Uzm. Psk. Mustafa Mert Mutlu

Psikoloji, Klinik Psikolog - Ankara
5.0

Bağlanma problemleri, Bilişsel davranışçı terapi, Depresyon

“Kızım geçen sene üniversite sınavına girdi.kaygı problemi nedeniyle hiç beklemediğimiz bir başarı e...” Devamı

Uzm. Psk. Mustafa Mert Mutlu

2013 yılında başladığım Psikoloji lisans eğitiminden 2018 yılında Onur derecesi ile mezun oldum. 2020 yılında Ankara Üniversitesi- Aile Danışmanlığı alanında yüksek lisans eğitimimi tamamladım. 2021 yılında Atılım Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında ikinci yüksek lisansıma tamamlamaktayım. Lisans eğitimime başladıktan sonra ;

-2014 yılı ve 2015 yaz dönemlerinde 3 aylık süreler boyunca Doğu Akdeniz Üniversitesine bağlı Ankara Merkez Bürosunda Öğrenci Asistanı olarak çalıştım. Bu görev süresince velilere ve öğrencilere üniversite hayatı ile alakalı bilgilendirme yaparak onların üniversite hayatına adaptasyon sürecinin hızlandırılmasına destek oldum. 

-2016 yılında formel eğitime paralel olarak, Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık, Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde(DAÜ-PDRAM) 3 ay süre boyunca Uzman Psikologlar ile beraber Stajyer Psikolog olarak çalıştım.Bu çalışma süresince Klinik görüşme ile alakalı gözlem yapabilme şanşını elde ettim.

- 2016 yılı yaz döneminde 1 ay süre ile gönüllü olarak Beşiktaş Futbol Okulunda staj yaptım. Bu süre zarfında 5-15 yaş aralığındaki sporcuların psikolojik değerlendirme tekniklerindeki farkındalığı arttırarak bireysel stratejilerine katkı sağlamalarına yönelik konularda sporculara, sporcu antrenörlerine ve sporcu ailelerine çeşitli sunumlar yaptım. Ayrıca okul çağındaki sporcuların hem akademik hem de spor başarısını dengede tutmaları için sporcular ve aileleri ile görüşmeler gerçekleştirdim.

- 2016-2017 yılları arasında TPÖÇG ( Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu’nda ) Kıbrıs Bölgesi Organizasyon Sorumlusu olarak çalıştım.

-2017 yılında Asist. Prof. Dr. İLMİYE SEÇER’in yürütmüş olduğu ‘‘ The Effect of Bilingualism on False Memory’’ konulu araştırmaya katıldım.

-2017 yılında Asist. Prof. Dr. İLMİYE SEÇER’ in Experimental Psychology II dersi kapsamında. ‘’Recalling Level of Pictures and Words according to Serial Position Effect ’’( Seri Konum Etkisi’ne Göre Resim ve Kelimelerin Hatırlanma Düzeyi) üzerine araştırma ve deney gerçekleştirdim. Bu çalışmam akademisyenler tarafından beğenildiği için DAÜ 9.Psikoloji Günlerinde bu çalışmasının sunumunu gerçekleştirdim.

-2017 yılında 3 ay süre boyunca Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Psikiyatri kliniğinde , Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde (TRSM) , Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi’nde (AMATEM) Stajyer Psikolog olarak çalıştım.

- Psikiyatri kliniğinde , klinik gözlem yapma ve görüşme tekniklerini öğrenme fırsatını elde ettim.
- Vizitlere ve hasta görüşmelerine katıldım.
- Psikologların test uygulamalarına gözlemci olarak katıldım.
- Kapalı ve açık servislerdeki hastalarla iletişim kurma imkanım oldu.

- Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde, Şizofreni ve Bipolar bozukluğu olan bireylere Psiko-eğitim ile alakalı bilgilendirme semineri verdim ve onlara birebir olarak okuma-yazma becerilerinin geliştirilmesi, sosyal hayata adaptasyon gibi konularda yardımcı olmaya çalıştım. 

- AMATEM’ de ise alkol ve madde bağımlılığı olan bireylerle Uzman Psikolog eşliğinde seanslara katılarak seans yapısı ve klinik görüşme bağlamında gözlem yapma şansını elde ettim ve bu bireylere ‘’ SAMBA- Bağımlılık Kavramı’’ adlı eğitimi verdim.

- 2018 yılında formel eğitime paralel olarak, Oxford Üniversitesi tarafından dünya genelinde gerçekleştirilen , ayrıca Harvard Üniversitesi ve London School of Economics tarafından da akademik destek verildiği ; Oxford Universitesi Wellcome Trust Centre for Human Genetics'de kıdemli Araştırma Görevlisi Dr. Nilüfer Rahmioğlu’nun proje yürütücülüğünü yaptığı ‘’ Kıbrıs Kadın Sağlığı Araştırma İnisiyatifinde’’ (Cyprus Women's Health Research Initiative) 7 ay boyunca resmi Araştırma Asistanı olarak çalıştım.
Araştırma asistanlığı boyunca, 18-60 yaş arası 3000 kadından sağlık profilleri ile bilgi toplanılabilmesi için sahada katılımcılarla anket yaparak veri toplama ve o verilerin bilgisayar sistemine aktarılması , buna ek olarak o verilerden yapılan analiz ile kadınlar da hastalıkların kişisel,sosyal ve ekonomik yükün hesaplanılmasına yardımcı oldum. 

- 2018 yılı yazında mezun olduktan sonra akademik olarak kendimi geliştirmek amacıyla Haziran ayında Amerika’ya giderek 2019 yılı Mart ayına kadar orada yaşadım. Bu süreçte Ağustos ayında Rutgers Universitesinde Spor Psikoloğu olarak görev yapan Charles Maher’in Cleveland 'da düzenlediği '' Developing Your Knowledge, Skills, and Practice in Sport Psychology '' adlı eğitime katıldım. Buna ek olarak Ekim ayında New York Medical College ‘ da Yardımcı Doçent olarak görev yapan Dr. Mark Bertin’in ‘’ The Effects of Technology on Children ’’ (Teknolojinin Çocuklar Üzerinde Etkileri) adlı eğitime katılım sağladım.

- 2019 Ağustos ayından 2021 yılı Mart ayına kadar meslek gayatıma Yeni Hayatlar Gülesin Rehabilitasyon Merkezi’nde Psikolog olarak devam ettim..Burada Otizm, Disleksi, Kekemelik, Dikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite vb. çocuklarla ve aileleriyle çalışmalar yürüttüm.Bunun yanı sıra bireylere ve çiftlere danışmanlık hizmeti sundum.

-Yüksek lisans kapsamında yaklaşık 5 ay süre ile Boylam Psikiyatri Merkezinde staj yaptı. Prof. Dr. Ertuğrul Köroğlu’nun ve diğer uzmanların seanslarına katılım sağlayarak gözlem şansı elde etti.

-Yüksek lisans eğitimi süresince, Ankara Gelişim Tarama Envanteri(AGTE), Metropolitan Okul Olgunluğu Testi,Goodenough Harris İnsan Çiz Testi, Burdon Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Peabody Resim- Kelime Testi, Beier Cümle tamamlama Testi, SCL-90-R Tarama Testi, Gesell Gelişim Figürleri Testi, Young Şema Ölçeği, Cinsel Tutum Ölçeği, GRISS Cinsel Doyum Envanteri, GREDE Evlilik Doyumu Envanteri, Coopersmith Benlik Saygısı ve Duygu Gereksinimi Ölçeği gibi birçok envanterin uygulayıcı eğitimlerini almıştır. Bunlara ek olarak EMDR temel düzey eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini tamamlamıştır.

- 2021 yılı Mart ayından itibaren ergen, yetişkin ve çift terapisi ile danışanlarıma Çukurambar’da yer alan kliniğimizde hem online hem yüz yüze olarak hizmet vermekteyim.

 

Uzman Psikolog Mustafa Mert Mutlu ( Can Psikoloji )
Kızılırmak, Farilya İş Merkezi, Ufuk Ünv. Cd No:8 Çankaya/Ankara
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Beier cümle tamamlama testi Moxo testi Kısa semptom tarama testi Mmpi (minnesota çok yönlü kişilik envanteri) Mini mental durum belirleme testi Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

2013 yılında başladığım Psikoloji lisans eğitiminden 2018 yılında Onur derecesi ile mezun oldum. 2020 yılında Ankara Üniversitesi- Aile Danışmanlığı alanında yüksek lisans eğitimimi tamamladım. 2021 yılında Atılım Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında ikinci yüksek lisansıma tamamlamaktayım. Lisans eğitimime başladıktan sonra ; Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

Doğu Akdeniz Üniversitesi

Uzmanlık Aldığı Kurum

ATILIM ÜNİVERSİTESİ

ANKARA ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.2016
Deneyim: 7 Yıl

Yabancı Dil

English

İlgi Alanları

Bağlanma problemleri Bilişsel davranışçı terapi Depresyon Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) Ergen/Genç Bireysel Terapi Devamı

Deneyimler

BOYLAM PSİKİYATRİ MERKEZİ (2021 - 2022)
CAN PSİKOLOJİK VE DANIŞMANLIK MERKEZİ (2021 - Devam ediyor)
YENİ HAYATLAR GÜLESİN ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ (2019 - 2021)
OHIO PSYCHOLOGICAL ASSOCIATION (2018 - 2019)
OXFORD UNIVERSITY (2018 - 2018)
ANKARA NUMUNE EGITIM VE ARASTIRMA HASTANESI (2017 - 2017)
DENİZLİ BEŞİKTAŞ FUTBOL OKULU (2016 - 2016)
DAÜ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK, REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (2016 - 2016)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 69 55

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AK
Azr*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Kızım geçen sene üniversite sınavına girdi.kaygı problemi nedeniyle hiç beklemediğimiz bir başarı elde etti. Mert beyle internet aracılığı ile tanıştık.Mert beyden önce 10 civarında psikolog ike görüştük.sonra Mert beyle görüştük.o kadar pozitif bir enerjisi vardıki, hiç düşünmeden hemen seanslara başlamak için randevu talep ettik .yaklaşık 10 ay destek aldı kızım Mert beyden.çok uzun bir sürede tedavi edilebilen saç koparma durumunu bile 10 gün gibi kısa bir sürede sona erdirdi Mert bey. kesinlikle işinde uzman, güvenilir, güler yüzlü, kibar...Mert beye çok teşekkür ediyorum ve gönülden herkese tavsiye ediyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Sel*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Mert Bey ile yollarımız yaklaşık altı ay önce kesişti, kötü dönemler geçiriyordum ve kendi kendime başa çıkamayacağımı anladığımda uzman birinden yardım almak istedim.O kişi iyi ki Mert Bey oldu.Terapilerimiz online başladı ve öyle devam ediyor, kendisi her şeyden önce çok iyi bir dinleyici ve danışanı ilgili en küçük ayrıntıları bile unutmuyor.Ben de çok güzel farkındalıklar yarattı, neyi neden yaptığımı sebepleriyle anlamaya başlamama neden oldu.Kendi adıma birlikte çok yol aldığımızı düşünüyorum. Yolumuz uzun daha ama bu kadar zaman içinde bile hayatıma çok güzel dokunuşlar yaptı.Teşekkürler Mert Bey :)

Yorum randevu sonrasında eklendi.
MZ
Mer*** Z***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce
Yetişkinler için bilişsel davranışçı terapi
Uzman Psikolog Mustafa Mert Mutlu ( Can Psikoloji )

Mert beyle bugün 6. Seansımızı yaptık ve ben Mert bey sayesinde hayata tekrar gülümseyerek bakmaya başladım. Panik ataklarım o kadar yoğundu ki kendimi her şeyden soyutlamıştım artık yatağımdan bile çıkmak istemiyordum atak geçirme korkum yüzünden. Şimdi ise tüm aktivitelerimi gönül rahatlığıyla yapıyorum. Kendisine sonsuz teşekkür ederim :)

Yorum randevu sonrasında eklendi.
SK
Sem*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce
Yetişkinler için bilişsel davranışçı terapi
Uzman Psikolog Mustafa Mert Mutlu ( Can Psikoloji )

Mert Bey, kesinlikle tavsiye edebilecegim bir uzman. Isindeki yeterliligi ile son derece güvenilir, insalcil ve ozverili yaklasimiyla ilgilendigi danisanina profosyonel bir terapi sureci sunuyor. Kendisini tanidigim ve terapi aldığım icin, kendimi cok sansli hissediyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
DB
Duy*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Mert bey ile görüşmeden önce duygularımı ifade edemediğim, ve onları yönetemetigim zamanların içinde buluyordum kendimi. Sürekli beni yoklayan panik ataklar, takıntılar ve daha nicesi... en mutlu zamanlarımda bile beni tutuklayan olumsuz ruh halleri... Mert bey ile görüştükten sonra onlarla baş etmeye, onların üstesinden gelmeye başladım.Seanslar; var olduğundan habersiz olduğum amaçlarım, hedeflerim, güzel hayallerimi ve duygularımı keşfetmemi sağladı. Yaşam kalitem arttı, mutluluk daha bir mutluluk, hayat daha bir hayat oldu. Nasıl teşekkür etsem, nasıl minnet duysam bilemedim.. Kendisi gerçekten alanında en iyilerinden, var olsun ! Desteğe ihtiyaç duyan herkese ısrarla tavsiye ederim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
FK
Fur*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce
Uzman Psikolog Mustafa Mert Mutlu ( Can Psikoloji )

Aylardır terapiye devam ediyorum, her konuda memnunum, teşekkürler.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Gam*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Mert bey ile seanslarimiz devam ediyor. Kendisi ile terapilerimiz muhteşem sonuçlar veriyor tavsiye ediyorum

Yorum randevu sonrasında eklendi.
MT
Mev*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce
Yetişkinler için bilişsel davranışçı terapi
Uzman Psikolog Mustafa Mert Mutlu ( Can Psikoloji )

İlk defa psikoloğa başvurdum. 13 seanstır devam ediyoruz.Kendisinin konuşması, anlatma şekli çok güzel. Yaşadığım sıkıntıları anlattığımda bir tablo çizerek ne tepkiler veriyorum ve bunlardan sonra nasıl hissediyorum diye adım adım ilerledi. Ciddi bir farkındalık yarattı bende. Seanslar sonrasında bambaşka bir insan oldum. Kendisi çok anlayışlı bir insan. Mesleğini sadece iş gibi düşünerek değil gerçekten insanlara yardımcı olmak için yaptığını hissettiriyor. Çevremde de danışanı olan kişiler var ve onların tavsiyesi ile Mert Bey’e ulaştım. Çok memnunum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Ezg*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce
Yetişkinler için bilişsel davranışçı terapi
Uzman Psikolog Mustafa Mert Mutlu ( Can Psikoloji )

Mert bey’e yaşadığım depresyon nedeniyle gitmeye karar verdim. İlk seansımızda güler yüzü ve pozitif enerjisiyle bana, doğru psikoloğu bulduğumu hissettirdi. Terapi sürecim boyunca anlayışlı ve sakin tavrına empati yeteneğinin de eklenmesi bizi çözüme çok daha hızlı götürdü. Depresyondan yüzünden hayatımın hep böyle karanlık geçeceğini düşündüğüm günleri Mert bey sayesinde geride bıraktım. Şimdi, kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum, birlikte aştığımız sancılı süreci hatırlamıyorum bile. Mert bey’e desteğinden ötürü çok teşekkür ediyor ve herkese tavsiye ediyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
GT
Gam*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce
Uzman Psikolog Mustafa Mert Mutlu ( Can Psikoloji )

Mustafa Bey'i gördüğüm bir rüya sonucu yardım almaya karar verdiğim sırada internet aracılığıyla buldum. Yüzleşmediğim bir sorunun olduğunun farkındaydım ama sorun tam olarak neydi neyden kaçıyordum nasıl çözebilirdim bilmiyordum. Terapi almaya hiçbir zaman ön yargılı değildim kendisi de danışanını iyi gözlemleyen ilgi alanları üzerinden de yardımcı olmaya çalışan ve mesleğini seven biri bu nedenle kısa sürede asla birine anlatamam paylaşamam dediğim herşeyi bir bir anlattım ve desteğini hissettim. Kendim için aldığım en güzel kararlardan biri olduğunu düşünüyorum ve bunda Mustafa Bey'in de katkısı çok fazla. Yolu hep açık olsun daha fazla hayata dokunması dileğimle.

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Mustafa Mert Mutlu ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Psk. Mustafa Mert Mutlu için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Psk. Mustafa Mert Mutlu için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Psk. Mustafa Mert Mutlu ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504746955

Uzm. Psk. Mustafa Mert Mutlu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Mustafa Mert Mutlu Uzman Psikolog Mustafa Mert Mutlu ( Can Psikoloji ) bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Psk. Mustafa Mert Mutlu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Mustafa Mert Mutlu Psikoloji, Klinik Psikolog uzmanıdır. Bağlanma problemleri, Bilişsel davranışçı terapi, Depresyon alanlarında hizmet veriyor ve Beier cümle tamamlama testi, Moxo testi, Kısa semptom tarama testi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube