CE
Soru Sahibi
4 Temmuz 2020 16:13

Hastalik Hastasimiyim

45 yaşındayım. Şimdiye kadar şüphe duymadığım hastalık kalmadı diyebilirim. Gittiğim hastanelerde atarax, beloc dışında bir tedavi gerektirecek bulgu saptanamadi. Bir test yaptirirsam sonucunun %99 en kötüsü olacağı hissini bir türlü üstümden atamıyorum. Son olarak elbette corona suphesiyle gittim mide spazmı çıktı. Corona servisinde BT çekildiğim için acaba oradan bulaş olmuşumdur diye yine korkulu bir bekleyiş içindeyim. Eldiven ve maskem vardı , dezenfektan kullanmaktan elim in derileri soyuldu. Bir kere boğazımda gıcık hissetsem ateş basıyor. Böyle bir kısır döngüye girdim. Hiç psikolaga gitmedim. Sadece hastalık değil başka konularda da çok kaygılı bir yapım var. Özellikle yakınlarıma bir şey olacağı endişesi. Bu sırtımda yıllardır taşımaktan yorulduğum büyük bir yük. Bu nasıl ve ne kadar surede düzelir ? Yardıma ihtiyacım var..

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Bahsettiğiniz durumun tedavisi için öncelikle bir psikiyatriste gitmeli ve ardından psikolog desteği almalısınız. Rahatsızlığınızın teşhisi doktorunuzla görüştükten sonra netleşeceği için, tanı koyulmadan ve süreç izlenilmeden nasıl ve ne kadar sürede düzeleceğini söylemek mümkün değil. Sağlıklı günler diliyorum.

8 Temmuz 2020 18:54