türk Dermatoloji Derneği; Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği; Türk Dermatopatoloji Derneği; Ankara Cüzzam Savaş ve Araştırma Derneği; Çukurova Dermatoloji Derneği; Ankara Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği; Pediatrik Dermatoloji Derneği üyesidir.

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

can..oğan

Sorunlara karşı çok öz,net ve samimice yaklaşıyor.Ne yapılması,nasıl uygulanması gerektiğine dair her şeyi hastasına doğrudan iletebiliyor.Alternatif çözümler üretebilmesi ve hastalığın çözüme kavuşması için gösterdiği gayreti takdir edilesidir.Hocama saygılarımı sunuyorum. 15-03-2016

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Ümit Türsen tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Püstüler sedef hastalığım

  Merhaba, teşekkürler ben zaten üniversite hastanesine gidiyorum tedaviye. kullandığım ilaçta güçlü ilaçlardan organ nakli için verilenlerden. ama yinede geçirmedi 😔 teşekkür ederim cevapladığınız için.

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Ümit Türsen

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Püstüler sedef hastalığım

  Merhabalar. ben pustuler sedef hastasıyım. genital bölgemi kaplamış durumda. çok ağrım oluyor. ilaç kullanmaktayım ancak 3 aydır devam ediyor. nasıl geçebilir? ağrılarımın dinmesi için ne kullanmalıyım? uzak durmam gereken yiyecekler nedir? bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. teşekkür ederim.

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Ümit Türsen

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.