2019’un ‘en’leri kwas kombucha kemik suyu ve fermentesyon

2019’un ‘en’leri kwas kombucha kemik suyu ve fermentesyon

MERHABA SEVGİLİ OKURLARIMIZ.

NEREDEYSE 1 YILI DAHA GERİDE BIRAKIYORUZ.KİM BİLİR BU YIL NELER GETİR Dİ HER BİRİMİZE.SAĞLIĞINIZ BU 365 GECEN GÜNDE ACABA NEKADAR ÖNCELİĞİNİZ Dİ? BU YIL NE KADAR SAĞLIKLI BESLENME FARKINDALIĞI KAZANABİLDİNİZ ACABA MERAK EDİYORUM.

BU YILIN ENLERİ BENİM İÇİN NELERDİR DİYE ŞÖYLE BAKINCA DANIŞANLARIMLA EN ÇOK KONUŞTUKLARIM ARASINDA YER ALAN EN KIYMETLİLERİ SİZLER İÇİN DERLEDİM.

KARBONHİDRATLA ROTEİN BİR ARADA TÜKETİLMEMELİ

SAĞLIKLI BESLENME PLANI İÇERİSİNDEKİ EN DEĞERLİ MAKRO BİLEŞENLERDEN BİRİSİ PROTEİNLERDİR.YAŞAMSAL TÜM FONKSİYONLARIMIZ HÜCRE SAĞLAMLIĞI VE DEVAMLIĞI İÇİN ,TÜM DOKU VE ORGANLARIMIZ VE KANIMIZ İÇİN,HATTA SAÇ VE TIRNAKLARIMIZA KADAR HER HÜCREMİZ İÇİN ELZEMDİR PROTEİNLER.FAKAT HAYVANSAL KAYNAKLI PROTEİNLER PROTON OLDUKLARI İÇİN VÜCUDU ASİDİK YAPARLAR VE SEBZELERLE SALATALARLA BİRLİKTE TÜKETİLMESi KARBONHİDRAT KAYNAĞI OLAN EKMEK MAKARNA PİLAV PATATESLE BERABER TÜKETİLMEMESİ EN SAĞLIKLI YÖNTEMDİR.

KİNOA NEDİR ZAYIFLATIR MI?

KİNAO İÇERİSİNDE 9 ELZEM AMİNOASİDİ BARINDIRAN VİTAMİN VE MİNERALLERLE DOLU ÇOK DEĞERLİ BİR BİTKİDİR.BU TOHUM A B C D K VİTAMİNLERİ MAGNEZYUM KALSİYUM ÇİNKO İÇERİR.KARBONHİDRAT PROTEİN VE BİTKİSEL YAĞ İÇEREN BOL LİFLİ GLUTEN İÇERMEYEN MUKEMMEL BİR BESİN ÖRÜNTÜSÜ VARDIR.GLİSEMİK İNDEKSİ DÜŞÜKTÜR 4-5 SAAT TOK KALMANIZA YARDIMCI OLUR VE BU ÖZELLİKLERİYLE ZAYIFLAMA DİYETİNİZİ DESTEKLER.

KARABUĞDAY BUĞDAY MIDIR? NE İŞE YARAR?

KARABUĞDAY BUĞDAY OLMAYAN DAHA ÇOK BAKLAGİL VEYA KABUKLUYEMİŞ DİYEBİLECEĞİMİZ BİTKİSEL PROTEİN DEPOSU

AMA DAHA ÇOK MİNERALLERİYLE  ÖN PLANDA BİR BESİNDİR.ÇAĞIMIZIN EN MUHİM BİRKAÇ HASTALIĞINA KARŞI İLAÇ KADAR ETKİLİDİR.KOLESTEROL DENGELEYİCİ,TANSİYON DENGELEYİCİ,DİABET ÖNLEYİCİ,BOL LİFLİ VE SİNDİRİM SİSTEMİNİ DÜZENLEYİCİ BU HARİKA BESİNİ MUTFAĞINIZDAN EKSİK ETMEYİN.

TAZE SEBZE SULARI NEDEN ÖNEMLİDİR?

SEBZE SULARI BENİM İÇİN SAĞLIKLI YAŞAM BESLENME PLANINDA OLMAZSA OLMAZLARIN BAŞINDA GELİR.SAĞLIKLI NE İÇEYİM DİYE DÜŞÜNÜRKEN AKLA PEK GELMEYEN SEBZE SULARI DÜŞÜK KALORİLİ ŞEKERSİZ BOL VİTAMİNLİDİR.

ÖZELLİKLE NORMAL İŞLEYİŞTE DAHİ ASİTLENEN BEDENLERİ ALKALİ YAPMAYA YARDIMCI VUCUDÜN DETOKS FAZLARINI ÇALIŞTIRAN TOKSİN ATIMINI ARTTIRAN KARACİĞER VE BÖBREĞİ TEMİZLEYEN SUDAN SONRAKİ EN DEĞERLİ İÇECEKLERDİR.

FERMANTASYON NEDİR NE İŞE YARAR

FERMENTASYON ÖZEL SICAKLIK VE ÇEVRESEL ŞARTLAR ALTINDA BAZI BAKTERİ VE MAYALAR SAYESİNDE BESİNİN DAHA VİTAMİNLİ DAHA PROBİOTİK BİR FORMA  DÖNÜŞTÜRÜLMESİ İŞLEMİDİR.DÖNÜŞMÜŞ FERMENTE BESİN SAĞLIK AÇISINDAN DAHA YARARLI SİNDİRİM EMİLİM AÇISINDAN DAHA VERİMLİ VE PROBİTİKLERİ SAYESİNDE BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİCİ YEPYENİ BİR GIDA OLMUŞTUR.LAKTOFERMENTE KEFİR VE YOGURT FAVORILERİM ARASINDA İLK SIRALARDA YER ALIR.

KWAS NEDİR YARARLIMIDIR?

BİR MAYALANMA REAKSİYONU SON ÜRÜNDÜR,,ETİL ALKOL FERMENTASYONU SONUCU OLUŞAN BU BOL ENZİMLİ 

SIVI LEZZETİNİN YANI SIRA ALLERJİLERİ ÖNLEYİCİ BAĞIŞIKLIK GÜÇLENDİRİCİ KANSERE KARŞI KORUYUCU BAĞIRSAK DOSTU VE EN ÖNEMLİSİ KARACİĞER TEMİZLEYİCİ VİTAMİNLİ PROBİOTİK BİR İÇEÇEKTİR.EN GÖZDEM PANCAR KWASTIR.

KOMBUCHA NEDİR FAYDALARI?

KOMBUCHA EN GENEL HATLARIYLA ÇAYIN MANTAR KÜLTÜRÜ İLE MAYALANDIRILMASI İŞLEMİDİR.7İLE 10 GÜN İÇİNDE DEMLENMİŞ ÇAYINIZDAN KOMBU MANTARI SAYESINDE ŞİFA DEPOSU İÇECEK ELDE ETMİŞ OLURSUNUZ.NEREDEYSE TÜM HASTALIKLARIN BASI İNFLAMASYONA KARSI KORUYUCU BU İÇEÇECEK KALP DAMAR HASTALIKLARINA KARŞI ÖNLEYİCİ TOKSİN TEMİZLEYİCİ HAFIZA DOSTU MUTHİŞ BİR İÇECEKTİR.KiLO VERMEK İSTEYENLER İÇİNDE YAĞ YAKIMINI HIZLANDIRIR.

KEMİKSUYU

DOĞRU SICAKLIK VE SÜREDE ELDE EDİLEN KEMİK SUYUNA TEK BASINA ŞİFACI DIYEBİLİRİZ.KAYNAMA ESNASINDA TÜM YARARLI BİLEŞİKLER VE KOLLOJENİ SUYA GECER.BASTA KEMİK VE EKLEM SAĞLĞIMIZ CİLT VE BAG DOKU SAĞLAĞIMIZ VE EN ÖNEMLİSİ BEYİN SAĞLIĞIMIZ VE HAFIZAMIZ İÇİN CİDDİ YARARLARI OLAN BU BESIN BAGIRSAKTAN YUZDE YUZ ORANINDA EMİLEBİLİR.BAĞIRSAK HUCRELERİNİ EN HIZLI İYİLEŞTİREN VE GEÇİRGEN BAĞIRSAKTAKI GEÇİREN BÖLGELERİ EN İYİ IYİLEŞTİREN.LİMONLU BAHARATLI İÇECEK OLARAK ARA ÖĞÜNLERDE VEYA EVDE YEMEKLERDE KULLANILMAK UZERE BU YIL EN ÇOK TAVSİYE ETTİĞİM BESİNLERDEN BİRİDİR.

EVET SEVGİLİ OKURLAR BENİM İÇİN 2019 UN ENLERİ İŞTE BU BESİNLER VE BU BESLENME YAKLAŞIMLARIYDI.SİZE SAĞLIKLI ŞİFA DOLU YEPYENİ BİR YIL DİLERİM.

Bu makale 30 Mart 2020 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Dyt. Burçin ÇELİKEZER 29 Ocak 1980 yılında İzmir'de doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü başarıyla tamamlayarak Diyetisyen unvanı almış ve Hastalıklarda Beslenme uzmanlık eğitimini sürdürmektedir. Eğitim sureci boyunca Tariş AR-GE Labaratuvarında besin stajı, Hacettepe Üniversitesi Tıp fakültesi Erişkin Hastanesinde Beslenme Tedavisi pratik eğitimi, Bilkent Üniversitesi Kafeteryalar İşletmesi Müdürlüğünde Kurum Mutfağı Yönetimi çalışması,Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampusü Merkez Mutfağı Yönetimi stajı, Hacettepe Üniversitesi Dr.İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesinde Çocuk hastalıkları ve Beslenme Tedavisi pratik çalışması, Sami Ulus Çocuk Hastanesinde Onkoloji, Alerji, Endokrinoloji ve Enfeksiyon servislerinde Çocuk Hastalıkları ve Beslenme Tedavisi alanında uygulamalı e ...

Etiketler
Kinoa
Dyt. Burçin Çelikezer
Dyt. Burçin Çelikezer
İzmir - Diyetisyen
Facebook Twitter Instagram Youtube