Vitrektomi ameliyat teknikleri

Vitrektomi ameliyat teknikleri

Kalıcı Görme Kayıplarının Giderilmesi Amacıyla Uygulanan, Özellikli Cihaz ve Tecrübe Gerektiren En Zor Göz Ameliyatlarından Biri Olan Vitrektomi, İstinye Üniversitesi Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Alper Aras Tarafından Yapılıyor. Gözün Ulaşılması ve Görülmesi En Zor Noktalarının Belirlenerek Tedavisinin Gerçekleştirildiği Vitrektomi Ameliyatı ile Hastalarda Kalıcı Görme Kayıplarının Önüne Geçilirken, Görme Kalitesi de İyileştirilebiliyor.

Uzm. Dr. Alper Aras: “Vitrektomi Komplike Bir Cerrahi Operasyon Olmakla Birlikte Aynı Zamanda Diyabet Hastaları için de Önemli Bir Tedavi Yöntemidir.”

Dr. Alper Aras; “Vitrektomi gözün arkasında sinir lifi tabakalarındaki patolojik durumları iyi hale getirmek için uygulanan bir ameliyattır. Sinir ağı tabakasının yırtılmasında (Retina dokolmanı), şeker hastalarında görülen kanama ve retina yırtığı gibi komplikasyonlarda, göz yaralanmalarında, göz içi kanamalarda ve enfeksiyonlarda, retinada meydana gelen yırtıklarda ve göz içi yabancı cisim çıkarılmasında bu ameliyata gerek duyulmaktadır.” dedi.

Uzm. Dr. Alper Aras “Ameliyat Olmayan Hastalarda Ciddi Görme Kaybı ve Körlük Kaçınılmaz Olabiliyor.”

Genellikle görme derecesi çok düşük hastalarda gerçekleştirilen operasyonun uygulanmaması halinde ciddi bir körlükle karşı karşıya kalınabileceğini bildiren Uzm. Dr.Alper Aras, hastaların ameliyat edilmemesi durumunda zaman içinde görme kaybı yaşanmasının, hatta bir kısmında gözün küçülüp sönmesinin kaçınılmaz olabileceğine dikkat çekti.

OP  Dr. Alper Aras “Vitrektomi Ameliyatlarının Tam Teşekküllü Bir Hastanede Tecrübeli Hekim ve Ekipler Tarafından Yapılması Ameliyat Sonucunu Olumlu Etkiliyor .”

Vitrektomi ameliyatlarının özellikli cihaz ve tecrübe gerektiren işlemler olduğunuda kaydeden Op Dr. Mustafa Taşeli, İstinye Üniversitesi Hastanesi’nde retinaya bağlı göz hastalıklarının donanımlı alt yapı ve uzman hekim kadrosu sayesinde çağdaş normlarda ve en son teknolojik cihazlarla güvenli bir şekilde uygulanabildiğini belirtti.

Bu makale 14 Nisan 2021 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Op. Dr. Alper Aras

Op.Dr Alper Aras, lisans öncesi öğrenimleririnin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi' nde (İngilizce)  başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almiştir.İhtisasını ise,Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tamamlayarak Göz Hastalıkları uzmanı olmuştur.

Mesleki çalışmalarına Kızılay Altıntepe Tıp Merkezi'nde devam etmektedir.

Etiketler
Retinopati
Op. Dr. Alper Aras
Op. Dr. Alper Aras
İstanbul - Göz Hastalıkları
Facebook Twitter Instagram Youtube