Prof. Dr. Orhan Tarçın

Dahiliye - İç Hastalıkları, Gastroenteroloji - İstanbul
4.9

Endoskopi, Çölyak Hastalığı, Endoskopik Ultrason (EUS)

“Mide ağrılarımdan dolayı gitmediğim doktor kalmadı. İnsanı bütünü ile değerlendiren beslenmesinden d...” Devamı

Prof. Dr. Orhan Tarçın

Prof. Dr. Orhan Tarçın 1965’de Aydın’da doğdum. İlkokul ve ortaokulu İstanbul’da okudum ve 1979 yılında Bursa Işıklar Askeri Lisesi’ne başladım. Üniversite sınavında GATA Tıp Fakültesini kazanarak 1983 yılında tıp eğitimime başladım. Stajer tabiplik eğitimini tamamlamak için 1989 yılında 1 yıl GATA/İstanbul Eğitim Hastanesinde görev yaptım

İhtisas sınavında İç Hastalıkları bölümünü kazandım. İki yıl süren kıta hizmetini tamamladıktan sonra kazanmış olduğum İç hastalıkları ihtisasına GATA/Ankara’da başladım. İhtisası 1996 yılında tamamlayarak Samsun Asker Hastanesinde İç Hastalıkları uzmanı olarak görevlendirildim. Bu sırada Gastroenteroloji Uzmanlık sınavını kazandım ve GATA İstanbul’da görevlendirildim.

Gastroenteroloji yan dal uzmanlık eğitimini Aralık 1999’da bitirerek 600 Yataklı Gümüşsuyu Asker Hastanesine tayin edildim. Gümüşsuyu’nda çalışmaya başladıktan 6 ay sonra GATA/Ankara Gastroenteroloji B.D.’da 1,5 ay boyunca ERCP eğitimi aldım.

Mesleki çalışmalarına ise şu an Endoskopi / Akasya, Prof. Dr. Orhan Tarçın Merkezi'nde devam etmektedir.

su içerken yutma gucluğu

annemde su içerken yemek borusuna takılıyor hissi var. ancak katı gıdalarda sorun yok sadece su içerken oluyor. Yemek yedikten sonra sesli geğirti oluyor zaman zaman sırtta iki kemik arası ağrıda olabiliyor.Bu reflümüdür? olumsuz şeyler okudum çok üzüldüm Pazartesi gastroentolojiye randevumuz var ama sizden de bilgi almak istedim.Teşekkürler

Prof. Dr. Orhan Tarçın

Prof. Dr. Orhan Tarçın tarafından cevaplandı

Akalazya veya bazı nörolojik hastalıklar bunu yapabilir. Reflüyü bağlı darlık olursa katı gıdalara... Cevabı görmek için tıkla.

25 Eylül 2016 tarihinde cevaplandı.

Pangastrit

Karın şişmesi ve ağrısı şikayetiyle doktora gittim. Endoskopi yapıldı ve pangastrit tanısı koyuldu. Tedavi gördüm 1 aylık paket ilaçlarla ve biraz geçti. Ardından tekrar başladı bu şişmeler ve yemeden içmeden kesildim. Her şeye korkuyla yaklaşıyorum. Mide koruyu hap artık fayda etmiyor gibi gittiğim doktor koruma hapı yazıp yolluyor. Ağrılarım ve şişliğim fazla oluyor sonra geçiyor ve iniyor şiş. Ne yapmam lazım yol gösterir misiniz?

Prof. Dr. Orhan Tarçın

Prof. Dr. Orhan Tarçın tarafından cevaplandı

Endoskopi yapılıp tedavi verildiyse ve şikayetleriniz halen geçmiyorsa, bu şikayetlere neden olabil... Cevabı görmek için tıkla.

7 Eylül 2016 tarihinde cevaplandı.

Endoskopi/ Akasya, Prof. Dr. Orhan Tarçın
Acıbadem, Acıbadem Mah, Çeçen Sokak. No:25, Akasya AVM, Kent Kule, A-1 Blok Daire:119 Kat:23, 34660 Üsküdar/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Özofagogastroduodenoskopi Gastrik band uygulaması Ince barsak biyopsisi Kanser görüntüleme kanser deteksiyonu Kapsül endoskopi Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Orhan Tarçın 1965’de Aydın’da doğdum. İlkokul ve ortaokulu İstanbul’da okudum ve 1979 yılında Bursa Işıklar Askeri Lisesi’ne başladım. Üniversite sınavında GATA Tıp Fakültesini kazanarak 1983 yılında tıp eğitimime başladım. Stajer tabiplik eğitimini tamamlamak için 1989 yılında 1 yıl GATA/İstanbul Eğitim Hastanesinde görev yaptım Devamı

Diploma Aldığı Kurum

GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ

İlgi Alanları

Endoskopi Çölyak Hastalığı Endoskopik Ultrason (EUS) Acı Ağız Sendromu Ağız Kokusu (Halitosis) Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 12 27

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

4.9

Zamanlama

5.0

İlgi

4.9

Ortam

4.9
Ayş*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Mide ağrılarımdan dolayı gitmediğim doktor kalmadı. İnsanı bütünü ile değerlendiren beslenmesinden diğer tüm hastalıklarını da araştıran vizyonlu hekimlerden biri. İyi ki sizi televizyonda görmüş tanımışım Hocam. Sayenizde dikkatli besleniyorum ve sağlığıma kavuştum.

Hat*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Hocamdan Allah razı olsun inşallah. Yıllardır devam eden bağırsak sorunuma derman oldu. Muazzam bilgi ve tecrübesi ile sonsuz güven duyuyorum.

EF
Evi*** F***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Bir hafta once randevu almistim Muayene oldum.Muayene de daha önce ki gittiğim doktorlarin koyduğu teşhislerden bahsettim.Daha sonra ultrasonlu kontrole girdim.Birlikte gastroskopi işlemine karar verdik.Daha önce geçirdiğim ameliyatlardan dolayı narkoza karsi antipatim gelistiği icin cekindim.Ama sağ olsun hocam çok rahatlatti.Narkozla değil sedasyon ile uyutuldugumuzu,hic bir sey hissetmeyecegimizi, narkozun aksine yüzeysel uyku denebilecek bir islemin oldugunu ve islemden 2 -3dk sonra kendime gelebilecegimi soyledi.Dun gastroskopi islemine girdim.Bekledigimden cok daha iyi gecti.Benim gibi korkusu olanlari kesinlikle önerecegim bir yer.O kadar cok memnun kaldim ki bir an once yazmak istedim.En ufak aklima takilan sorulari gerek hocam gerekse hemsirelere sorup cevap alabiliyordum.Sekreterin de yogun ilgisini atlayamam.Her sey icin cok tesekkur ediyorum kendimi cok iyi hissediyorum.Allah onlardan razı olsun.

MK
Meh*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

annem gülben çalışkanın teşhis tedavi sürecindeki bize olan yardımlarından dolayı sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunarım, mükkemmel bir hoca mükemmel bir beyefendi teşhis ve tedavide 1numara

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Orhan Tarçın ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Orhan Tarçın için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Orhan Tarçın için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Orhan Tarçın ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504741227

Prof. Dr. Orhan Tarçın nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Orhan Tarçın Endoskopi/ Akasya, Prof. Dr. Orhan Tarçın bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Orhan Tarçın hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Orhan Tarçın Dahiliye - İç Hastalıkları, Gastroenteroloji uzmanıdır. Endoskopi, Çölyak Hastalığı, Endoskopik Ultrason (EUS) alanlarında hizmet veriyor ve Özofagogastroduodenoskopi, Gastrik band uygulaması, Ince barsak biyopsisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube