Psk. Özlem Akkel

Psikoloji - İstanbul

Baş Ağrıları, Bireysel Terapi, Vücut (Beden) Disformik Bozukluğu

Takvim talep et Soru Sor

Psikologun Adresi

Eminali paşa caddesi no:55 **** Suadiye/istanbul  Kadıköy, İstanbul
Mentis Psikoloji Merkezi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Özlem Akkel Hakkında

Özlem Akkel Kimdir?

  İstanbul/Kadıköy doğumlu olan Özlem AKKEL ilk ve orta eğitimini İstanbul’da aldıktan sonra Dicle Üniversitesi'nde Psikoloji Bölümünü başarı ile tamamladı. Lisans eğitimi süresince Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (Tegv) gibi kuruluşlarda ve özel gönüllü eğitim çalışmalarında bulunup mezun olduktan kısa süre sonra yetişkin, ergen ve çocuklarda objektif/projektif testlere dair eğitim çalışmalarına başladı. 
   Stajını İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesinde tamamlayan Özlem Akkel, Türk Psikologlar Derneğinden zeka testleri, gelişim tarama, nöropsikolojik değerlendirme, görsel-motor algıyı ölçmeye dair çeşitli testlerin sertifikalarına hak kazandıktan sonra yine Türk Psikologlar Derneğinin açtığı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimine devam ederek terapi metodolojisini tamamladı. Akabinde Geştalt Terapi temel eğitim grubuna katılarak, iki yılı bulan çalışmanın sonrasında practicum grubunda yer aldı. Hem kuramsal hem de pratikte Geştalt prensibini benimsemiş ve uygulamalarına yansıtmıştır. Anksiyete bozuklukları psikopatolojisi, yaygın gelişimsel bozukluklar, öfke ile başa çıkma stratejileri gibi eğitim ve workshoplara katıldı. Kariyer danışmanlığı ve işsizlik psikolojisi ile ilgili sertifika programları ve çalışmalarda bulunurken ilgili olduğu kendini tanıma ve anlama gibi bireysel psikoloji konularında çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları yayınlandı.

   Mesleki eğitimlerin yanısıra iş yaşamına özel kreş ve anaokullarına danışmanlık hizmeti sunarak ve özel eğitim merkezi ve okullarda aile danışmanlığı, davranış bozuklukları, sosyal uyum çalışmaları ve seminer programlarını yöneterek başladı. İstanbul'da çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde bireysel terapiler, çocuk ve ergen terapi hizmetleri verdi. İşkur ve Emniyet Müdürlüğü'nün ortak projesi olan ''Çocukların Mutlu Geleceği İçin Umut Yıldızı Projesi''nde gönüllü psikolog olarak görev aldı. Çeşitli eğitim kurumları, danışmanlık merkezleri ve projelerde aktif olarak 2006’dan bu yana çalışmaktadır. ''Kendini tanıma'' ''Ben Olmak'' ''Özel çocukların gereksinimleri'' ''İletişim'' başlıklı konularda birçok eğitim ve seminer verdi. Son yıllarda genç yetişkinler ile çalışmaya odaklanarak benlik algısı, özgüven ve anksiyete problemleri üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı.

   Mesleki çalışmalarına ek olarak 2004'ten bu yana radyo ve televizyon programcılığına yönelik çalışmaları da devam etmektedir. En son Diyarbakır'ın yerel kanalı olan Can TV'de kariyer ve işsizlik temalı ''İŞ'te İnsan'' isimli canlı yayın programını hazırladı ve sundu. Çeşitli radyo kanallarında gece programları sundu.
      Kendini var etme alanlarından biri olarak edebiyatı gördü. 8 yaşından bu yana şiir yazmakta ve yayınlanmamış tiyatro oyunları bulunmaktadır. Yıllardır biriktirdiği şiirlerin bir bölümünü ''3 e 1 Kala Babam ve Ben'' başlığında Nisan 2014'te bastırmıştır. Bunun yanısıra Ekim 2014'te ''ADAM Yüzleşme'' isimli psikolojik romanı Kanes Yayınlarından çıkmıştır.
   Halen Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programına devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesidir.
 

Psikoloji Lisansı Üzerine Aldığı Bazı Eğitim ve Sertifikalar:
Geştalt Terapi temel eğitim+practicum    
(Doç. Dr. Hanna Nita Scherler)
Bilişsel-Davranışçı Terapi Metodolojisi   
(Dr. Çağla Gülol,Dr. Ekrem Düzen,Dr.Hatice Güneş)
Wısc-r (Weschler 0-16 yaş çocuklar için zeka ölçeği) 
(Yrd.Doç.Hale Aksuna Ergenç)
Denver II (0-6 yaş gelişimsel tarama testi)                 
(Uzm.Birgül Bayoğlu)
Stanford Binet Zeka Testi                                            
(Yrd.Doç.Hale Aksuna Ergenç)
Çocuk Değerlendirme Paketi
(Agte-Ankara Gelişim Tarama Envanteri,
Peabody Resim-Kelime Tanıma Testi,
Bender-Geştalt Görsel Motor Algı Testi,
Harris Goodenought Bir İnsan Çiz Testi,
Beier Cümle Tamamlama Testi                                                
(Doç.Dr.Gülsen Erden)
İş ve Meslek Danışmanlığı Sertifika Programı           
(Prof.Dr.İbrahim Yıldırım,Prof.Dr.Tuncay Ergene,Doç.Dr.Fidan Korkut)
Anksiyete Bozuklukları Psikopatolojisi                    
(Dr.Emel Stroup,Yrd.Doç.Dr.A.Evren Tufan,Dr.Melis Gazioğlu)
Öfke İle Başa Çıkma Teorik Eğitim   (Türk Psikologlar Derneği)
Yaygın Gelişimsel Bozukluklar       (Yrd.Doç.Dr.A.Evren Tufan)
Geştalt Terapide ''Kutuplar'' eğitimi (Prof.Dr.Ceylan Daş)

Diploma aldığı kurum
 • DİCLE ÜNİVERSİTESİ
İlgilendiği Hastalıklar
 • Baş Ağrıları
 • Bireysel Terapi
 • Vücut (Beden) Disformik Bozukluğu
 • Şizofreni
 • Uyku Bozukluğu ve uyurgezerlik

Özlem Akkel Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Takıntı hastalığı

  Hocam, dün bir poliklinikte yani psikoloji (psikiyatri) bölümünde ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı olan bayan bir doktor ile görüştüm. üstte yer alan yazımın detaylarını anlattım. kendisi de hastalığımın adına obsesif dedi… tedavi içinde prozac şurup adlı ilacı yazdı. 1 ay kullan dedi ve 1 ay sonr... devamı

  Doktor Cevabı:

  Psk. Özlem Akkel

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Paranoyaklı kıskançlık

  Merhaba özlem hanım.dört aylık evliyim ve eşimin paranoyalı kıskançlıklarına dayanamaz hale geldim kısaca size uzatmadan açıklayım.bana güvenmiyor sürekli tedirgin bunca zaman evimden işime işimden evime gidip gelmeme rağmen.hiçbir sosyal ortama giremiyorum,kimseyle tanıştıramıyorum hergün onlarca s... devamı

  Doktor Cevabı:

  Psk. Özlem Akkel

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Psk. Özlem Akkel kimdir , telefon numarası nedir?
Psk. � Akkel ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Psk. Özlem Akkel için nasıl randevu alabilirim?
Psk. � Akkel şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Psk. Özlem Akkel nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Psk. Özlem Akkel Mentis Psikoloji Merkezi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Psk. Özlem Akkel hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Psk. Özlem Akkel Psikoloji, uzmanıdır. alanlarında hizmet veriyor ve Baş Ağrıları, Bireysel Terapi, Vücut (Beden) Disformik Bozukluğu, Şizofreni, Uyku Bozukluğu ve uyurgezerlik hastalıkları konusunda çalışıyor.

Psk. Özlem Akkel için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Psk. Özlem Akkel muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Psk. Özlem Akkel hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Psk. � Akkel ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Psk. Özlem Akkel hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Psk. � Akkel hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.