Uzm. Psk. Yaşam Yanardağ Çelik

Psikoloji - Mersin
5.0

Kadın-Erkek Cinselliği, İlişki Problemleri, İletişim Problemleri

5.0

“Yaşadığım 10 aylık bir vajinismus probleminin ardından önce Allah sonra Yaşam hanım sayesinde kurtul...” Devamı

Uzm. Psk. Yaşam Yanardağ Çelik

Psk. Yaşam YANARDAĞ ÇELİK, 1979 yılında Adıyaman'da doğmuştur. Dicle Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünü başarıyla tamamlamayarak Psikolog unvanı almıştır. Evli ve bir kız çocuğu annesidir. 2001 yılında çalışma hayatına okul psikoloğu olarak başlamış ve çeşitli dershanelerde de görev almıştır. 2004 yılında ise bireysel psikolojik danışma hizmeti vermeye başlamıştır. Cinsel Problemler ve Evlilik problemleri başta olmak üzere daha çok yetişkinlerle çalışmaktadır. Şimdiye kadar yayımlanmış üç kitabı bulunmaktadır. 

Kitapları

10 Adımda Erken Boşalma Tedavisi 
Çocuklar için Cinsel Eğitim Öyküleri - Net Yayıncılık 
Çocuklar için Boşanmak Ne Demek - Net Yayıncılık 
5 yıldır bir sosyal sorumluluk projesi olan “Büyüyen Çocuğum Gelişen Cinselliği” adlı Anne Baba Eğitimlerini sürdürmektedir. 
Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı’nın düzenlediği “Anneler Okulu Projesi”nde 2011 ve 2012 yıllarında Psikolog olarak görev almıştır. Mersin Valiliği İl Özel İdaresi Mikro Kredi Projesi Eğitim Seminerleri 
Katıldığı Eğitim ve Seminerler 
Aile Danışmanlığı Eğitimi (464 saat) - Özel Fehmi Aksoy Akademi 
Cised Yaz Okulu, Mersin 
Evlilik Terapisi Eğitimi - CİSED ANKARA 
Cised Süpervizyon Eğitimleri, 1, 2,3, 4 
Emotional Freedom Techniques Level 1 & 2 (AAMET- ETUD) 
Dr. İnci ERKİN- Temmuz 2008 
Cinsel Terapi Eğitimi-CİSED-Mayıs 2008 
Çocuk Hastalıklarında Hipnoz Workshop - Bilinçli Hipnoz Derneği - Eylül 2007 
Katatimi ve Yönlendirilmiş İmgelem Workshop - Güney Hipnoz Grubu - Nisan 2006 
Hipnoanestezi ve Ağrı Workshop - Güney Hipnoz Grubu - Mart 2006 
NLP Master Pratisyen Eğitimi - INLPTA - Mayıs 2005 
Temel Yaratıcı Drama Kursu - M.E.B. - Şubat 2005 
1.Tıbbi Hipnoz Kursu (Temel Bil. ve Prtk. Uyg.) — Bilinçli Hipnoz Derneği - Ekim 2004 
NLP Pratisyen Eğitimi - INLPTA - Temmuz 2004 
Temel Yetenekler Testi Kullanım Kursu ( 6/8 ) - M.E.B. - Nisan 2004 
Konuşma Engelli Çocukların Sağaltımı - M.E.B. - Mart 2003 
Yaratıcı Drama Atölye Çalışması - M.E.B. - Temmuz 2003 
Parçalanmış Ailelerin Çocuklarında Görülen Dav.Boz. ve Sağ.- M.E.B. - Ocak 2003 
Temel Kabiliyetler Testi (7/11) - M.E.B. - Nisan 2002 
Liderlik Temel Kurs - M.E.B. - Eylül 2002 
Psikososyal Müdahale Eğitimi - M.E.B. - Aralık 2002

vajinusmus

canan 7 senelik evliyim 2 cocuk annesiyim vajinusmusum cocuklarim sezeryanla dogudu esimle sidetli gecimsizlik var

Uzm. Psk. Yaşam Yanardağ Çelik

Uzm. Psk. Yaşam Yanardağ Çelik tarafından cevaplandı

Merhaba gebe kalan ve sezeryanla doğum yapan vajinismus hastalarına sıklıkla rastlıyoruz. Bu sorun ... Cevabı görmek için tıkla.

7 Ocak 2019 tarihinde cevaplandı.

ağız şapırtısı

Merhaba, beni oldukça sıkıntıya sokan ağız şapırtısına çare arıyorum.Biri yemek yerken ağzını şapırdatsa çok sinirleniyorum, o kişiyi evire çevire dövmek istiyorum,sinirimden yumruklarımı sıkıyor, zaman zaman kendime veya etrafımdaki herhangi bir şeye vuruyorum.30 yaşını geçtim, çocukluğumdan beri bu durum mevcut. aynı şekilde sakız çiğneyenlere de çok sinir oluyorum.evlendim, birlikte yaşamak zorunda olduğum insanlarla da bu yüzden sıkıntı yaşıyorum.lütfen bir yol gösterin,artık kurtulmak isti...

Daha Fazla
Uzm. Psk. Yaşam Yanardağ Çelik

Uzm. Psk. Yaşam Yanardağ Çelik tarafından cevaplandı

Merhaba, anlattığınız durum sizde bir takıntıya dönüşmüş ve anladığım kadarıyla yaşam kalitenizi de... Cevabı görmek için tıkla.

13 Şubat 2013 tarihinde cevaplandı.

yardım lütfen

Ben bekar birisiyim ve daha önce 3 evlilik yapmış bir bayandan çok hoşlanıyorum.Onunda bana karşı duygularının olumlu olduğunu düşünüyorum.Tek sorun cinsellik konusunda.Ben cinselliği onunla yaşamaktan çok korkuyorum.Karşımdaki kişinin daha önce evlilikler yapmış olmasından dolayı diğer eşlerinin penis boyu ilen benimkini kıyaslama yapar diye korkuyorum.Diğer beraberliklerindeki kişilerin penis boylarnın benimkinden çok büyük olma olasılığı düşüncesi beni yıpratıyor.Beni yatakta diğer eşleriyle ...

Daha Fazla
Uzm. Psk. Yaşam Yanardağ Çelik

Uzm. Psk. Yaşam Yanardağ Çelik tarafından cevaplandı

bahsettiğiniz bu sorunlar için psikolojik destek almanız gerektiğini düşünüyorum bunlar kendi başını... Cevabı görmek için tıkla.

10 Ocak 2013 tarihinde cevaplandı.

YAŞAM PSİKOLOJİ DÜNYASI
Güvenevler Mah. 1914 Sk. Boss Point İşmerkezi A Blok Kat: 3 / 12 (Forum Civarı) Yenişehir/Mersin

İlgi Alanları

Kadın-Erkek Cinselliği İlişki Problemleri İletişim Problemleri Evlilik Problemleri Evlilik öncesi danışma Eş Seçimi Aile Terapisi Aile İçi İletişim Sorunları Fobiler Cinsel İşlev Bozuklukları Depresyon Ruh Sağlığı EMDR Terapisi Bireysel Terapi Evlilik(Çift) Terapisi
Devamı

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
SA
S. A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Yaşadığım 10 aylık bir vajinismus probleminin ardından önce Allah sonra Yaşam hanım sayesinde kurtuldum.. Bu sıkıntı ile ilgili neler yaşadığımı nasıl bir süreç geçirdiğimi yazarak tekrar boğulmak istemiyorum açıkcası, emin olun hepimizin yaşadığı süreç aynı. Evlilikten zevk almak yerine kabusa dönen bir süreç ve en mühimi bugün dur yarın dur düşüncesiyle ERTELEME.. Ama lütfen yazımı okuyup hala bu süreci yaşayan birileri varsa lütfen daha fazla günlerinizi zehir etmeyin hem kendinize hem de sevdiğiniz insana ve Yaşam Hanım'a ulaşın. Gerisi zaten halloluyor :) Yaşam hanım bu konunun uzmanı olması yanı sıra bize bir sırdaş bir abla bir arkadaş bir dost oldu... İlk gün ne kadar çekinerek acaba ne olacak, nasıl karşılayacak şeklinde nasıl konuşacağız şeklinde utana sıkıla gittiğimiz o kapıdan Yaşam hanım sayesinde musmutlu güleryüzle çıktık ve her defasında gitmek için can attık. Burdan eşimle birlikte Yaşam Hanım'a çok ama çok teşekkürlerimizi gönderiyoruz.. Ve söylemeden geçemeyeceğim bu süreçte yanımda olan beni bir an olsun bırakmayan eşim iyi ki varsın çok teşekkür ederim. Lütfen bu süreçte eşlerinizi yalnızlıpa itmeyin çünkü en çokda sizlere ihtiyaç duyuyorlar. Tekrar çok teşekkürler. Yüreği güzel Yaşam Hanım.

K.
Küb*** .***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Size Yaşam hanım sayesinde yaşadığım bir mucizeyi anlatmak istiyorum. İlk gecemde sevdiğim insanla beraber olamamak kadar üzücü bir durum olamazdı benim için. Kadın doğum uzmanlarına göründükten sonra vajinismus hastası olduğumu kabullendim. Ve bir çok insanın tavsiyesi ile yaşam hanım ile yollarımız kesişti... Bu hayatımın en güzel dönüm noktasıydı. Konuşarak neyi çözebilirim derken terapiye başladıktan sonra ki hafta eşim ile sıkıntısız bir şekilde ilişkiye girebildik. Yaşam hanım uzman olmanın yanında bir dost kardeş gibi terapi sonrasında da asla sizin sorunlarınızı dinlemekten vazgeçmiyor. Ben tanıdığım için çok mutluyum ve koşulsuz şartsız eğer vajinismus hastasıysanız hiç düşünmeden 1 gününüzü bile kaybetmeden terapiye başlamanızı öneririm. İyi ki tanıdım sizi yaşam hanım sevgiler.

A.
Aşc*** .***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

1,5 Yıllık evliyken yaşam hanımla tanıştım ve hala aklımda soru işaretleri vardı olacak mı olmayacak mı diye ve yaşam hanımın yanına gidip geleli hayatıma renk kattı. Ve yaşam hanımdan çok memnun kaldım beni bu sorundan kurtardığı için. Allah razı olsun yaşam hanımdan iyi ki gelmişim diyorum. Teşekkür ederim her şey için.

SY
S. Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

2,5 Yıllık evliyken Yaşam hanım ile tanıştım. İlk geldiğimde elim ayağım titriyordu heyecandan konuşamıyordum ama şimdi çok rahat hatta yendim ve çok yeni hamile olduğumu öğrendim. Nasıl olucak, yapabilirmiyim, yenebilir miyim derken şimdi başarmış olmanın verdiği mutluluk içindeyim ve kendimi çok iyi hissediyorum. Eşimle severek isteyerek evlendik. İlk gece korkusu hep aklımın bir köşesinde vardı. Daha önce televizyonda adını duyduğum vajinismusun benim başıma geldiğini biliyordum ama konduramıyordum heralde. Hep zamanla olur dedik ama sonu kötü bitti denemelerimizin. Bu ilişkimizi de kötü etkilemeye başladı. Sonra kendimi toplayarak buna bir dur demem gerektiğini biliyordum ve sonunda o cesareti kendimde buldum. Yaşam Hanım'ın pozitif enerjisi ve desteği ile bu sorunu ortadan kaldırdık. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu vajinismus hiç bir kadının kaderi değil onu yenebiliriz. Kendinizde o gücü hissedin. Daha fazla ertelemeyin. Şimdi ki aklım olsa hayatımın 2,5 yılını vajinismusa harcamazdım. Her şey için çok teşekkür ederim. Sevgilerimle :)

KH
K. H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Bizimkisi de gerçekten bir mucize gibi oldu. Ben 33 yaşındayım ve 7 yıllık evliyiz ve vajinismusta geçen tam 7 yıl meğer hepsi 22 günlük bir süreçmiş. Vajinismusu yendiğimize bir türlü inanamadık. Birbirimizi severek evlendik. İlk yılda vajinismusun olduğunu bile bilmiyorduk. İlk gece olmadı sonraki bir kaç günde olmadı. Olur diye bekledik ama olmuyordu. Değişik doktorlara başvurduk vajinismus diye bir şey olduğunu bilmeden. Sonra bunu öğrendik ama hani deniyor ya vajinismus erteleme hastalığı diye yıllarca erteledik tam 7 yıl ve her defasında deneyip olmayınca umutsuzluğa kapıldık. Sonra bir gün yine bir gün umutsuzca devlet hastanesi psikiyatristine gittim. Beni kesinlikle anlayamadı. bu arada evliliğimizin 5. yılında bir bebeğimiz olmuştu. Bunu söyleyince son vajinismusu aşmışsın dedi. Yok böyle bir şey. Umutsuzca eve geldim çok canım sıkkındı, eşime söyledim. O Akşam eşim internetten bakarken Yaşam hanımı görmüş. Yorumları okuyunca gitmeye karar verip sabahında randevu aldık. Artık ertelemeyecektik ve bu sorunu aşacaktık. Yaşam hanım daha ilk görüşmemizde bize o kadar güven verdi ki tamam dedik. Bu sorunu aşacaktık. Ön görüşmeden itibaren 3 seans görüşüp. 22. Gün vajinismusu yendik. O Kadar mutluyduk ki anlatılamaz. Tarifsiz bir duyguydu bu, üzerimizden koskoca bir dağ kalktı. Son olarak söyleyeceğim vajinismusu kesinlikle ertelemeyin üstüne gidin. Yaşam hanımla hemen irtibata geçin ve bu sorunu hayatınızdan çıkarın. Bize gösterdiği güleryüz ve ilgiden dolayı Yaşam hanıma çok teşekkür ediyoruz. Herkese mutlu huzurlu günler dileriz.

YY
Yas*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Merhaba arkadaşlar, sizlere bir mucize hikayesini anlatmak istiyorum. Sonunda yazmak bana da nasip oldu. 22 Yaşındaydım. Severek ve isteyerek evlendik bu illeti nerden başıma sardım bilmiyorum. Ama evlenmeden önce böyle sorunla karşılaşacağımı biliyordum. İlk gece kabuslarını anlatmama gerek yok sizden ne azdır ne fazla.... Kararlılık girilen yatak ve sonu hüsran, göz yaşı... İlk birleşme olduğunda çok canım acıyacağını hatta kasılıp kalacağımı düşünüyordum. Yaşam hocam sayesinde 2,5 yıllık kabus bitti :) Buraya da korka korka gelmiştim nasıl olacak canım acıyacak mı sıkıntılarla geldim ama çok şükür hiç korktuğum gibi olmadı. İstemek başarmanın yarısıdır. Mutsuzluğunuz ve huzursuzluğunuzu gidermek istiyorsanız isteyiiin yeter ! Yaşam YANARDAĞ ÇELİK ile iletişim geçin. O bir insandan daha fazlası anne, abla, arkadaş, dost ve en önemlisi de insan gibi insan onunla sadece konuşmak bile size iyi gelecektir. Özetle her şey bu kadar :) Herkese mutlu ve huzurlu günler diliyorum.

Ran*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Bazen çok dipte hissederiz oradan çıkamayacak gibi oluruz ya o zamanlardan birinde Yaşam hanım ile tanıştım ve her şey farklı bir yöne gitti. Çok sağolsun beni kendime getirdi. Her şey değişti. Sinirimi stresimi yalnızlığımı aldı benden. Yaşam Yanardağ sayesinde çok güzel günler geçiriyorum. Bu zamana kadar neredeydiniz. Tavsiye edebileceğim bir isim kendisi.

DD
Dam*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Mersin ve çevresinde destek almak için en iyi seçim Yaşam Yanardağ Çelik olacaktır. Adı gibi insana yaşam kaynağı oluyor resmen. Kesinlikle hastasına önem veren ve nasıl davranması gerektiğini bilen bir doktor. Yaşam hanım sayesinde bir çok şeye yeni baştan başladım. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İyiki hayatıma dokundunuz.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Yaşam Yanardağ Çelik ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Psk. Yaşam Yanardağ Çelik için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Psk. Yaşam Yanardağ Çelik nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Yaşam Yanardağ Çelik YAŞAM PSİKOLOJİ DÜNYASI bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Psk. Yaşam Yanardağ Çelik hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Yaşam Yanardağ Çelik Psikoloji uzmanıdır. Kadın-Erkek Cinselliği, İlişki Problemleri, İletişim Problemleri alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Facebook Twitter Instagram Youtube