Kaş ekimi nedir, kimlere yapılır ?

Kaş ekimi nedir, kimlere yapılır ?

FUE yöntemi nin gelişmesi ile kaş ekimi işlemide oldukça ilerlermiş ve yaygınlaşmıştır.

Kaş ekimi kimlere yapılır ?

Trafik kazası, yanık ya da herhangi bir travmaya maruz kalmış kişiler ve özellikle bayanlarda kozmetik amaçlı olarak kaşların daha kalın olmasını isteyen kişiler. 

Kaş ekimi için genital bölge kılları yada kulak üstü ince kıllar tercih edilir. Kaş ekimi yapılacak kişiye nakil yapılan kılların devamlı uzayacağı ve periodik aralıklarla kısaltmaları gerektiği söylenmelidir. Kaş ekiminde en önemli nokta doğru açı verilerek kaş nakli yapılmasıdır. Yaratılıştaki açı dizaynını taklit etmeye çalışmak çok önemlidir. Kaş ekiminde tamamen birli greftler kullanılır. Açı tayininde de choi implanter kalemleri bize çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Ve oldukça doğal sonuçlar alınmaktadır.

Bu makale 11 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Dr. Hakan DOĞANAY, 1969 yılında İstanbul'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1993 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 

2003 Yılında Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen Saç Naklı ve Restorasyonu Sertifika eğitim programlarını tamamlamış ve bu yıldan itibaren FUT ( Follicular Unit Transplantion) yöntemi ile Saç ekimi operasyonlarına başlamış, 2005 yılından itibaren FUE saç ekimine yönelmiş olup (Follicular Unit Extraction) yöntemi ile uygulamalarına devam etmektedir. 2009 Yılından itibaren Hair İmplanter Pen ( Kalem Yöntemi) tekniğini kullanmaya başlamış ve bu alanda bir çok meslekdaşına öncülük etmiştir. 

Dr. Hakan DOĞANAY, mesleki çalışmalarına Özel Lara Anadolu Hastanesi'nde devam etmektedir.

Etiketler
Kaş ekimi hakkında
Dr. Hakan Doğanay
Dr. Hakan Doğanay
Antalya - Medikal Estetik Tıp Doktoru
Facebook Twitter Instagram Youtube