Sağlıklı pürüzsüz bir cilt ve güçlü saçlar için nasıl beslenmeliyiz ?

Sağlıklı pürüzsüz bir cilt ve güçlü saçlar için nasıl beslenmeliyiz ?

Yaşlanmayı ve kırışıklığı engellemek için günde 2,5-3 litre su tüketilmelidir.Genç kalmak ve güçlü saçlara sahip olmak için A,C,E,B6,B12,Folik Asit vitaminlerinden Selenyum,Çinko,Biyotin,Demir minerallerinden Omega 3 ve 9 yağ asitleri açısından zengin bir beslenme olmazsa olmazlarımızdan.

Peki bunlar hangi besinlerde var ?

Kırmızı orman meyveleri,yeşil çay,beyaz çay 
Portakal,kırmızı biber,yeşil biber, kivi, brokoli, havuç,domates,avokado pırasa,ıspanak,Bal kabağı,süt ve süt ürünleri,ceviz, fındık, badem, keten tohumu,Soğuk sıkım zeytinyağı,hindi, somon, ton balığı,yumurta.

Bu besinleri nasıl tüketmeliyiz ?

Günde 2-3 porsiyon meyve tüketmek.
Günlük 1 porsiyon zeytin yağlı sebze yemeği tüketmek.
Günlük 2 porsiyon süt ve süt ürünü tüketmek.
Günlük 1 yumurta tüketmek 
Hafta 3-4 gün beyaz et tüketmek.
Günlük 2,5-3 litre su tüketmek. 
Günlük hayatınızda yapacağınız ufak değişiklikler ile cilt sağlığınızı ve yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Bu makale 10 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Dyt. Canberk Yaşar

Dyt. Canberk Yaşar, 1997 yılında Antalya da doğmuştur ve bir diyetisyen çocuğudur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü akreditasyon alarak 2019 yılında Diyetisyen unvanı almıştır.  Klinik Stajlarını Kepez Sağlık Merkezi, Başkent Hastaneleri Kadın doğum , pediatri, endokrin kliniklerinde,Yenikent diyaliz merkezi,Ayaş rehabilitasyon merkezi’nde tamamlayıp Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii’sinde (TUSAŞ) toplu beslenme stajını bitirmiştir. Yaşam koçluğu, Obezite tedavisinde multidisipliner yaklaşım, Hastalıklarda güncel nütrisyon yaklaşımları,integretif beslenme,beslenme ve vücut ilişkisi, psikosomatik hastalıklar ve beslenme, bariatrik cerahi sonrası beslenme, gıda güvenliği kursları ve kongreleri  gibi birçok mesleki gelişim ve eğitimi başarıyla tamamlamış, mes ...

Etiketler
Cilt
Dyt. Canberk Yaşar
Dyt. Canberk Yaşar
Antalya - Diyetisyen
Facebook Twitter Instagram Youtube