Kişinin yaşını en çok ele veren uzuvlarından biri de ellerdir. Zaman içerisinde yaşlanmaya karşı direnemeyen eller, yaş almanın da getirmiş olduğu iç ve dış faktörler nedeniyle eski dolgun ve diri yapısını kaybetmektedir. El üzerinde lekeler oluşmaya başlamakta, el derisi incelip sarkmakta ve damarlarda belirginleşmeler meydana gelmektedir. Bütün bu sorunların önüne geçmek için el gençleştirme tedavileri geliştirilmiştir.

EL LEKELERİ, KIRIŞIKLARI TEDAVİSİ

El gençleştirme, yaşlanmaya karşı direnç gösteremeyen elleri eski formuna kavuşturmak için özel olarak geliştirilmiş olan ameliyatsız bir yöntemdir. Ciltteki incelmeleri azaltmak, cilt lekelerini gidermek, cildin kalitesin arttırmak ve cildin incelen bölgelerine dolgu yapmak amacı ile el gençleştirme tedavisi uygulanmaktadır. Saf hyaluronik asit ve de PRP uygulamaları ile gerçekleştirilen ameliyatsız el gençleştirme, el tabakasının ihtiyaç duyduğu bütün desteği ona sağlamaktadır. Ayrıca ellerdeki lekeleri giderici kimyasal soyma ve peeling uygulamaları da el gençleştirme kapsamındadır.

El estetiği sağlamak ve yaş almakla birlikte ortaya çıkan el deformasyonlarını ortadan kaldırmak amacı ile uygulanmakta olan el gençleştirmesi, ellerdeki lekelerin giderilmesi, sarkan el derisinin toparlanması, elde incelen bölgelerin yeniden eski dolgun haline kavuşması ve ellere daha genç bir ifade kazandırılması açısından oldukça etkilidir. Cilt altı dokusundaki kayıpları giderme ve el bölgesine ihtiyaç duymuş olduğu nemi yeniden geri kazandırma özelliği de bulunan el gençleştirme, bu uygulamaya ihtiyaç duyan herkesin imdadına yetişmektedir.

El gençleştirme tedavisi ile kırışıklar ve lekeler giderilir.

El gençleştirmek yönteminde ellerinde yaşlanma belirtileri ve lekeler olan kadın ve erkeklerin tamamında işe yarayan bir yöntemdir. Ciltte yıpranma ve incelme olan kişiler, cilt altı dokusu kaybı olanlar, ciltte leke problemi yaşayan tüm kişiler bu işlemi yaptırabilmektedir. Gebe ve emzirme döneminde olan kadınlar, kalp ve kanser hastaları gibi ağır hastalıkları bulunan kişilere ise uygulama önerilmemektedir.

El kırışıklıkları tedavisi ve el gençleştirmek işlemi olarak tabir edilen uygulamaların riski bulunmamaktadır. Cilde ihtiyacı olan maddeleri geri kazandırmayı amaçlayan el gençleştirme, alerjik etkilere de neden olmadığından herhangi bir riski yoktur.

EL GENÇLEŞTİRME UYGULAMASI

SAF HYALURONİK ASİT TEDAVİSİ

Hyaluronik asit tedavisi sayesinde cilde ihtiyaç duymuş olduğu nem takviyesi yapılmakta ve el bölgesinde kuruyan, çatlayan ve incelen deri hyaluronik asit enjeksiyonları sayesinde eski genç yapısına kavuşturulmaktadır.

Bu yöntemde kişinin kendisinden alınan 10 cc kan içerisindeki büyüme ve gençlik faktörleri ayrıştırılmakta, vitamin ve mineraller yönünden zengin olan ayrıştırılmış kan kişinin el bölgesine küçük iğneler ile geri aktarılmaktadır. El lekelerinde etkili olan bu yöntemde, Q swithed lazer uygulaması tercih edilmekte, eller daha pürüzsüz bir görünüme kavuşturulmaktadır.

El gençleştirmek için uygulanan hiçbir yöntemde acı hissi oluşmamaktadır. Çünkü uygulamadan önce uyuşturucu krem uygulaması yapılmaktadır.

Hyaluronik asit uygulaması yapılan en gençleştirmede en uygun seans sayısı 4 olarak belirlenmektedir. İki hafta arayla uygulanması gereken seanslar sonucunda çok daha genç ve dinamik görünümdeki ellere kavuşmanız mümkün olmaktadır.

El lekelerive ellerde oluşan deformasyonları gidermek için uygulanan ameliyatsız el gençleştirme işlemleri, etkisini ilk seans itibariyle gösteren işlemlerdir.


Trabzon Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!