Uzm. Psk. Melike Türkan Taşyüz

Psikoloji - İstanbul
4.9

Aile Danışmanlığı, Bireysel Danışmanlık, Çocuk - Ergen Psikolojisi

“Melike hanıma 5 yaşındaki kızım için gitmiştik, davranış problemleri yoğundu, bir ay gibi bir sürede...” Devamı

Uzm. Psk. Melike Türkan Taşyüz

Uzm. Psk. Melike Türkan Taşyüz, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Üsküdar Üniversitesi'nde Psikoloji ve Çocuk Gelişimi lisans programlarını başarı ile tamamlayarak psikolog olmuştur. Yüksek lisansını Üsküdar Üniversitesi Nörobilim Anabilim Dalı'nda tamamlamıştır. Tez konusu "14-18 Yaş Arası Kız Çocuklarında Travma Sonrası Stres Bozuklukları İle Bilişsel Esneklik Kavramının Nörobilimsel Yaklaşımla İncelenmesi"dir. Arapça olarakta terapi hizmeti vermektedir. 

2013 yılında Haydi Tut Elimi Derneği’nde gönüllü mentor öğrenci olarak çeşitli etkinliklere katılmıştır. 2015- 2016 yıllarında Validebağ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anaokulu'nda stajyer öğretmenlik, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Endokronoloji ve Çocuk Kardiyoloji Polikliniklerinde gözlemci öğrenci, yatan çocuk hasta servisinde stajyer çocuk gelişimcisi, 2016- 2017 yıllarında Özel Denizyıldızı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde stajyer öğretmenlik, NP İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Birimi Klinik Psikolog Leyla Arslan Özcanlı’ nın danışmanlığında stajyer psikolog ve çocuk gelişimcisi, Klinik Psikoloji alan uygulaması kapsamında Np İstanbul Beyin Hastanesi’nde Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Kaşif Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Hüsnü Erkmen, Prof. Dr. Sermin Kesebir ve Yrd. Doç. Dr. Semra Baripoğlu yönetimindeki hasta vizitlerine stajyer psikolog görevlerini üstlenmiştir.

2018 yılında Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çocuk gelişimci ve psikolog olarak görev yapmıştır. 2019 yılında NeuroVia Nöropsikiyatri Kliniği Staj Programı'na katılmıştır. 2020 yılından beri Türk Kızılay İstanbul Sultanbeyli Toplum Merkezi’nde Çocuk Gelişimi Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Uzm. Psk. Melike Türkan Taşyüz mesleki çalışmalarına kurucusu olduğu Bala Dil Konuşma & Danışmanlık'ta devam etmektedir.

 

Çekmeköy/İstanbul
En Yakın Uygunluk
İmkanlar
Online Doktor Danışma Devamı
Ödeme Yöntemleri
Nakit Havale/EFT Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzm. Psk. Melike Türkan Taşyüz, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Üsküdar Üniversitesi'nde Psikoloji ve Çocuk Gelişimi lisans programlarını başarı ile tamamlayarak psikolog olmuştur. Yüksek lisansını Üsküdar Üniversitesi Nörobilim Anabilim Dalı'nda tamamlamıştır. Tez konusu "14-18 Yaş Arası Kız Çocuklarında Travma Sonrası Stres Bozuklukları İle Bilişsel Esneklik Kavramının Nörobilimsel Yaklaşımla İncelenmesi"dir. Arapça olarakta terapi hizmeti vermektedir.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.2018
Deneyim: 5 Yıl

İlgi Alanları

Aile Danışmanlığı Bireysel Danışmanlık Çocuk - Ergen Psikolojisi Çocuk Danışmanlığı Çocuk Ergen Yetişkin Psikolojisi Devamı

Deneyimler

Toplum Merkezi (2020 - Devam ediyor)
Nöropsikiyatri Kliniği (2019 - 2019)
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (2018 - 2019)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 42 85

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

4.9

Zamanlama

4.9

İlgi

5.0

Ortam

4.9
AY
Ase*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce
Uzm. Psk. Melike Türkan Taşyüz

Melike hanıma 5 yaşındaki kızım için gitmiştik, davranış problemleri yoğundu, bir ay gibi bir sürede aile içi iletisimimizi güçlendirerek kızımın öfke problemini çözmemizde bize büyük destek oldu. Sistemli bir takvim oluşturduk ve takibini yapmamıza yardımcı oldu. Aile içi iletisimimizi güçlendirdi. Teknik bilgisi güven vericiydi. Çok memnun kaldık. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Ası*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce
Uzm. Psk. Melike Türkan Taşyüz

Oglumuzun gelisiminde buyuk katkı sahibi bir uzman Melike Hanım. Sorunları ele alış bicimi, hem modern hem geleneksel yaklasimları, ailenin butununu kapsayici uygulamalari ile cok basarili bir surec gecirdik. Cok mutlu olduk kendisini tanidigimiz icin.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
SB
Sib*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Çok memnun kaldık kendisine teşekkür ederiz kızımla çok ilgilendi

MB
Met*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Cok titiz cok ozverili cok memnun kaldik tesekkur ediyoruz kendisine

MM
Man*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

افضل دكتوره ومساعده انسانيه كثيره اشكرها من القلب

MA
Maş*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Mükemmel bir ilgi alaka ve muhteşem bir tecrübe,güler yüzlü ve bilgisiyle hayata bakış açısını değiştiren canım hocam iyi ki tanımışım

YY
Yes*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Dunyanin ennnn ilgili en naif en bilgili insani canimiz melike hocamiz oglumun mucizesi en darda oldugumuz zamanlardaki yol gostericimiz iyiki yolumuz kesisti melike hocayla 🌸🌸🧸

AR
AYA*** R***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

bu çok mükemmel

MB
Meh*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Isinde cok titiz cok basarili

BY
Büş*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Melike Hanım doğumundan beri kızımın gelişimini takip eden uzmanımız. Ek gıda sürecinden, tuvalet eğitimine , meme bırakmadan yatak ayırmaya , kreşe alışma döneminden uyku alışkanlıklarına kadar tabiri caizse nokta atışı yaparak başka ailelerin çok sorun yaşadığı dönemleri biz hep sükunetle atlattık sayesinde 🥰 Çocuklarla birebir iletişimi de çok başarılı . Çevremdeki herkese tavsiye ettim , süreci çok iyi yönetmesi , nazik tutumu ve aileleri gerçekçi uygulamalara teşvik etmesi takdire şayan

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Melike Türkan Taşyüz ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Psk. Melike Türkan Taşyüz için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Psk. Melike Türkan Taşyüz için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Psk. Melike Türkan Taşyüz ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504744285

Uzm. Psk. Melike Türkan Taşyüz nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Melike Türkan Taşyüz Uzm. Psk. Melike Türkan Taşyüz bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Psk. Melike Türkan Taşyüz hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Melike Türkan Taşyüz Psikoloji uzmanıdır. Aile Danışmanlığı, Bireysel Danışmanlık, Çocuk - Ergen Psikolojisi alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube