Uzm. Psk. Esra Oras, İstanbul, Psikoloji

Uzm. Psk. Esra Oras

Psikoloji - İstanbul

Psikolojik Bozukluk, Madde Kullanımıyla İlişkili Bozukluklar, Majör Depresif Bozukluk

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Esra Oras Hakkında

Esra Oras Kimdir?

Uzm. Psk. Esra ORAS, 2007 yılında %100 burslu olarak girmiş olduğu Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünde başladığı lisans eğitimini 2012 yılında tamamlayarak Psikolog unvanı almıştır. 2013-2015 yılları arasında Okan Üniversitesi- Klinik Psikoloji (Sağlık Modülü) Master Programı’nı tamamlamıştır.

Aralık 2014 - Mayıs 2015 tarihleri arasında “Geç Değil” projesinde Psikolog/Ekip Lideri olarak, KASAV, MEB ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen ortaöğretimde madde bağımlılığını önleme amacıyla yapılan projede 300 okulda verilen çeşitli seminerlerin sorumlusu ve seminerlerde görev almış proje gönüllüsü olan 9 psikoloji lisans öğrencisinin ekip liderliği görevini yürütmüştür.

Mart 2014’ten itibaren Karma Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin Kurucusu ve Psikoterapisti olarak hastalarına hizmet vermektedir.

Ekim 2013 - Eylül 2014 tarihleri arasında “Yüz Yüze” adlı projede Psikolog olarak, KASAV ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen ortaöğretimde internet bağımlılığını önleme amacıyla yapılan projede Atatürk Çağdaş Yaşam Çok Programlı Meslek Lisesi’nin 1300 öğrencisine film sunumları eşliğinde yapılan internet bağımlılığı seminerlerinin sorumlu psikologluğunu üstlenmiştir.

Ekim 2012 - Haziran 2013 tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Aile Danışmanlık Merkezi’nde Psikolog olarak görev yapmıştır. Kasım 2012 – Nisan 2013 tarihleri arasında  Bahçeşehir Araştırma Yöntemleri Okulu’nda (BAYO) Türkiye Koordinatörü olarak görev yapmıştır. Temmuz 2012 - Ağustos 2012 tarihleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi’ndeTercih Danışmanlığı yapmıştır. Aralık 2011 - Temmuz 2012 tarihleri arasında Ajans Psikoloji’de Haber Yazarlığı yapmıştır.

Kasım 2011- Mayıs 2012 tarihlerinde Korto Psikoloji’de ve Haziran 2011- Temmuz 2011 tarihlerinde İstanbul Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Psikiyatri Servisi’nde (Klinik Psikoloji Stajı) Stajyer Psikolog olarak çalışmıştır.

Uzm. Psk. Esra ORAS’ın katıldığı proje ve seminer programlarından bazıları şöyledir;

2010 Haziran - Temmuz aylarında Bahçeşehir Üniversitesi Türkçe Yaz Okulu’nda Yabancı Öğrencilere Gönülllü Rehberlik, 2010 Temmuz - Ağustos aylarında Bahçeşehir Üniversitesi Kurumsal İletişim Cati Çalışanı ve 2008-2009 güz/bahar eğitim dönemi (NY Üniversitesi & Bahçeşehir Üniversitesi ortak çalışmasıyla) Türkiye’de Genç Kimlikler Araştırması Gönüllü Asistanı olarak çeşitli görevler yürütmüştür.

6-7 Aralık 2014 tarihinde Kadın Sağlıkçıları Dayanışma Vakfı’nın düzenlediği Madde Bağımlılığı Eğitimine katılmıştır. 25 Eylül 2014 –15 Ocak 2015 tarihlerinde Oyun Terapileri Derneği tarafından gerçekleştirilen Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimine katılmıştır.

Wısc-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası (Padem Psikoloji, 27-28 Eylül 2014), Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi (Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü (CİTEB) Mayıs 2014-Ağustos 2014)

İnternet Bağımlılığını Önleme ve Tedavisi Eğitimi- Kadın Sağlıkçıları Dayanışma Derneği (Kasad-D)- Uzm. Psk. Mehmet Dinç (14-15 eylül 2013)

Entegratif Çift Ve Aile Terapisi Eğitimi (200 saat teori+ 100 saat süpervizyon) – Yeniden Sağlık Ve Eğitim Derneği – Başkan: Prof. Dr. Kültegin Ögel (Ocak 2013-Temmuz 2013)

Mmpı (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Uygulayıcı Sertifikası- Türk Psikologlar Derneği  (Kasım 2012)

Yedikule Psikiyatri Servisi Klinik Psikoloji Staj Sertifikası- İstanbul Psikiyatri Enstitüsü (Temmuz 2011)

Benim Yaşlım Projesi – Çocuk Aile Gelişim Derneği (Çageder) & Gaziosmanpaşa Belediyesi İşbirliği İle (Kasım 2012-Ocak 2013)

Travma Sonrası Stres Bozukluğu Eğitimi Sertifikası (Ekim-2011)

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Günleri Katılım Belgesi  (2011 Mart)

II. Eleştirel Psikoloji Sempozyumu Katılım Belgesi (2010 Eylül)

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Öğrencileri Kongresi- Psikohipnoterapi Grubu Katılım Belgesi (2009 Temmuz)

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Öğrencileri Kongresi- Genç Kimlikler Araştırması Sözlü Sunumu İçin Teşekkür Belgesi (2009 Temmuz)

II. Uluslararası Okul Ruh Sağlığı Katılım Belgesi (2008 Kasım)

Uzm. Psk. Esra ORAS, Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Sivil Yaşam Derneği tarafından organize edilen Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Gençlik Zirvesi’nde eğitim vermiş, 19-20 Mayıs Sosyal Medya ve Bağımlılık şura oturumunda moderatörlük yapmıştır. 16 Nisan 2015 tarihinde Ak Parti İstanbul Kadın Kollarına bağlı Hatibe Eğitimleri’nde İletişim Teknikleri, 21.01.2015 tarihinde Başakşehir Devlet Hastanesi Sağlık Çalışanlarına Yönelik Çalışan Anne ve Çocuk adlı Eğitimler, 22.12.2014 tarihinde TD Elektronik Profesyonellerine Yönelik Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi Eğitimlerini vermiştir. Eyüp Anadolu Lisesi Öğrencilerine Yönelik 15.12.2014- 25.12.2014 tarihlerinde Sınav kaygısı ile başa çıkma, İnternet Bağımlılığı ve Atılganlık Eğitimi gibi eğitimler vermiştir.

Eyüp Belediyesi ve Erdemder tarafından organize edilen “Bağımlılık” Seminerleri’nde Sigara, alkol, madde bağımlılığı seminerini, 17.12.2014 tarihinde Ev Kadınları Dayanışma Vakfı’nda (EVKAV) Maddi Bağımlılıktan Manevi Bağlılığa Yolculuk adlı semineri, 01.05.2014 tarihinde Sivil Yaşam Derneği Genç Liderler Akademisi’nde İletişim Becerileri Eğitimini vermiştir.

Ayrıca Gaziosmanpaşa Belediyesi & Çocuk Aile Gelişim Derneği işbirliği ile Mayıs 2013- Ocak 2014 tarihleri arasında “Kaygı ile başa Çıkma, Stres Yönetimi, Kişisel gelişim, özgüven ve girişkenlik ve Internet bağımlılığı” konulu seminerler vermiştir.

YEŞİLAY - Türkiye Alkol Politikaları Platformu’nda (TAPP) Bilim Kurulunun Üye Vakfı Olan KASAV’ın Temsilcisi, Kadın Sağlıkçıları Dayanışma Vakfı (KASAV), Ev Kadınları Kültür ve Dayanışma Derneği (EVKAD), Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) (Gönüllü Psikoterapist) ve Çocuk Aile ve Gelişim Derneği (ÇAGEDER) (Gönüllü psikoterapist ve seminer sorumlusu) gibi mesleki kuruluş ve sivil topluk kuruluşlarına üyelikleri bulunmaktadır.

Yorumları

Değerlendir
3 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

..

Esra hanımla 3,5 veya 4 ay önce tanıştım. Ben O.K.B hastasıyım. Daha önce başka doktorlara gittim ancak çözüm bulamadım. Sebebi ise, önce psikoloğun size güven vermesi ve size bir arkadaş gibi yaklaşması gerek, en azından ben de öyle. Daha önceki tedavi süreçlerinde böyle bir güven bulmadım. Hani seans bitesinde gitsin gibiydi. Esra hanımla tanıştım ve tedavi seanslarına başladım. Benim daha önceki deneyimlerimden kaynaklı hiç ümidim yoktu ancak , Biraz benim kurtulma isteğimle , Esra hanım desteğiyle de büyük yol aldım. ARTIK İNSAN OLDUĞUMU VE YAŞADIĞIMI ANLAMAYA BAŞLADIM. öncelikle Esra hanımdan Allah razı olsun ve teşekkür etmek istiyorum. Eşimle aram bozulmuştu bu sorun yüzünden, daha doğru etrafımdaki çoğu kişiyle aram yoktu. Etrafımda kişiler bana bir garip bakıyordu. Gözlerinden şu okunuyordu, sıkıntılı biri galiba. Ailem ne yapsam, hasta zaten o deyip beni çok üzüyordu. Ama şuan Allaha şükür, kurtulmak üzereyim ve artık eşimle aram gayet güzel. Artık ben takıntılara değil, eşime ve kendime zaman ayıran biriyim. Artık yaşadığımın farkına varmaya başladım hayatta neler oluyormuş . Şunu söylemek isterim Esra hanım , benim yıllardır , kurtulmaya çalıştığım takıntılardan, kurtulabileceğimi ve kurtulmamda en büyük etken olmasından dolayı tekrar tekrar Allah razı olsun ve teşekkür ederim. Aslında o kadar çok şey yazmak isterim ama burada iki kelime sıkıştırmak gerçekten zor. O.K.B ‘den kurtulmak istenenler için, gerçek bir yardımı Esra hanımdan alabilirler. 06-04-2016

bra..

esra hanım ile arkadaşımın vasıtasıyla tanıştım. görüşmeye başladığımızda geçmiş ile gelecek arasında kaybolmuş ne ileri gidebilen ne geri dönebilen biriydim. yaşadığım sorunlarla yüzleşmek yerine, düşünmemek için sürekli kendimi işe vermiş ve bir nevi işkolik olmuştum. 4 5 ay süren seanslarım sonunda artık kendini çok daha iyi tanıyan, ne istediğini bilen ve karşılaştığı problemlere 'sağlıklı bir şekilde' başa çıkabilen biri olarak bu satırları yazıyorum. esra hanım işinde gerçekten çok iyi, sizi çok kolay anlıyor ve sizinle konuşurken aslında yaşadığınız ama bir türlü adını koyamadığınız şeyleri hemen keşfediyor. onun sayesinde yıllardır yapmak isteyip de yapmaya cesaret edemediğim şeyleri artık korkmadan ve ertelemeden yapabildiğimi de dipnot olarak eklemek isterim. teşekkürler esra hanım, umarım ki herkes benim kadar şanslı olur... sevgiler... 17-01-2016

CU..N

Mutlaka okuyunuz... Esra hanımla tanışmamız benim hayatımda bir dönüm noktasıydı. Ben kendimden ümidimi kesmiştim 5 yıllık evli ve vajinismus hastasıydım. Bu hastalık beni tamamen esir almıştı, asansöre dahi binemez hale gelmiştim. Herşeyden korkar olmuş, kendime dair güvenimi yitirmiştim. Esra hanım benim için ilk ve son oldu. Bana o kadar güven ve güç verdi ki onun sayesinde sorunlarla savaşmayı öğrendim ve kaybettiğim öz güvenimi kazandım. Eşimin bana daha fazla güç ve destek olma yönünde tavsiye ve önerileriyle durumu daha farklı hale getirerek, aynı zamanda mükemmel bir çift olduğumuzu hatırlattı. Tedavi süreci çok iyi gitti. Her görüşmemizde yeni birşeyler öğrendim ve bu hastalığın çözümsüz olmadığını anladım. Bütün tedavi sürecinde Esra hanım kendini bana göre ayarladı beni her konuda beni moral ve motive etti. Bu hastalığı yenebilmem için elinden gelenin fazlasını yaptı. Ben artık vajinismus hastası değilim, bu hastalığı yendim şimdi o kadar güçlüyüm ki kendimi her bakımdan yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Kendime olan güvenim ve gücüm geri geldi, ben artık korkmuyorum ne asansörden ne de başka birşeyden. Benim gibi vajinismus hastası olanlara tek diyeceğim sakın korkmayın ve bu hastalığın sizi esir almasına izin vermeyin. Bunu yeneceğinize inanın ve ''Esra hanıma güvenin'' o mükemmel bir insan, danışanları için elinden geleni yapan ve kendini onlara göre ayarlayan dürüst ve güvenilir biri. Başarmanın yarısı inanmaktır sizde inanın. Esra hanım sizi çok seviyorum iyiki sizi tanıdım. 09-12-2015

3 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Esra Oras tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Esra Oras kimdir , telefon numarası nedir?
Uzm. Psk. E Oras ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Uzm. Psk. Esra Oras için nasıl randevu alabilirim?
Uzm. Psk. E Oras şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Uzm. Psk. Esra Oras nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Uzm. Psk. Esra Oras bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Uzm. Psk. Esra Oras hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Uzm. Psk. Esra Oras Psikoloji, uzmanıdır. Sigarayı bırakmak, Wechler bellek testi, Aile danışmanlığı, Standardize mini mental test, Denver gelişim testi, Cattell 2a zeka testi, Louisa duss, Wisconsin kart eşleme testi, Dikkat testleri, Bender gestalt motor algı testi alanlarında hizmet veriyor ve Psikolojik Bozukluk, Madde Kullanımıyla İlişkili Bozukluklar, Majör Depresif Bozukluk, Manik Depresif Bozukluk, Motivasyon Eksikliği hastalıkları konusunda çalışıyor.

Uzm. Psk. Esra Oras için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Uzm. Psk. Esra Oras muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Uzm. Psk. Esra Oras hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Uzm. Psk. E Oras ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Uzm. Psk. Esra Oras hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Uzm. Psk. E Oras hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.