Prof. Dr. Abdurrahman Önen

Çocuk Cerrahisi, Çocuk Ürolojisi (Cerrahi) - İstanbul, Diyarbakır
5.0

Alt Islatma (Gece İşemesi, Enürezis), Antenatal Hidronefroz (Doğum Öncesi Hidronefroz), Antenatal Hidronefroz (Doğum Öncesi Hidronefroz)

5.0

“” Devamı

Prof. Dr. Abdurrahman Önen

Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN, 1985 yılında Üniversite Yerleştirme Sınavında Türkiye 78.incisi olarak Tıp Fakültesini kazanmış, 1991 yılında Istanbul Üniversitesi (Çapa) Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisas eğitimini 1997 yılında tamamlamış Çocuk Cerrahisi Uzmanı olmuştur.

1996 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Ürolojisi Bilim Dalında Çocuk Ürolojisi yandal eğitimini almış olan Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN, 1999-2000 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde (Ohio State University Children’s Hospital Pediatric Urology, Columbus, OH) Çocuk Ürolojisi yandal eğitimini de tamamlamıştır.

Amerika (Pittsburgh, PA), Kanada, İngilltere, Hollanda, Almanya ve Pakistan gibi ülkelerde toplam 9 farklı yurtdışı merkezinde uzun süreli çocuk ürolojisi eğitimleri aldı. Hem ulusal Çocuk Ürolojisi Diploması hem de Avrupa Çocuk Ürolojisi Belgesi sahibidir ve 2003 yılında Doçent ve 2009 yılında Profesör ünvanlarını almıştır.

Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN, Çocuk Ürolojisi mesleki gelişimi için, uluslararası ve ulusal toplam 119 kongre ve 60 kursa katılmış, uluslararası toplantılarda 52 fazla ve ulusal toplantılarda 151 çocuk ürolojisi bildirisi sunmuştur. Toplam 3 adet uzmanlık tezi yürütücülüğü yapmış, çocuk ürolojisi alanında 2 adet proje yürütücülüğü yapmış bu alanda toplam 4 adet ödülü bulunmaktadır. Davetli cerrah olarak, 30 toplantıda canlı ameliyatlar yaparak cerrahi eğitimler vermiş, davetli konuşmacı olarak, uluslararası toplantılarda 51 ve ulusal toplantılarda 102 konuşma yapmıştır.

Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN, Toplam 10 farklı kongre ve toplantıda bilimsel kurul üyeliği ve 19 defa oturum başkanlığı yapmış, Çocuk Ürolojisi alanında uluslararası ve ulusal olarak 23 adet kongre, kurs ve çalıştay düzenleyerek kongre başkanlıkları ve kurs koordinatörlükleri yapmıştır, Dicle Üniversitesinde Tıp Eğitiminden Sorumlu Dekan Yardımcılığı, Anabilim Dalı Başkanlığı ve Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı Başkanlığı yapmıştır.

Bilimsel eserleri arasında; ‘‘Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Ürolojisi’’ adlı kitabı ve 15 adet kitap bölümü ve derlemesi mevcut olan Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN, Uluslararası ve ulusal dergilerde yayımlanan 100’den fazla makalesi mevcuttur.

Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN, 23 yıldan beri tam zamanlı olarak sadece Çocuk Ürolojisi alanında sağlık hizmeti vermekte, Uluslararası ve ulusal olmak üzere toplam 8 adet tıp dergisinde editörlük veya yayın danışma kurulu üyeliği yapmaktadır.

1.-2.-3. Dönem TUKMOS Çocuk Ürolojisi Üyeliği (başkan yardımcılığı, raportörlük, sekreterlik), çocuk ürolojisi derneklerinde başkanlık ve genel sekreterlik, üniversite ve tıp fakültesi stratejik plan hazırlama ve kalite yönetim sistemi komisyon başkanlıkları ve çocuk ürolojisi asistan eğitim karnesi başta olmak üzere 18 farklı mesleki gelişim organizasyonlarında aktif görevler almıştır.

Çocuk Ürolojisi alanında ‘‘Kendi Adını Taşıyan’’ ve dünya literatürüne geçen pek çok bilimsel eseri ve patentleri mevcuttur (Önen Evrelemesi, Önen Klasifikasyonu, Önen Skalası, Önen Algoritması, Önen kateteri gibi...). Web of Science‘a göre (2018), toplam 1319 adet atıfı mevcuttur. h-endeksi: 24. i10-endeksi: 39, Ulusal Pediatrik Üroloji Derneği, Spina Bifida Derneği Diyarbakır Şubesi, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı ve Dicle Üniversitesi Ürodinami Laboratuarı Kuruculuklarını yapmıştır.

Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN, Halen Pediatrik Üroloji Derneği Başkanlığını yürütmektedir. Ayrıca, Pediatrik Üroloji Derneği Genel Sekreteri, Türk Çocuk Ürolojisi Derneği Genel Sekreteri ve Spina Bifida Derneği Diyarbakır Şube Kurucu Başkanı olarak bilimsel mesleki kuruluşlarda idari yöneticilik yapmıştır.

Mesleki çalışmalarina özel muayenehane ve Memorial Şişli Hastanesi'nde devam etmektedir.

Memorial Şişli Hastanesi
Kaptanpaşa Mahallesi, Piyalepaşa Blv. No:1, 34385 Şişli/İstanbul
Hizmetler
Yenidoğan cerrahisi Çocukluk çağında kanser cerrahisi Laparoskopik cerrahi İnmemiş testis cerrahisi Kasık fıtığı (inguinal herni) tedavisi Devamı
Önen Pediatrik Üroloji Merkezi
Önya Park Plaza B-blok Kat: 13/61 Medya Mahallesi 629/1 Sok. Mahabad Bulvarı 75 m.yol Tekel Kavşağı Kayapınar/Diyarbakır
Hizmetler
Yenidoğan cerrahisi Çocukluk çağında kanser cerrahisi Laparoskopik cerrahi İnmemiş testis cerrahisi Kasık fıtığı (inguinal herni) tedavisi Devamı

Hakkında

Prof. Dr. Abdurrahman ÖNEN, 1985 yılında Üniversite Yerleştirme Sınavında Türkiye 78.incisi olarak Tıp Fakültesini kazanmış, 1991 yılında Istanbul Üniversitesi (Çapa) Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisas eğitimini 1997 yılında tamamlamış Çocuk Cerrahisi Uzmanı olmuştur. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 10.1992
Deneyim: 31 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

Ekibim

Abdurrahman Önen

Reyhan Söker

İlgi Alanları

Alt Islatma (Gece İşemesi, Enürezis) Antenatal Hidronefroz (Doğum Öncesi Hidronefroz) Antenatal Hidronefroz (Doğum Öncesi Hidronefroz) Böbrek Ağrısı Böbrek Hastalıkları Devamı

Hobiler

Fitness Yoga Yüzme Gezme Devamı

Deneyimler

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi (2013 - Devam ediyor)
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi (1992 - 2011)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
pf
P F***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

EM
Erv*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Abdurrahman hoca oğlumuzun hipospadias ameliyatını yaptı. Son derece kaliteli mesleğini büyük bir sevgiyle yapan bir doktor. Ayrıca işinde inanılmaz titiz. Kesinlikle gönlünüz rahat evladınızı teslim edebilirsiniz. Çok ülkemizde böyle değerli hekimlerin olması çok büyük bir nimet.

Prof. Dr. Abdurrahman Önen
Prof. Dr. Abdurrahman Önen 21 Şubat 2019
Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederiz. Meslek aşkımızın farkında olmanız çalışma azmimizi daha da arttırıyor. Motivasyonumuz artıyor. Sağolun varolun...
dp
Dil*** P***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Iyi ki once Abdurrahman hocayla karşılaştık yoksa daha cok asamalardan gecerdik gercekten harika bir doktor işinde gayet titiz ve basarili bir doktor çocuğunuzu kendi cocugu gibi davraniyo ALLAH razi olsun hocam başarılarımız devamini diliyorum herseyden önce çocukların sağlığını düşünüyor

Prof. Dr. Abdurrahman Önen
Prof. Dr. Abdurrahman Önen 21 Şubat 2019
Çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için. Çalışma azmimizi arttırdınız.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Abdurrahman Önen ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Abdurrahman Önen için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Abdurrahman Önen nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Abdurrahman Önen Memorial Şişli Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Abdurrahman Önen hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Abdurrahman Önen Çocuk Cerrahisi, Çocuk Ürolojisi (Cerrahi) uzmanıdır. Alt Islatma (Gece İşemesi, Enürezis), Antenatal Hidronefroz (Doğum Öncesi Hidronefroz), Antenatal Hidronefroz (Doğum Öncesi Hidronefroz) alanlarında hizmet veriyor ve Yenidoğan cerrahisi, Çocukluk çağında kanser cerrahisi, Laparoskopik cerrahiYenidoğan cerrahisi, Çocukluk çağında kanser cerrahisi, Laparoskopik cerrahi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube