Uzm. Kl. Psk. Sena Yunus Tozan

Psikoloji - İstanbul
5.0

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Bireysel Terapi, Depresyon

“Sena hoca ile tanıştıktan sonra hayatımda olumlu şeyler olmaya başladı. Özgüvenim arttı, Sesim daha ...” Devamı

Uzm. Kl. Psk. Sena Yunus Tozan

Psk. Sena Yunus Tozan, 2014 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümünden “Romantik İlişki Bitimi ile Kendilik Değeri Arasındaki Bağlantının Araştırılması'' adlı bitirme projesi ile mezun olmuştur. Daha sonra Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans diplomasını “Çocukluk Travmalarının Evlilik Doyumu ve Uyumu Üzerine Etkisi” isimli tezi ile almıştır. 

Mavi Umut Anaokulu, Surp Pirgiç Ermeni Hastanesi, NP İstanbul Psikiyatri Hastanesinde klinik görüşmelere gözlemci ve grup terapilerine yardımcı terapist olarak katıldı ve çeşitli gönüllü kuruluşlarda görev aldı. 

Akademi ve tecrübelerin yanı sıra kendini geliştirmek adına çeşitli eğitimlere katıldı. Objektif testler eğitimi ve çocuk merkezli oyun terapisi eğitimi aldı. Cinsel terapi ve çözüm odaklı terapi uygulaması ile birlikte psikodinamik ağırlıklı çalışmaktadır. Ayrıca Türkiye’nin sayılı İmago çift terapistleri arasında yer almaktadır. 

Aynı zamanda özellikle travmalar konusunda etkisi olduğu bilinen ve bunun dışında da birçok problemin çözümüne fayda sağlayan EMDR uygulayıcısıdır. 

Bu eğitimler ve tecrübeler ışığında şu anda Bakırköy’de çift ve bireysel terapi yapmakla birlikte çocuklarla da Oyun Terapisi alanında çalışmaktadır.  

Ayrıca çalışma alanlarından bazıları şunlardır; 

Depresyon, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Vajinismus, Panik Atak, Travma, Özgül Fobiler, Sosyal Fobiler, İlişki Problemleri, Evlilik Problemleri, Çift Sorunları ve Bireysel Problemler

Çocuklarda ise alt ıslatma , tırnak yeme, okul fobisi, kardeş kıskançlığı, sınav kaygısı, öfke kontrolü gibi alanlarda çalışmalar yapmakta. Kişilik Testi, Okul Olgunluğu Testi, Zeka Testleri ve Gelişim Testleri uygulamaktadır. 

 

Psikohome
Zuhuratbaba Mahallesi, Şükran Çiftliği Sk., 49/3 Bakırköy/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Bilişsel Davranışçı Terapi Cinsel terapi Dinamik psikoterapiler EMDR Terapisi Online Psikolojik Danışmanlık Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Psk. Sena Yunus Tozan, 2014 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümünden “Romantik İlişki Bitimi ile Kendilik Değeri Arasındaki Bağlantının Araştırılması'' adlı bitirme projesi ile mezun olmuştur. Daha sonra Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans diplomasını “Çocukluk Travmalarının Evlilik Doyumu ve Uyumu Üzerine Etkisi” isimli tezi ile almıştır.  Devamı

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 07.2010
Deneyim: 12 Yıl

İlgi Alanları

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları Bireysel Terapi Depresyon Ebeveyn Danışmanlığı Kişilik Bozuklukları Devamı

Deneyimler

Psikohome (2015 - Devam ediyor)
Gözcü danışmanlık (2013 - 2015)
Cse Aile danışmanlık Merkezi (2012 - 2013)
Evlilik Terapileri Enstitüsü- Uzman psikolog (2011 - 2012)
Üsküdar Üniversitesi - PDR (2010 - 2011)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 81 84

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
MB
Meh*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
13 gün önce
Psikohome

Sena hoca ile tanıştıktan sonra hayatımda olumlu şeyler olmaya başladı. Özgüvenim arttı, Sesim daha gür çıkmaya başladı, mutlu olabilmem için yeni sebepler keşfetmeye başladım. Umarım hayatında çok başarılı olur..

Bur*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Psikohome

Kendisine teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ederim

CB
Cev*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Online Psikolojik Danışmanlık
Psikohome

Benim için psikolog yada yabancı birine açılmam derdimi sıkıntılarımı kendimi açmam çok zordur ama Sena hanıma bu kadar kolay açılabileceğimi tahmin etmiyordum. Gerek yaklaşımı gerek kendimi ifade edebilmeme kolaylaştıran tutumu sayesinde ilerleyebileceğimi düşünüyorum kesinlikle devam edeceğim

MB
Mel*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Cinsel terapi
Psikohome

Seansa gitmesen önce çok araştırdım ve iyi ki Sena Hanım ile tanıştım. Çok cana yakın ve kendini alanında çok geliştirmiş profesyonel bir pskolog

HA
Has*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Online Terapi
Psikohome

1 yıldır sınava hazırlandığım için stres ve kaygı yaşıyordum. Kaygımı yenmeme ve stresimi kontrol etmeme çok yardımcı oldu. Kesinlikle tavsiye ediyorum

MB
Mai B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Dinamik psikoterapiler
Psikohome

Kendimi çok sıkışmış hissettiğim bir dönemde tanıştım Sena Hanımla. İçinde bulunduğum duruma yaklaşım şekli bende, tüm zorlukların üstesinden gelebileceğime dair umutlar yeşertti. Samimiyeti ve ilgisi çok güven verici. Kısa zamanda kendisiyle çok güzel ilerlemeler kaydettik ve Sena Hanım sayesinde seansların devamında daha iyi olacağıma dair inancım tam. Tanıştığım için çok mutluyum, kendisine çok teşekkür ediyorum.

Mel*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Dinamik psikoterapiler
Psikohome

Eşimle çift terapisi için başvurmuştuk Sena hanıma. Evliliğimizde yıllardır süregelen problemlerimize , farklı bir bakış açısı sunup, farklı teknikler kullanarak, çözmemiz için bize yol gösterdi. Yolumuz Sena hanımla kesiştiği için çok mutluyum. Herkese tavsiye ederim , çözüm arayan herkes mutlaka Sena hanımla tanışıp,ondan seans almalı.

Esm*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Online Psikolojik Danışmanlık
Psikohome

Pandemi zamanında gittim sürekli kaygılı ve mutsuzdum terapi gördükçe rahatladım ve her terapiden sonra duygusal olarak rahatlamış çıkıyordum. Sena hanım sayesinde özgüvenim arttı ve hayattaki sorunlarımla nasıl başa çıkacağımı öğrendim. Ayrıca çok sıcakkanlı biri.

AY
Ahm*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
EMDR Terapisi
Psikohome

Sena hanim ustun iletisim yetenegiyle danisanina en iyisini vermeye calisiyor.

İM
İpe*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Online Terapi
Psikohome

7 senedir panik atak tedavisi gördüğüm halde çözüm bulamadığım panik atak ve anksiyete sorunuma Sena Hanım ile tanıştıktan sonra çözüm bulabildim. Terapi sürecimin ardından çoğu sorunumu çözdüğümü düşünüyorum. Beni anlayabildiğine ve çözüm bulabileceğine dair inancım tamdı ilk görüşmenin ardından. Öyle de oldu. Şu an kendimi gerçekten çok daha iyi hissediyorum. Sena hocama teşekkür ediyorum :)

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Kl. Psk. Sena Yunus Tozan ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Kl. Psk. Sena Yunus Tozan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Kl. Psk. Sena Yunus Tozan için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Kl. Psk. Sena Yunus Tozan ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504748184

Uzm. Kl. Psk. Sena Yunus Tozan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Kl. Psk. Sena Yunus Tozan Psikohome bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Kl. Psk. Sena Yunus Tozan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Kl. Psk. Sena Yunus Tozan Psikoloji uzmanıdır. Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Bireysel Terapi, Depresyon alanlarında hizmet veriyor ve Bilişsel Davranışçı Terapi, Cinsel terapi, Dinamik psikoterapiler hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube