Burun estetiğinde güncel durum;

Burun estetiği talebi her geçen gün artmaktadır. Hem de olumsuz söylentilere rağmen…çünkü memnuniyet yaşayan hastaların sayısı daha fazladır ve başarı günden güne artmaktadır.

Burun estetiği ve nefes alma problemleri bir bütün olarak ele alınmaktadır. Sadece dışı düzeltilen hastalarda nefes problemi olabildiği gibi, sadece içini yaptırmak nefes alma problemini düzeltmeye çoğunlukla yetmemektedir.

Daha da önemlisi; aynı anda, hem içinde hem de dışında yapılacak düzeltmenin tek elden yapılması sonucu ve başarıyı etkileyen bir durumdur.

Hem içini hem dışını aynı anda, başarı ile gerçekleştiren, estetik plastik cerrahları öne çıkaran bir başka unsur; eş zamanlı olarak yüzde ve vücutta gereken diğer estetik müdahaleleri yapabilmeleridir. Özellikle profiloplasti dediğimiz alt çene üst çene veya yanak bölgesindeki sorunların septorinoplasti ile beraber yapılması sihirli değnek etkisi yaratmakta, yılları oldukça geri almaktadır. Benzer şeklide rinoplasti (burun estetiği) ile beraber özellikle gençlerde kepçe kulak düzeltilmesi daha ileri yaş gruplarında, alt ve üst göz kapağı estetiği çarpıcı ve başarılı sonuçlar sağlamaktadır.

Hastaların, vücutlarında düşündükleri ve yıllardır erteledikleri estetik ameliyatların çoğunu rinoplasti ile aynı anda yaptırabilirler. Bunu söylediğim an hastaların nasıl dayanırız çok ağrım olmaz mı dediğini duyar gibiyim…korkmayın hiç birşey eskisi gibi değil..

Burun ameliyatları AĞRISIZdır. Ameliyat sonrası hastaların ortalama 3 gün kadar süren az uyku, halsizlik, yüzde eskisi kadar olmasa bile morarma ve şişlikten oluşan zahmetli bir süreç söz konusu olmaktadır. Burun estetiğinden sonra içi dışı beraber yapılsa bile ortalama işbaşı süresi 7-8 gündür.

Burun estetiğinde karar verme ve araştırma sürecinde başka hastaların sonuçlarını, öncesi ve sonrasını görmenin size hiç bir faydası yoktur. Bu aldatıcı oyuna gelmemek gerekli. Ama ameliyat öncesi bizzat sizin resimlerinizle oynayarak yaklaşık sonuç için prova yapmakta mümkün...

Hayatınızı etkileyecek güzel sonuçlar için bekliyoruz.


Ankara Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!