GS
Soru Sahibi
2 Eylül 2021 00:13

İddia.bagimliligi

Merhaba hocam ... benim.sorunum.39 yaşında 1 oğlu olan.evli.erkek.kardesim.ile.ilgili. Yaklaşık 5 yıla yakındır iddia bağımlısı olduğu ile.ilgili.isini.kaybetti bu yüzden ve elindeki.arabasi ailemin.cektigi krediler hep.onun.borclarina.gitti ve şuanda annem çaresiz bende evliyim.sayesinde eşimle.bende.maddi.destek.oldugum.icin.sorunlar.yasadim.artik.eskişi kadar ilgili.davranmiyorum.cunku.yalan ve ajitasyon yaparak çevresinde ne kadar insan.var ise borc.para alıyor ve ödemiyor eşine.bize çocuğuna kötü.davraniyor.ofke.kontrolu.yok ben.zaten.kendim surekli.sayesinde kaygılıyım ve şunu.anladim.ki.maddi.olarak.ona.surekli.borclarini.odeyerek.destek.olmak.dahada kötüye götürüyor çünkü.artik.calismak.bile.istemiyor.neler.dedik.aklini.basina.al.annem.hasta olacak.cocugunun.gelecegini.dusun.ama.o.degismiyor.yardimci.olursaniz.sevinirim şimdiden.tesekkurler

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba Seda Hanım, Bu platformdan keşke kardeşiniz yazsaydı daha iyimser olur ve buradan yazdıklarımın bir faydası olacağına dair belki bir nebze ümidim olurdu. Maalesef ne sizin ne de başka birisinin onu için çaba harcaması onu bu alışkanlığından kurtarmayacaktır hatta tam tersi etki gösterip belki de bu tutumunu pekiştirecektir. Kardeşiniz öncelikle ailesine verdiği hasarın farkında olabilecek sorumluluk sahibi birisi olmadığı için ilk bunu öğrenmeli. Bunu ancak kendini içine düşürdüğü maddi sıkıntılarıyla siz ilgilenmezseniz anlayacaktır, kendi borçlarıyla kendisi ilgilenirse alacaklılarla bizzat kendisi yüz göz olursa. Diğer taraftan onu bu duruma iten olguların bir profesyonel terapist tarafından değerlendirilip bir terapi sürecine girilmeli ama bütün bunları kardeşiniz istemeli aksi taktirde bu durumu ile ilgili başarı söz konusu değildir. Geçmiş olsun. Saygılarımla

5 Aralık 2021 23:27
GS
Soru Sahibi

İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim sayın sadık bey...evet haklısınız bunu da önermeyi düşünüyorum çünkü çok tehlikeli olmaya başladı...

6 Aralık 2021 08:36

Geçmiş olsun

11 Aralık 2021 22:16