Mimiklere bağlı (gülme-konuşma) burun ucunun aşağı çekilmesi nasıl önlenebilir?

Mimiklere bağlı olarak (konuşma, gülme sırasında) burun ucunu aşağıya doğru çeken kasın lokal BOTOKSuygulaması ile bloke edilmesi mümkündür.

Burun dolgusu ve iple kaldırma uygulaması öncesi yapılan burun ucu botoks, istenilen estetik sonuca daha kolay ulaşmamızı sağlar.

Burun dolgusu ve iple kaldırma işlemleri ameliyatsız estetik uygulamaları içerisinde yer alır. Genel anestezi gerektirmeyen bir işlemdir. Uygulama yaklaşık 10-15 dakika kadar sürer ve uygulama sonrasında günlük rutin yaşantınıza dönebilirsiniz, iyileşme süresine ihtiyaç duyulmaz.

Burun dolgusu uygulamalarında ne kullanılmaktadır?

Yüz dolgusu uygulamalarında olduğu gibi, burun dolgusu estetik amaçlı uygulamalarda kullanılan en yaygın ve en güvenilir hyaluronik asit türevlerinden oluşur. Ürünün kalıcılığı ve hasta güvenliğinin en üst düzeyde sağlanması için kliniğimizde en kaliteli hyaluronik asit türevi dolguları tercih etmekteyiz.

Burun dolgusu estetiğinin kalıcılığı ne kadar sürer?

Kullanılan dolgu türü ve miktarına, bireyin biyolojik süreçlerine bağlı olarak dolgunun kalıcılık süresi 12- 18 ay arasında değişmektedir. İple burun ucu kaldırma sonrasında ise ipler yaklaşık 2 yıl sonra erir.

Yapmış olduğumuz ameliyatsız burun estetiği uygulaması 10-15 dakika sürmektedir ve 18-24 ay kadar yapılan işlemin dayanıklılığı devam etmektedir. Dolgunun etkisi geçtikten sonra tekrar aynı uygulama yapılarak burun estetiği sonucu devam ettirilebilir.

Burun dolgusu ve ip uygulaması ile neler yapılabilir?

· Burun ucu kaldırılır.

· Burun asimetrisi düzeltilir.

· Burun eğriliği tamamen giderilir veya hafifletilir.

· Burun sırtı düzleştirilir.

· Burun estetiği ameliyatı sonucu oluşan problemler giderilir.

· Burun kanadı çukurları düzeltilir.

*Tüm bu uygulamalar ve diğer öncül işlemler için, hastanın detaylı ön muayenesi gereklidir.

Ameliyatsız Burun Estetiğinin Avantajları:

· Genel anestezi gerektirmez, risk taşımaz.

· İşlem süresi 10-15 dakika kadar sürer.

· Ameliyat olmaktan kaçınan hastalar için ideal bir çözümdür.

· İşlem sonrası ağrı olmaz.

· Uygulama sonrasında günlük hayata devam edilir, iyileşme süreci için beklemek gerekmez.

· Burun estetiği ameliyatlarına göre fiyatı oldukça uygundur.

Burun dolgusunun yan etkileri (komplikasyonları) nelerdir?

Yüze yapılan dolgu işlemlerinin tüm olası yan etkileri burun dolgusu için de geçerlidir. Deri altı kanama, ekimoz, enfeksiyon, granülom oluşumu, alerjik reaksiyon bu komplikasyonlar içerisinde yer alır.

Bu saydığımız komplikasyonların oranları yok denecek kadar azdır. Burun dolgusu işleminin istediğiniz sonuçta çıkması için uygulamanın klinik şartlarda ve aynı zamanda, burun anatomisi, burun estetiği konusunda tecrübeli uzman hekim tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.


İstanbul Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!