Genellikle obezite cerrahisi sonrası verilen aşırı kilo sonrasında vücutta sarkmalar ve deformasyonlar oluşur. 360 derece vücut germe ameliyatı; orta ve alt karın bölgesi, dış uyluk, kalça ve kuyruk sokumu bölgelerinde bulunan yağ fazlalığının ve sarkık haldeki derinin alındığı ve karın kaslarının dikilerek güçlendirildiği ve diğer alanların gerginliğini artırıldığı bir cerrahi girişimdir. 360 derece vücut germe ameliyatı bir kilo verme tedavisi değildir. Kişi ameliyat öncesinde verebileceği maksimum kiloyu vermiş olmalıdır. Vücut kitle endeksinin 30’ dan fazla olduğu kişilerde bu prosedür uygulanamaz. Vücut kitle endeksinizi kilonuzu boyunuzun metre cinsinden karesine bölerek hesaplayabilirsiniz.

Vücut germe ameliyatları kombine yapılabileceği gibi seanslar halinde de yapılabilir. Genellikle çok ağır geçmemesi açısından seanslar halinde yapılacak olan ameliyatlar tercihimizdir.

Ameliyat Öncesinde Yapılması Gerekenler

Sigara içiyorsanız en az 3 hafta öncesine kadar sigarayı bırakmalısınız. Sigara yara iyileşmesini ve dokulara giden kan akışını bozmakta tam iyileşme için etken faktörleri ortadan kaldırmaktadır.

Aspirin ve E Vitamini gibi ilaçlar kullanılıyorsa en az 1 hafta öncesine kadar bu ilaçlar kesilmelidir.

Aşırı güneşlenmekten ve cildi yormaktan kaçınmalısınız.

360 derece vücut germe ameliyatı genel anestezi altında hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 5-7 saat sürmektedir. Klasik karın germe ameliyatından farklı olarak kesi sırta kadar (360 derece) uzatılır. Fazla deri ve yağ alınır karın kaslarına sıkılaştırma yapılır, bel inceltilir. Bacak iç kısımlarından başlayan mayo insizyonu ile bacak ve kalça kısımlarındaki fazla deri ve yağ dokusu alınır. Yara dokusunun genişlememesi ve tekrar sarkma olmaması için gerekli askı dikişleri konulur. Ameliyat bittikten sonra kesi hattı deri altından gizli dikiş ile kapatılır ve pansumanlar ile örtülür. Belinizi ve dikişli yerleri tamamen saran bir korse ameliyat bölgesini sıkıca kavrayacak şekilde yerleştirilir. Tüm bunlara ek olarak ameliyat sırasında bel bölgesinde bulunan dokular atılmayarak sarkan kalçaların üst kısımlarının dolgunlaştırılmasında kullanılabilir.

Ameliyat sonrasında hasta 2-3 gün arasında hastanede kalmalıdır. Ameliyat sırasında giydirdiğimiz korse 4-6 hafta arasında kullanılmalıdır.

360 Derece Vücut Germe Ameliyatları alanında tecrübeli Plastik Cerrahlar tarafından, yoğun bakım ünitesi bulunan tam teşekküllü bir hastanede yapılmalıdır.


Antalya Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!