Diyabetik hastalarda ozon tedavisi

Diyabetik hastalarda ozon tedavisi

Diyabetik hastalarda ozon tedavisinin şöyle yararları var ; damarın iç yapısını tamir ederek o bölgeye gelen kan akımının artmasına yardımcı olur. Dokulara bırakılan oksijen miktarının artması ile yara iyileşmesini hızlandırır. Yara içerisinde oluşan enfeksiyon ve mantarların yok edilmesine yardımcıdır. Hücre yenilenmesi sayesinde yeni doku oluşumunu artırır. Diyabetik hastaların ayaklarında oluşan yaraların hızlı bir şekilde kapanmasında ve şeker hastalığına bağlı gelişen uyuşma karıncalanma tipi ağrılarda damardan uyguladığımız Ozon tedavisi yanında ayaklara uyguladığımız Torba Ozon ile başarılı sonuçlar almaktayız.

Bu makale 17 Ekim 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Ellialtıoğlu

Yard. Doç. Dr. Ayşegül ELLİALTIOĞLU, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1996 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı'nda tamamlamıştır.

Beşyüzevler Hayat Hastanesi, Galatasaray Spor Klünü, Esenler Hayat Hastanesi, Özel İstanbul Hospital, Özel Akgün Tem Hospital ,Özel Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi gibi bir çok kurumda görev almış olan Yard. Doç. Dr. Ayşegül ELLİALTIOĞLU, mesleki çalışmalarına İstanbul/Bakırköy'de bulunan Muayenehane & Ozon Sağlık Merkezi'nde devam etmektedir.

İnstagram : dr.aysegulellialtioglu

Etiketler
Diyabetik hasta
Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Ellialtıoğlu
Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Ellialtıoğlu
İstanbul - Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon
Facebook Twitter Instagram Youtube