Prof. Dr. Selami Sözübir

Çocuk Cerrahisi, Çocuk Ürolojisi (Cerrahi) - İstanbul

Hipospadias (Peygamber Sünneti), İnmemiş Testis, Kasık Fıtığı

Randevu Al 0 (850) 811 62 03

Doktorun Adresi

Ahmet Adnan Saygun Cad.Canan sok. No: 5 Ulus  Beşiktaş, İstanbul
Liv Hospital Ulus

Online randevu aktif değil. Telefon ile randevu alabilirsiniz.

0 (850) 811 62 03
İmkanlar
Otopark (Ücretsiz) İkram Oyun Odası Servis Kredi kartı ile ödeme Nakit Sgk Anlaşmalı

Selami Sözübir Hakkında

Selami Sözübir Kimdir?

Prof. Dr. Selami SÖZÜBİR, 1966 yılında İstanbul'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1989 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. Eğitim hayatı boyunca İsveç, ( Umea Üniversitesi ) ve Almanya'da ( Erlangen Üniversitesi) Üniversitesi Hastaneleri'nde Stajyer Öğrenci ve İntörn olarak görev almış, ihtisasını ise, 1991 - 1997 yılları arasında On Dokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak Çocuk Cerrahisi Uzmanı olmuştur.

Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra, Samsun Devlet Hastanesi'nde, İstanbul Zeynep Kamil Hastanesi'nde, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev almış olan Prof. Dr. Selami SÖZÜBİR,  2004-2005 Döneminde Doçentlik sınavına girerek bu sınavda başarılı olmuş, 2005- 2018 yıllar arasında Yeditepe Üniversitesi Hastanesi'nde hasta kabulü yapmıştır.

Prof. Dr. Selami SÖZÜBİR, 2007 yılından itibaren aynı merkezde Anabilim Dalı Başkanı olarak çalışmaya başlamış, ayrıca Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim dalı bünyesinde 2008 yılında Çocuk Ürolojisi Bilim Dalını kurarak Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı Başkanı unvanını almıştır. 2010 Yılında ''Profesör Doktor'' ünvanını almıştır. 2011 yılında çocuk cerrahisi unvanına ilave olarak çocuk üroloğu unvanını aldı ve Pediatrik Üroloji Derneği kuruluş aşamalarında çalışarak ilk yönetim kurulunda iki dönem sayman olarak çalışmıştır.

2002 yılı'nda ABD, Dallas, Texas Üniversitesinde Çocuk Ürolojisi bilim dalında çalıştı. 2003 yılı içinde Kasım-Ocak ayları arasında 3 aylık dönemde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Çocuk Ürolojisi bilim dalında Klinik araştırmacı olarak, 2006 yılında Toronto Üniversitesine bağlı Sick Kids Hastanesi çocuk ürolojisi bölümünde 1 ay süreyle klinik gözlemci öğretim üyesi olarak, 2009 yılında Pristina Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalında 40 gün süreyle konuk öğretim üyesi olarak davet edilerek bir çok operasyona katılmış ve bizzat çocuk ürolojisi eğitimine katkıda bulunmuştur.

2010 yılında Polonya Varşova Çocuk Hastanesine davetli profesör olarak çağrıldı ve 15 gün bu hastanede özellikle çocuk ürolojisi konusunda çalıştı. 2014 yılında Tel Aviv Saurosky tıp merkezinde davetli profesör olarak görev almıştır.

1997 yılında uluslararası tıp literatürüne yaptığı katkılarından dolayı 19 Mayıs Üniversitesi rektörlüğünce şilt ile onurlandırılmış, 1998 Ulusal Çocuk Cerrahisi Kongresinde ise, yapılan fetal cerrahi deneysel çalışması İhsan Numanoğlu birincilik ödülüne layık görülmüş, 2001 yılında Kocaeli Üniversitesi rektörlüğünce üniversiteye yaptığı bilimsel katkıdan dolayı teşekkür belgesi ile onurlandırılmış, 2007 yılında Kosova'da düzenlenen Hipospadias Cerrahisi Uluslararası Kongresi düzenlenmesinde Genel Sekreter olarak görev aldıktan sonra Kosova Hükümeti ve Kosova çocuk Cerrahisi Derneği tarafından onur belgesi ile onurlandırılmıştır.

Prof. Dr. Selami SÖZÜBİR, 2009 Yılında Yeditepe Üniversitesi Dekanlığınca 2008 yılı bilimsel aktivitelerinden dolayı teşekkür belgesine layık görüldü ve 2009 Yılında Suudi Arabistan'da Anestezi kongresinde sunulan çalışmaları en iyi klinik çalışma ödülüne layık görülmüş, mesleki çalışmalarına Liv Hospital Ulus Hastanesi'nde devam etmekte ayrıca Altınbaş Üniversitesinde yarım gün çocuk cerrahisi anabilim dalı başkanlığını yapmaktadır.

Diploma aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ONDOKUZ MAYIS ÜNIVERSITESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Hipospadias (Peygamber Sünneti)
 • İnmemiş Testis
 • Kasık Fıtığı
 • Sünnet
 • Peygamber Sünneti (Hipospadias)
Tedaviler
 • Boşaltım sistemi ve üreme organlarına ait cerrahi
 • Çocuklarda baş ve boyun cerrahisi
 • Sindirim sistemi cerrahisi
 • Yenidoğan cerrahisi
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 62 03

Selami Sözübir Değerlendirmeleri

Değerlendir
2 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

f Emre..a
Zamanlama
İlgi
Ortam

Oğlumuzun başka bir hekim tarafından yapılan sünneti sonrası yaşadığımız sıkıntılı süreçte, tedaviyi düzenleyerek kısa sürede oğlumuzun iyileşmesini sağlamıştır. Bu süreçte bizlere manevi desteğini vermiş ve oğlumuzla yakından ilgilenmiştir. İyi ki sayın Prof.Dr.Selami Sözübir hocamızı tanımışız. Kendisine sonsuz teşekkürler. 22-08-2021

..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kullanıcımız değerlendirme yazmamıştır. 20-04-2021

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Selami Sözübir tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Selami Sözübir Cevapladığı Sorular

 • Sayın sözübir, 11 yaşında bir oğlum var. maalesef bu yaşa kadar sünnet yapt

  Sayın sözübir, 11 yaşında bir oğlum var. maalesef bu yaşa kadar sünnet yaptırmadım. bunun 2 sebebi vardı. birincisi allerjik bir bünyesinin olması. ikincisi ise hiçbir zaman psiolojik olarak sünnete hazır olmaması. (itiraf edeyim ki galiba bir diğer neden de anne olarak çocuğumun sünnet olması durum... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Selami Sözübir

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Merhaba doktor bey , biz eylülün ilk haftası gibi bir erkek evlat sahibi

  Merhaba doktor bey , biz eylülün ilk haftası gibi bir erkek evlat sahibi olamayı bekleyen bir çiftiz. bebeğimiz dünyaya gelir gelmez yeni doğan sünneti yaptırmak istiyoruz. bunun için tavsiyeniz nedir ? bebek hastaneden çıkmadan bu işlem gerçekleştirilmeli midir ? yoksa bu operasyon için bebeğin... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Selami Sözübir

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Selami Sözübir ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Selami Sözübir ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 62 03

Prof. Dr. Selami Sözübir için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Selami Sözübir için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Selami Sözübir için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Selami Sözübir nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Selami Sözübir Liv Hospital Ulus Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Selami Sözübir hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Selami Sözübir Çocuk Cerrahisi, ,Çocuk Ürolojisi (Cerrahi) uzmanıdır. Boşaltım sistemi ve üreme organlarına ait cerrahi, Çocuklarda baş ve boyun cerrahisi, Sindirim sistemi cerrahisi, Yenidoğan cerrahisi alanlarında hizmet veriyor ve Hipospadias (Peygamber Sünneti), İnmemiş Testis, Kasık Fıtığı, Sünnet, Peygamber Sünneti (Hipospadias) hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Selami Sözübir için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Selami Sözübir muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Selami Sözübir muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Selami Sözübir hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Selami Sözübir hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Pzt 18 Eki
Sal 19 Eki
Çar 20 Eki

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.