Sağlıklı ve güzel görünen bir cilt, güzelliğin en önemli parçasıdır. Bunu sağlayabilmek de düzenli olarak güvenilir ve steril merkezlerde , cilt tipine uygun ürünlerle , dalında uzman kadro ile yapılan bakımlarla mümkündür. İnsanların kimlik yaşı ile cilt ve beden yaşının uyumu kişinin kendine bakımı ile ilgilidir.

Cildimiz hava kirliliği, ultraviyole, ısı değişiklikleri gibi olumsuz dış etkenlere en çok maruz kalan organımızdır. Ruhsal problemler cildimizde de bulgu verebilirler. Mesela akneli bir ciltte öncelikle karaciğer ve hormon bozuklukları araştırılmalıdır. Stres, depresyon, kötü beslenmede akne nedeni olabilir. Bir diğer önemli konu da ciltteki lekelerdir. Lekelerin nedenleri arasında uzun süreli güneşe maruz kalma, yaşlanma cilde uygun olmayan ürün kullanımı, cilde yapılan bilinçsiz uygulamalar sayılabilir. Cilt kırışıklıkları yaşın ilerlemesi ile olabildiği gibi cilde dışardan yapılan ağda uygulamaları ve bilinçsiz yapılan epilasyon sonucu gerçekleşebilir.

Biz problemli ve normal cilt bakımı için başvuran müşterilerimizi öncelikle doktorumuz ile ön görüşmeye alırız. Cildin ihtiyacına göre problemli ciltlerde gerekiyorsa tetkik istenir. Sonuçlarında bir organ hasarına bağlı bir sorun görünüyorsa öncelikle bu durum tedavi edilir. Bu tedavi süresince cilde gerekli bakımlar yapılarak destek verilir. Eğer organ hasarı yoksa doktorumuz cildin ihtiyacı olan bakımı reçete eder ve uzman estetiysen ile birlikte uygulanır. Cilt bakımlarında organik ürünler kullanılarak yapılan komedan temizliği, meyve asitleri kullanılarak yapılan kimyasal peelingler ki bunlar leke, akne, kırışıklık problemlerin de farklı farklı kullanılır. Özel elmas kesim roller kullanılarak yapılan cilt gençleştirme, leke, skar ve iz tedavileri yapılabilmekteyiz.


Ankara Kadın Doğum uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!