Kaş ekimi dikkat edilecekler

Kaş ekimi dikkat edilecekler

Kaş ekimi diğer kıl kökü nakillerinden çok farklıdıri daha ciddi birikim ve beceri gerektirir bu sebeple ayrıntılı bir şekilde araştırılmadan karar verilmemelidir. Estetik uygulamalarda temel amaç daha güzel görünmek ve yaptırdığı girişimle aldığı sonuçla daha mutlu olmaktır.Yetersiz araştırmayla pişmanlık bir sonuca razı olmamak için araştırmanızı iyi yapmalısınız.Kaş ekimi yada diğer deyimle kaş nakli tecrübe ve dikkat gerektiren bir işlemdir.Yüzde en belirgin yapı olduğu için ekim açısı,ekim şekli,kişinin yüz yapısı çok önem arz eder.Saç ekimi gibi algılayıp bu şekilde uygulamak tam bir hüsranla sonuçlanabilir.

Kaş ekimini kalıcı kontur gibi düşünmemek gerekir çünkü kalıcı kontur resim yapmak gibidir ve dik çıkmak gibi sorun olmaz.

Kaş Ekimi araştırmaya başlamadan şu soruları ve cevaplarını ezberlemiş olmalısınız.

*Kökler kaç derece açıyla ekilecek;bu sorunun cevabı yatay ekiyoruz değildir 25 derece ile ekiyoruz gibi cevabı değerlendirmeye almalısınız çünkü yatay ekiyoruz kelimelerinin anlamı çok açık değildir ama 25-30 derece anlaşılabilir bir değerdir.80  derce yatay eken biri 90 derece ekene kıyasla daha yatay ekmiş olur ama çok dik görünür.

*Ekim işlemini kim yapacak; ”Ekip halinde ekiyoruz” sözü bu sorunun cevabı değildir kaş ekimi ekip halinde yapılan bir işlem değildir ancak tek kişi ekim yapabilir,birden fazla kişi ekiyorsa istenilen açıyı vermek mümkün olmaz.

*İşlemi yapacak kişinin eğitimi nedir; Ekiminizi doktor mu yoksa yardımcı personellerimi ekecek bu durumu önceden netleştirmelisiniz, “saç ekim uzmanımız ekiyor” sözüne itibar etmeyin çünkü böyle bir uzmanlık dalı yok.

*Kökler kaçlı ekilecek; Her kökün mutlaka tekli ekilmesini istemelisiniz çünkü doğal kaşlarda asla ikili üçlü kök olmaz, ikili üçlü kökler halinde ekilirse işlem çabuk biter ama sonuç sizi mutlu etmez.

*Bu soruların cevabını net bir şekilde almalı, buna rağmen bir klinikle görüşüp ikna olmamalı mutlaka farklı kliniklerden de görüş almalısınız.Size gösterilen resimlere inanmış gibi yapıp mümkünse o klinikte ekilmiş bir vaka görmelisiniz.

*Kliniğin internet sitesinde gördüğünüz resme değil varsa onun orijinal haline bakmalısınız çünkü internetten resim araklamak çok yaygın bir işlemdir.

Ücret konusunu araştırmadan tüm bu soruların cevabını almış olmalısınız, ücret soracağınız en son soru olmalıdır, önceliğiniz kalite ve doğallık olmalıdır. Kaş ekimi kuaförde saç yaptırmak gibi rutin bir işlem olmadığı için vereceğiniz bedelden çok ömür boyu gözünüzün üstünde tutacağınız bu kılların sizi mutlu etmesi önemlidir.

Kaş ekimiyle ilgili ayrıntılı bilgi ve resimler için kasekimi.com sitesine bakabilirsiniz.

Bu makale 17 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Op. Dr. Atilla Kaya

Op. Dr. Atilla Kaya, 1961 yılında Malatya’da doğmuştur. İlk, orta ve liseyi Malatya'da bitirerek lisans öncesi eğitimini tamamlamıştı. 1980 yılında üniversitesi sınavını kazanarak Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini başlamıştır ve lisans eğitimini 1986 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanını almıştır. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda ihtisasını tamamlamıştır. Yandal eğitimini Genel Cerrahin’in alt branşı olan Proktoloji (Hemoroid ve Kıl Dönmesi) alanında yapmıştır. Mardin Nusaybin Akarsu Nahiyesi Sağlık Ocağı, Ankara Gölbaşı Belediye Tabipliği, İstanbul Samatya Hastanesi, Ankara Elmadağ Devlet Hastanesi ve Osmaniye Devlet Hastanesi’nde görev yapmıştır. Op. Dr. Atilla Kaya, birçok hastane ve klinikte çalışmıştır. 2006 yılından itibaren ortağı olduğu Medicalart Cerrahi Kliniği'nde çalışmalarını ...

Etiketler
Kas nakli
Op. Dr. Atilla Kaya
Op. Dr. Atilla Kaya
İstanbul - Genel Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube