Ameliyatsız hemanjiom seçeneklerinden biriside lazer yöntemidir. Bir çok alanda etkinliği kanıtlanmış olan lazer hemanjiom tedavisindede ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. Filtrelerle sınırları belirlenmiş yüksek ısı taşıyan ışığın damar benine (hemanjioma) uygulanması şeklinde yapılan bir tedavi yöntemi lazerle hemanjiom tedavisi. Daha çok yüzeyel olgularda yani derinliği çok fazla olmayan vakarlın tedavinde tercih edilir.

Lazerle Hemanjiom Tedavi İşlemi Ne Kadar Sürer?

Büyük olmayan ama kabarık olan hemanjiomlarda hemoroid memesinin söndürülmesinde kullanılan İRC adlı lazer kullanılmaktadır ve 3-4 seansta istenilen sonuç alınabilir. Yüzün yarısını kaplayan yüzeysel hemanjiomlarda uygulanan lazelr farklıdırç Lazerle hemanjiom tedavisi seanslar halinde uygulanır inatçı vakalarda 10-15 seans sürerken abartılı olmayan damarsal sorunlarda daha erken tedavi sağlanabilir. Vücudun her yerinde görülebilen şarap lekesi (port wien stein), gül lekesi (siper hemangioma), vücuttaki küçük kırmızı benlerin tedavisinde güvenle kullanılabilir.

Diğer Hemanjiom Tedavi Yöntemleri

Bu tür yüzeysel hemanjiomlarda skleroterapi, köpük tedavisi gibi yöntemler uygulanamadığından tek çözüm lazerdir bununla birlikte kavernöz hemanjiomlarda köpük ve skleroterapiye destek amaçlı kullanılır çünkü bu tedavilerde yüzeysel olarak sorun kalabilir ve onların tedavisi lazerle yapılır.

Lazerle tedavi probun girebildiği tüm vücut alanlarında kullanılabilir. Konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki soru ve yorum alanından iletebilirsiniz.


İstanbul Genel Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!