LAZER DESTEKLİ LIPOSUCTION (LAZER LİPOLİZ) İLE HIZLI VE ETKİLİ İNCELME

Bölgesel incelme ve deforme alanların toparlanması işlemleri ile zayıflama kavramları sürekli karıştırılmaktadır. Halen dünyada ve ülkemizde en sağlıklı zayıflama ve incelme yöntemi bizim kliniğimizde de olduğu gibi kişiye özel hazırlanan beslenme programları, egzersiz alışkanlığının teşvik edilmesi ve bilimsel altyapısı olan incelme cihazlarının diyetlerle kombine edilmesidir. Kliniğimizde zayıflama programında olan kişilere sunduğumuz ULTRASHAPE cihazı sürece büyük katkı sağlamaktadır. Sağlıklı zayıflama sürecinde olup, bölgesel problemi direnç gösteren veya kilo problemi olmayıp herhangi bir bölgesinden rahatsızlık duyan kişilere ise hızlı ve etkin bir yöntem olarak Lazer Destekli Liposuction (lazer lipoliz) sunulmaktadır.

LAZER YARDIMLI LIPOSUCTION (LAZER LİPOLİZ) NEDİR?

Lazer Destekli Liposuction (lazer lipoliz) 80’li yıllardan günümüze uzanan liposuction kaygısını ortadan kaldıracak etkin bir teknolojidir. İlk kullanıldığı zamanlarda, yağlar lazerin yarattığı ısı ile eritilir ve ardından vücut tarafından atılması beklenirdi. Halen bu yöntemi uygulayanlar olmakla birlikte özellikle batı dünyasında bu yöntem yerini bizimde uyguladığımız tek seanslı Lazer Destekli Liposuction işlemine bırakmıştır. Yapılan işlemin boyutu kişilerin talebine göre değişir. Yağlar eritildikten sonra yağ çekme işlemi ile dışarı alınır.

ZAYIFLAMA PROGRAMLARI İLE LAZER YARDIMLI LIPOSUCTION

Lazer Destekli Liposuction işlemi; halihazırda zayıflama programında olan kişilerde de sürecin sonunda veya zayıflama sürecinde yavaşlama olduğu dönemlerde yapılabilir. Hastanın elde edeceği sonucu daha iyi bir noktaya getirecek ve kalıcılık sağlayacaktır. Lazer Destekli Liposuction ameliyatının arkasından işlem yapılan alanlarda bir daha yağlanma kolay olmayacaktır. Tabii ki halk arasında yaygın bir inanış olan o bölgede birikmeyen yağların başka bölgelerde toplanacağı da efsaneden ibarettir. Bu tarz uygulamalardan sonra hastaların kendilerini korumaları gereklidir.

NASIL VE HANGİ KOŞULLARDA YAPILIR?

Lazer Destekli Liposuction (lazer lipoliz), kişilerin istediği alan sayısına göre anestezi cinsi değişen ve hastane koşullarında ameliyathane gerektiren bir işlemdir. 1 veya 2 alan söz konusu olduğunda lokal anestezi ile yapılabilir. Daha geniş ve fazla sayıda alan söz konusu olduğunda anestezi gerektirebilir. Lokal anestezi ile yapıldıktan, 1 saat sonra eve dönebileceğiniz bir işlemdir. Ameliyat sonrası en az 3 hafta korse giyilmesi tavsiye edilir. İş gücü kaybı yaratmaz. İlk hafta işlem alanlarında hareketlerinize paralel kas ağrıları ve hassasiyet olabilir ancak hayat akışını çok etkilemez.

SELÜLİTİ AZALTIR

Lazer Destekli Liposuction işleminin sonuçlarını işlemden hemen sonra görmeye başlarsınız ancak nihai sonuç ortalama 2-4 aylık dönemde ortaya çıkar. İşlem sonrası iyileşme döneminde düzensizlik, girinti ve çıkıntılar olmaz ve ayrıca özellikle bacak arkası selülitlerinizi azaltır. Karın bölgesinde sezaryen izi üzerine doğru hafif sarkan, gevşemiş ve elastikiyeti bozulmuş deride çok güzel toparlama sağlar. Vücudun pek çok farklı bölgesinde uygulama şansı verir.

ERKEKLER İÇİN LAZER DESTEKLİ LIPOSUCTION ÇÖZÜMLERİ

Erkeklerde görülebilen jinekomasti probleminin çözümünde çok etkin rol oynar. Yine bel çevresi ve göbek bölgesinde erkeklere de yardımcı olan bir yöntemdir.


Ankara Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!