En sık yapılan estetik ameliyatların ilk üçünde değişmeyen yeri olan burun estetiği, günümüzde giderek önem kazanmaktadır. Burun estetiği kişinin burun şeklinin yüz ve vücuduna uyumlu bir şekle getirilmesinin yanı sıra rahat ve sağlıklı nefes alabilmesini amaçlayan bir ameliyattır. Genellikle genel anestezi altında bir-bir buçuk saat kadar süren ve sonrasında bir gece hastane kalışı gerektirebilen bu ameliyat sonrasında burun üzerine bantlar ve şekillendirici konulmakta, bir hafta kadar sonra ise bantlar alınarak günlük hayata ve işe dönülebilmektedir.

Burun ameliyatları tekniğine uygun yapıldığında şişlik ve morluk oldukça az olmakta, ameliyat sonrası erken dönemde sağlıklı nefes alınmaya başlanabilmekte ve günlük hayata kolayca dönülebilmektedir.

Ameliyat sonrası ilk aylar en hassas dönem olup bu dönemde özellikle darbelerden ve çarpmalardan korunulmalıdır. İlk 3 ay gözlük kullanımı önerilmez ve sonrasında doku iyileşmesinin artmasından sonra rahatça kullanılabilir.

Estetik burun ameliyatlarımızda ana amacımız sağlıklı nefes alabilen, yüz ve vücudunuza en çok yakışacak şekilde ömür boyu severek taşıyabileceğiniz bir burun elde etmektir. Erkeklerde daha şekilli, fazla kalkık olmayan düz geçişli burunlar daha ön plandayken kadınlarda ise hafif kalkık ve daha gösterişli burunlar hoş olabilmektedir.

Burun ameliyatları için en uygun zamanlar çok sıcak ve çok soğuk olmayan bahar ayları olduğu için böyle bir planınız varsa en kısa zamanda Plastik – Estetik Cerrahi uzmanınıza başvurmanızı öneririm.


Antalya Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!