Uzm. Psk. Hasan Akalın

Psikoloji - İstanbul
5.0

EMDR Terapisi, Aile İçi İletişim Sorunları, Bağlanma Sorunları

“Merhaba Hasan Beyden 2 aya yakın temizlik takıntısı için terapi alıyorum.Emdr terapiye başlayalı 3 h...” Devamı

Uzm. Psk. Hasan Akalın

Uzman Psikolog Hasan Akalın; lisans eğitimini Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Ticaret Üniversitesi Klinik Odaklı Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programında tamamlamıştır. 2012 yılından bu yana klinik uygulamalarında EMDR Terapi, Şema Terapi, Ego Durum Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Gottman Çift Terapisi ve Grup Terapisi uygulamalarını kullanmaktadır. EMDR Avrupa Derneği’nin Akredite Terapist kriterlerini tamamlayarak EMDR Avrupa Onaylı Akredite EMDR Terapisti olmaya hak kazanan Akalın; 2014-2018 yılları arasında Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmüştür.

Türk Psikologlar Derneği ve EMDR Derneği üyesidir.

Başlıca İlgi Alanları:

Sosyal Fobi, Depresyon, Panik Bozukluk, Panik Atak, Psikolojik Travma, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Özgül Fobi, Obsesif-Kompülsif Bozukluk, Evlilik ve Çift Problemleri, Sınav Kaygısı, Ergenlerle ve Yetişkinlerle Performans Geliştirme, Sigara, Alkol ve Madde KullanımBozuklukları (Bağımlılık)

Aldığı Eğitimler ve Sahip Olduğu Sertifikalar:


Bilişsel Davranışçı Terapi – Yüksek Lisans Eğitimi 

Şema Terapi – Uluslararası Şema Terapi Derneği 

EMDR I. Düzey –EMDR Derneği – DBE

EMDR 2. Düzey -EMDR Derneği – DBE

EMDR Avrupa Akredite Terapisti – EMDR Derneği

EMDR ve Ergenlerle Performans Geliştirme – EMDR Derneği – DBE

Panik Bozukluk ve Fobilerde EMDR – EMDR Derneği – DBE

Kompleks Travma ve EMDR – EMDR Derneği – DBE

EMDR ve Flash Teknik – EMDR Derneği – DBE

Dissosiyatif Kimlik Bozukluğunun Tanı ve Tedavisi I.Düzey– Zihin Okulu, Medaim Yanık

Dissosiyatif Kimlik Bozukluğunun Tanı ve Tedavisi II. Düzey– Zihin Okulu, Medaim Yanık

Gottman Çift Terapisi I. Düzey – Gottman Enstitüsü

Gottman Çift Terapisi 2.Düzey –Gottman Enstitüsü

Sigara, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavisi Programı -Sağlık Bakanlığı -Prof. Dr. Kültegin Ögel

Sağlık Bakanlığı Tütün Bağımlılığı Tedavisi – Sağlık Bakanlığı

 

https://hasanakalin.com/

Adel Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Bahçelievler Mh. Şair Orhan Veli Sk. No:10 Kaptan Apt. D:13 Bahçelievler/İstanbul
En Yakın Uygunluk
İmkanlar
Wi-fi İkram Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı
Adel Danışmanlık Merkezi
Kartaltepe Mah. Limon Çiçeği Sok. No:12 Ufuk Apt. D:4 (Bakırköy/İncirli Metrobüs-Metro Yakını) Bakırköy/İstanbul
En Yakın Uygunluk
İmkanlar
Online Doktor Danışma Devamı
Randevu Hattı
Adel Psikolojik Danışma Merkezi
Şişli/İstanbul
En Yakın Uygunluk
İmkanlar
Online Doktor Danışma Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzman Psikolog Hasan Akalın; lisans eğitimini Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Ticaret Üniversitesi Klinik Odaklı Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programında tamamlamıştır. 2012 yılından bu yana klinik uygulamalarında EMDR Terapi, Şema Terapi, Ego Durum Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Gottman Çift Terapisi ve Grup Terapisi uygulamalarını kullanmaktadır. EMDR Avrupa Derneği’nin Akredite Terapist kriterlerini tamamlayarak EMDR Avrupa Onaylı Akredite EMDR Terapisti olmaya hak kazanan Akalın; 2014-2018 yılları arasında Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmüştür. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

Mersin Üniversitesi

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.2010
Deneyim: 12 Yıl

İlgi Alanları

EMDR Terapisi Aile İçi İletişim Sorunları Bağlanma Sorunları Dürtü Kontrol Bozukluğu Davranış Bozuklukları Devamı

Deneyimler

Adel Psikolojik Danışmanlık Merkezi (2010 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 90 73

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
HA
Has*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce

Merhaba Hasan Beyden 2 aya yakın temizlik takıntısı için terapi alıyorum.Emdr terapiye başlayalı 3 hafta oldu.Hastalığımla ilgili hızlı gelişmeler oluyor.40 seneye yakın bu hastalığı yaşıyorum iyileşme umudumu kaybetmiştim.Hasan beyden terapi almaya başlayınca iyileşeceğime inandım.İlk terapiye başlamam 2 sene önceydi.Kısa süreli 12 günlük iyileşme süresi yaşadım.Bazı sorunlarım oldu terapiyi bırakmam gerekti.Hastalığımla ilgili başa döndüm.Şu an terapi alıyorum.Hasan beyden memnunum işinde sabrı ve emeği çok olan bir psikolog.Bu yazıyı yazmamın sebebi benim gibi hastalığında 40 seneye yaklaşmış insanlara sesimi duyurmak.İnşallah okuyanlar olur.Hiç bir zaman umutsuzluğa kapılmayın ve tedavinizi yarıda bırakmayın çünkü iyileşmeniz mümkün.Bu iyileşmeyi Hasan Akalın bey gerçekleştiriyor ve bu başarı Hasan beyin başarısı.Hastalığım yüzünden yıllardır kendimi eve kapatıp hapis hayatı yaşadım ama iyi olmaya ilerliyorum iyi akşamlar.

eg
Eli*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce
Adel Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Hasan beyden 2.5 ay terapi aldım.Kendisinden terapi seansları aldığım sürece kendisinin benimle ilgili ve özverili ve iyimser yaklaşımları sayesinde problemlerinin üstesinden gelip onları cozmeme yardımcı oldu .Gerçekten kendisi hastasıyla samimi olarak ilgilenip yardımcı olmaya çalışan birisi.Terapi boyunca kendisinin verdiği tavsiyeler ve çözüm önerileri benimm için cokk faydalı oldu.kendisine teşekkür ederimmm ve herkese tavsiye ederim....

MT
Mrv*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Hasan Bey benim çin işinde çok iyi bir psikolog.Çok zor durumda olduğum süreçte 7 ay danışanı oldum.Sakarya'dan her haftasonu gidiyordum.Danışanına önem veriyor .Benim belirli sıkıntılarım vardı kendimi huzursuz hissediyordum,aşamadığım sorunlar vardı.Hasan Bey uyguladığı EMDR yöntemiyel sıkıntılarımı çözmemde başarılı olduk.

Sel*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Gayet memnunum danışmanımdan.3 aylık terapi aldım.Terapi sürecinde verimli geçiyor görüşmelerimiz.Ben çok faydasını gördüm.Şema terapi aldım Hasan Bey'den.Sonuçları gayet olumlu oldu,psikoterapi sürecinde uygulanan tedavi başarılı oldu.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
AK
Ali*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Çok yardımcı oldu bana,çok ilgilendi.Sorunlarımı %80'e yakın çözdü.Şu anda seanslarımız devam ediyor.İlk günden bu yana inanılmaz gelişme var .Herşey çok iyi,çok teşekkür ederim ,süper bir danışman.Herşey yolunda Hasan Bey'le, tavsiye ediyorum kesinlikle.Hasan Bey'le görüştükten sonra daha iyiyim.Benim için büyük bir etken oldu kendisi.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
DG
Der*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Merhabalar.adım derya güneş yaklaşık 4 ay once bu terapi merkezine başladım hasan akalın hocam ile başlamış olduğum terapi bana çok iyi geldi buraya ilk geldiğim zaman kendimi karanlık bir kuyunun dibinde hissediyordum elimden tutup beni çıkaracak kimse yok. gücüm yok.hevesim yok sonra bir el uzandı bana güç verirdi ışık oldu umut oldu karanlık dünyama aydınlık oldu iyiki geldim iyiki tanıdım iyiki varsınız hasan hocam.Arkadaşlar sıkıntı siz kimse yok emin olun önemli olan kendinizi bilin siz değerli bir varliksiniz önce kendinize değer vermeyi bilin bilmiyorsanız da destek alın adel danışmanlık merkezi uzman kadrosu ile işini mükemmel yapan bir merkez ben gidiyorum ve herkese de tavsiye ediyorum.Umudunu yitirme yardim al destek al güçlü ol kendine değer ver .unutmayın ki siz gerçekten değer misiniz.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
TG
Tem*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Hasan Bey'le her şey yolunda ve kendisinin danışmanlığından memnun kalarak ilerliyorum sürecime. Kendisine bana sağladığı destek ve yönlendirmeleri için teşekkür ediyorum. Yaklaşık 2 ay kadar bir süre oldu görüşmelerimize başlayalı ama kendisi o kadar ilgili bir danışman ki, sadece seanslarda değil seansların dışında bile destek vermeye devam ediyor danışanına. Kesinlikle bu desteklerinin hayatımda çok fazla etkisini görüyorum. Sayesinde normal bir hayat sürüyorum da denebilir.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
N Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Hasan Bey ile terapiye Zengibar Bey’in yönlendirmesiyle başladım. EMDR eşliğinde terapiye devam ettik. Çok ilgili olması ve detaylara önem vermesi iç dünyamı açmama yardımcı oldu. Duyarlı, ilgili, olaylara ve konuşulanlara hakim bir psikolog. Hasan Bey bulunduğum kaostan çıkmama yardımcı oldu. Kendisine çok teşekkür ederim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
SY
Sed*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Genel olarak çok pozitif bir süreç geçirdiğimi söyleyebilirim Hasan Bey'le. Terapilerim hep iyi yanıtlar alarak ilerledi sayesinde. Başka bir danışmanın önerisi üzerine 1,5 aydır danışıyorum kendisine ve bu sürece çok memnun kalarak devam da ediyorum. Genel olarak uzmanım sayesinde çok rahatladığımı hissediyorum diyebilirim. Kendisi bu konuda çok sıcakkanlı bir danışmanlık sergiliyor.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
DG
DER*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Açıkcası ben Hasan Bey'den aşırı derecede memnunum. Kendisine danışmadan önce de birçok danışmanlık hizmeti aldım ama aralarında kendime en yakın hissettiğim ve bana iyi gelen tek terapist kendisi oldu. Terapi sürecim ne kadar sürer bilmiyorum ama ne kadar uzun sürerse o kadar iyi gibi hissediyorum şu an. 2 aydır görüşme sağlıyorum kendisiyle başka bir danışman tarafından yönlendirilmiştim. İyi ki de yönlendirilmişim.. Anlattığım şeyleri çok güzel dinliyor. Karşılığında da verdiği cevaplardan beni gerçekten dinlediğini anlıyorum ve bu da beni tatmin etmesine yetiyor. Başka biri aynı cevabı verse böyle hissetmem belki ama Hasan Bey'den duyunca çok daha farklı geliyor bana. Normalde insanlara hayır diyemeyen ve kendini savunamayan biriydim. Artık haksızlığa uğradığımda kendimi ve hakkımı savunabiliyorum. Eskiden daha deli dolu biriydim mesela ama Hasan Bey'le hanımefendiliği ve yaşıma göre olgun davranmayı öğrendim. Yani kendisinin birçok yönde bana destek sağladığını söyleyebilirim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Hasan Akalın ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Psk. Hasan Akalın için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Psk. Hasan Akalın için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Psk. Hasan Akalın ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508119073

Uzm. Psk. Hasan Akalın nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Hasan Akalın Adel Psikolojik Danışmanlık Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Psk. Hasan Akalın hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Hasan Akalın Psikoloji uzmanıdır. EMDR Terapisi, Aile İçi İletişim Sorunları, Bağlanma Sorunları alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube