x
Etiketler \ Y \

yüzeysel ultrason

Dr. Nüket EROĞLU

Günümüzde gelişen teknoloji ile her geçen gün estetik uygulamarda yeni çığır açan cihazlargeliştirilmektedir. Bunlarda biriside Focus Ultrasondur. Focus Ultrason ile 20 dakikada ameliyatsız yüz germe... Devamı »

Uzm. Dr. Ahmet SÜMEN

Mr mı? Ultrason mu? Halen kas ve iskelet sistemini ilgilendiren rahatsızlıkların tanısında MR (Manyetik rezonans görüntüleme), şüphesiz en etkili tanı koyma yöntemidir. Fakat MR ‘ın bazı kısıtlılıklarından... Devamı »

Op. Dr. Banu ÇİFTÇİ

Ultrasonografi, anne karnında bebeğin sağlıklı olup olmadığına dair bilgiler veren, teknolojinin bir mucizesizdir. Bebekteki sakatlıkları çok büyük oranda saptamamıza yardımcıdır. Bebeğin tüm organlarını,... Devamı »

Op. Dr. Erkan COŞKUN

Detaylı(ayrıntılı) ultrason nedir? Bundan 15-20 yıl öncesine kadar annelerin çoğu bebeklerini kucakladıkları ana kadar sağlık durumu konusunda bilgi sahibi olamazdı.Eski değimle 'kapalı kutu'... Devamı »

Prof. Dr. Özgür DEREN

Ayrıntılı ultrasonografiye, ileri düzey ultrasonografi, ikinci düzey ultrason (2 düzey ultrason), detaylı ultrasonografi de denilmektedir. Halk arasında 3 boyutlu ultrason (3d), 4 boyutlu ultrason (4d),... Devamı »

Prof. Dr. Yakup ERATA

Ayrıntılı ultrasonografiye, ileri düzey ultrasonografi, ikinci düzey ultrason (2 düzey ultrason), detaylı ultrasonografi de denilmektedir. Halk arasında 3 boyutlu ultrason (3d), 4 boyutlu ultrason (4d),... Devamı »

Op. Dr. Mehtap ÇİÇEK

Over kistleri her yaştan bayanların sorunu olabilir.Genelde 20-44 yaş aralarında görünen kistler iyi huyludur.İçerisi bazen sıvı bazen ise sıvı katı olan bu kistlerin boyutu 2 ila 20 cm arasında değişmektedir.Bu... Devamı »

Op. Dr. Mehtap ÇİÇEK

Günümüzde teknolojinin gelişmesi tıp sektöründe büyük ölçekli katkılar sağlamaktadır.Medikal firmalar tanı ve teşhiste doktora büyük kolaylık ve konfor sunmakta.Ve siz hastalarımıza daha iyi hizmet verme... Devamı »

Dr. Özgül AKDEMİR ERDEM

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) Diğer bir adıyla ; ODAKLANMIŞ YÜKSEK ENERJİLİ SES DALGALARI (ULTRASON) İLE YÜZ GERME YÖNTEMİ **Ultrasound ses dalgaları cildin 1.5 mm, 3 mm ve 4.5 mm altına... Devamı »

Doç. Dr. Ayla ÜÇKUYU

Ultrasonografi tıbbın hizmetine girdiği 1942 yılından beri hızla gelişen, genişleyen kullanım alanı ile bugün hayatımızın içinde yer alan bir teknolojidir. Ultrasonografinin temel çalışma ilkesi, dokulara... Devamı »

Op. Dr. Sonay İSENLİK

Ultrasonografi gebe hastaların değerlendirilmesinde yaklaşık 40 yıldır kullanılmaktadır. İlk başlarda bu yöntem ile temel bazı soruların cevaplarını araştırmaktaydı: • Gebelik var mı? • Bebek canlı... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

JİNEKOLOJİK ( KADIN-DOĞUM) MUAYENESİ Jinekolojik muayene bu amaçla geliştirilmiş özel muayene masalarında yapılmaktadır. Muayeneye başlanmadan önce idrar torbasının boşaltılması yararlı olacaktır. Jinekolojik... Devamı »

Doç. Dr. Selman LAÇİN

Sağlıklı bir gebelik izleminin en önemli aşamalarından birisi de gelişmekte olan bebeğin tüm organ ve oluşumlarının detaylı bir şekilde incelendiği ikinci düzey ultrason incelemesidir. Bu incelemeye,... Devamı »

Op. Dr. Nesrin KALELİOĞLU

İnfertil çiftin tüm tüp bebek tedavi aşamalarında kullanılan görüntüleme tekniği ultrasonografidir. Ultrason IUI (aşılama) ve IVF (tüp bebek) tedavilerinde klinik yönetimin ayrılmaz bir parçasıdır. Vajinel... Devamı »

Doç. Dr. Serdar YÜCE

1. Ultherapy nedir? Ultherapy (HIFU: High intensity focused ultrasound) cerrahi bir işlem yapılmadan ultrason yardımıyla yüz ve boyun bölgesindeki gevşek cildin sıkılaştırılmasını ve yüzün gerilmesini... Devamı »

Doç. Dr. Ayşe PARLAKGÜMÜŞ

On sekiz- yirmi üçüncü gebelik haftaları arasında detaylı ultrasonla bebeğin organları yapısal olarak değerlendirilir. Değerlendirmenin amacı bebekte olabilecek majör(büyük) ve minör(küçük) anomalileri... Devamı »

Prof. Dr. A. Kadir BACAKOĞLU

Vücudun bazı bölge kırıkları kaynama zorluğu, gecikmesi ve kaynamamayla sonuçlanabilir. Bu gibi durumlarda hastanın ortopedik cerrahı ile sürekli iletişim halinde olması gereklidir. Kaynamayan kırıklarda... Devamı »

Prof. Dr. Erbuğ KESKİN

Hangi böbrek büyümeleri önemlidir? USG ile ölçülen böbrek pelvisinin ön arka çapının, hamileliğin 5. ayında 10mm nin, hamileliğin 8. ayında 15 nin üzerinde olması bir sorun olduğunu gösterir. Böbrek... Devamı »

Uzm. Dr. Ahmet SÜMEN

Bel ağrısının en sık ve en önemli nedenlerinde biri olan bel fıtığı, omurlar arasındaki disk dediğimiz yapının, zorlanma, ağır kaldırma gibi aktiviteler sonrasında etrafındaki liflerin yırtılarak sinir... Devamı »

Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR

1999 ve 2011 yılları arasında (12 yılda) sağlık harcamalarımız 16 kat artmış. Bu harcamanın kamu tarafından karşılanan payı %14 artarken özel sektör tarafından karşılanan payı %14 azalmış. Gerçi SAGEM... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 25 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 45249 kayıt bulundu.