Prof. Dr. Abdurrahman Önen, İstanbul, Çocuk Cerrahisi

Prof. Dr. Abdurrahman Önen

Çocuk Cerrahisi, Çocuk Ürolojisi (Cerrahi) - İstanbul

Sünnet, Böbrek Çıkış Darlığı Ameliyatı (Piyeloplasti), Üreter Genişlemesi (Megaüreter)

Randevu Al 0 (850) 811 77 34

Adres (2)

Önya Park Plaza B-blok Kat: 13/61 Medya Mahallesi 629/1 Sok. Mahabad Bulvarı 75 m.yol Tekel Kavşağı  Kayapınar, Diyarbakır
Önen Pediatrik Üroloji Merkezi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma Otopark (Ücretsiz) İkram Oyun Odası Nakit
Kaptanpaşa Mahallesi, Piyalepaşa Blv. No:1, 34385  Şişli, İstanbul
Memorial Şişli Hastanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Hakkında

Abdurrahman Önen Kimdir?

Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN, 1985 yılında Üniversite Yerleştirme Sınavında Türkiye 78.incisi olarak Tıp Fakültesini kazanmış, 1991 yılında Istanbul Üniversitesi (Çapa) Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisas eğitimini 1997 yılında tamamlamış Çocuk Cerrahisi Uzmanı olmuştur.

1996 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Ürolojisi Bilim Dalında Çocuk Ürolojisi yandal eğitimini almış olan Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN, 1999-2000 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde (Ohio State University Children’s Hospital Pediatric Urology, Columbus, OH) Çocuk Ürolojisi yandal eğitimini de tamamlamıştır.

Amerika (Pittsburgh, PA), Kanada, İngilltere, Hollanda, Almanya ve Pakistan gibi ülkelerde toplam 9 farklı yurtdışı merkezinde uzun süreli çocuk ürolojisi eğitimleri aldı. Hem ulusal Çocuk Ürolojisi Diploması hem de Avrupa Çocuk Ürolojisi Belgesi sahibidir ve 2003 yılında Doçent ve 2009 yılında Profesör ünvanlarını almıştır.

Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN, Çocuk Ürolojisi mesleki gelişimi için, uluslararası ve ulusal toplam 119 kongre ve 60 kursa katılmış, uluslararası toplantılarda 52 fazla ve ulusal toplantılarda 151 çocuk ürolojisi bildirisi sunmuştur. Toplam 3 adet uzmanlık tezi yürütücülüğü yapmış, çocuk ürolojisi alanında 2 adet proje yürütücülüğü yapmış bu alanda toplam 4 adet ödülü bulunmaktadır. Davetli cerrah olarak, 30 toplantıda canlı ameliyatlar yaparak cerrahi eğitimler vermiş, davetli konuşmacı olarak, uluslararası toplantılarda 51 ve ulusal toplantılarda 102 konuşma yapmıştır.

Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN, Toplam 10 farklı kongre ve toplantıda bilimsel kurul üyeliği ve 19 defa oturum başkanlığı yapmış, Çocuk Ürolojisi alanında uluslararası ve ulusal olarak 23 adet kongre, kurs ve çalıştay düzenleyerek kongre başkanlıkları ve kurs koordinatörlükleri yapmıştır, Dicle Üniversitesinde Tıp Eğitiminden Sorumlu Dekan Yardımcılığı, Anabilim Dalı Başkanlığı ve Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı Başkanlığı yapmıştır.

Bilimsel eserleri arasında; ‘‘Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Ürolojisi’’ adlı kitabı ve 15 adet kitap bölümü ve derlemesi mevcut olan Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN, Uluslararası ve ulusal dergilerde yayımlanan 100’den fazla makalesi mevcuttur.

Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN, 23 yıldan beri tam zamanlı olarak sadece Çocuk Ürolojisi alanında sağlık hizmeti vermekte, Uluslararası ve ulusal olmak üzere toplam 8 adet tıp dergisinde editörlük veya yayın danışma kurulu üyeliği yapmaktadır.

1.-2.-3. Dönem TUKMOS Çocuk Ürolojisi Üyeliği (başkan yardımcılığı, raportörlük, sekreterlik), çocuk ürolojisi derneklerinde başkanlık ve genel sekreterlik, üniversite ve tıp fakültesi stratejik plan hazırlama ve kalite yönetim sistemi komisyon başkanlıkları ve çocuk ürolojisi asistan eğitim karnesi başta olmak üzere 18 farklı mesleki gelişim organizasyonlarında aktif görevler almıştır.

Çocuk Ürolojisi alanında ‘‘Kendi Adını Taşıyan’’ ve dünya literatürüne geçen pek çok bilimsel eseri ve patentleri mevcuttur (Önen Evrelemesi, Önen Klasifikasyonu, Önen Skalası, Önen Algoritması, Önen kateteri gibi...). Web of Science‘a göre (2018), toplam 1319 adet atıfı mevcuttur. h-endeksi: 24. i10-endeksi: 39, Ulusal Pediatrik Üroloji Derneği, Spina Bifida Derneği Diyarbakır Şubesi, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı ve Dicle Üniversitesi Ürodinami Laboratuarı Kuruculuklarını yapmıştır.

Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN, Halen Pediatrik Üroloji Derneği Başkanlığını yürütmektedir. Ayrıca, Pediatrik Üroloji Derneği Genel Sekreteri, Türk Çocuk Ürolojisi Derneği Genel Sekreteri ve Spina Bifida Derneği Diyarbakır Şube Kurucu Başkanı olarak bilimsel mesleki kuruluşlarda idari yöneticilik yapmıştır.

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • DICLE ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 10 1992

Tecrübe: 27 yıl 2 ay

Yabancı Diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi
  07 2013 - Şu Anda
 • Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi
  10 1992 - 08 2011

İlgilendiği Hastalıklar

Sünnet

Böbrek Çıkış Darlığı Ameliyatı (Piyeloplasti)

Üreter Genişlemesi (Megaüreter)

Küçük Penis (Mikropenis)

Megaüreter (Üreter Genişlemesi)

Tedaviler

Böbrek ultrasonu

Sünnet

İnmemiş testis cerrahisi

Abdominal ultrasonografi

İntravenöz pyelografi ( ivp )

Diplomalar ve Sertifikalar

Fotoğraflar

Hobiler

 • Fitness
 • Yoga
 • Yüzme
 • Gezme

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 77 34

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
2 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

a..ek

Abdurrahman hoca oğlumuzun hipospadias ameliyatını yaptı. Son derece kaliteli mesleğini büyük bir sevgiyle yapan bir doktor. Ayrıca işinde inanılmaz titiz. Kesinlikle gönlünüz rahat evladınızı teslim edebilirsiniz. Çok ülkemizde böyle değerli hekimlerin olması çok büyük bir nimet. 26-01-2019

Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN

- 21.02.2019

Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederiz. Meslek aşkımızın farkında olmanız çalışma azmimizi daha da arttırıyor. Motivasyonumuz artıyor. Sağolun varolun...

ara..at

Iyi ki once Abdurrahman hocayla karşılaştık yoksa daha cok asamalardan gecerdik gercekten harika bir doktor işinde gayet titiz ve basarili bir doktor çocuğunuzu kendi cocugu gibi davraniyo ALLAH razi olsun hocam başarılarımız devamini diliyorum herseyden önce çocukların sağlığını düşünüyor 12-03-2017

Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN

- 21.02.2019

Çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için. Çalışma azmimizi arttırdınız.

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Abdurrahman Önen tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Ekibim

Abdurrahman Önen Profesör 27 yıllık mesleki tecrübe
Reyhan Söker Asistan 3 yıllık mesleki tecrübe
.