x
Etiketler \ M \

menopoz döneminde spiral kullanımı

Prof. Dr. Ulun ULUĞ

1 ) Menopoz döneminde neler yenmeli? Enerji içeriği düşük olan ancak besleyici değeri yüksek besinlerin tüketilmesine özen gösterilmelidir. Basit şekerlerin yerine kompleks karbonhidratlardan (tahıllar,... Devamı »

Dyt. Güneş AYNACI AKYIL

BESLENME; büyüme yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin kullanılmasıdır. Size bir soru sorsam; yemek için mi yaşamak, yaşamak için mi yemek. Acaba kaç kişi yaşamak için der bu sorumun... Devamı »

Doç. Dr. Gökhan OKAN

MENOPOZDA BENLERİNİZE DİKKAT EDİN! MENOPOZDA EN İYİ DOSTUNUZGÜNEŞ KREMİNİZ OLSUN YÜZÜNÜZDEKİ TÜYLENMENİN SAÇINIZDAKİ DÖKÜLMENİN NEDENİMENOPOZ OLABİLİR! Kadınların korkulu rüyası menopoz, cilt yapısında... Devamı »

Doç. Dr. Meriç KARACAN

Gebelik planlandığı dönemden doğuma kadar geçen sürede ilaç kullanımı üzerinde tartışılan önemli konulardan biridir. Özellikle gebe kalınan ilk haftalarda ilaç... Devamı »

Dyt. Nazlı ÇELİK

Gebelikte Vitamin Kullanımı Vitamin A, yağda eriyen dört vitaminden bir tanesidir. Ve farklı formlarda bulunur. Hayvansal kaynaklarda bulunanına önceden şekillenmiş (preformed) Vitamin A denir. Meyve... Devamı »

Prof. Dr. Levhi AKIN

Doğal menopoz sürecinde vücut östrojen ve progesteron hormonlarını daha az üreterek aybaşı dönemlerinin azalmasına ve sonunda da durmasına neden olmakta. Bu durum genellikle 40’lı yaşların ortalarında... Devamı »

Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY

Bir kadının adet görmediği süre üst üste en az iki ay olmuş ise menopoza girmiş olarak kabul edilmektedir. Menopozun belirtileri nelerdir? Sıcak basması ve terlemeler en çok görülen ve en... Devamı »

Op. Dr. Serdar KOÇ

Tüp bebek hem genç çiftlerin hem de yaşlı çiftlerin denemek istedikleri bir uygulama olabilmektedir. Bu noktada önemli olan çiftlerin kendi sorunlarının farkında olmalarıdır. Kendi sorunlarının farkında... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 8 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 27 kayıt bulundu.