x
Etiketler \ L \

lokal enjeksiyon

Uzm. Dr. Dilek ÜSTÜNSOY

Kaçınılmaz bir süreç olan yaşlanma, zaman içerisinde fiziksel ve çevresel faktörlere maruziyet (güneş ışınları, sigara, beslenme şekli, stres) sonucu her organ gibi cildimiz de bir çöküş, yıpranma, gençliğini,... Devamı »

Op. Dr. Altuğhan Cahit VURAL

Kendi dokunuz ile tazelenin demekyağ enjeksiyonuiçin yerinde birtariftir. Cildin gençleşmesi, cilt kalitesinin artması gibi etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yüz dahil birçok alanda her nedenle... Devamı »

Op. Dr. Tuğrul KİHTİR

Genellikle yüz ve boyun bölgesinde ortaya çıkan ve yüz mimik hareketleriyle belirginleşen kırışıklıkların botox maddesinin enjeksiyonuyla tedavi edilmesidir. Botox enjeksiyonlarından estetik amaçla alındaki... Devamı »

Doç. Dr. Serdar NASIR

Yağ enjeksiyonu hem estetik hem rekonstrüktif cerrahide önü açık olan ve şu anda bile çok tatmin edici sonuçlar veren bir uygulamadır. Çünkü yağ uygulamalarında belli oranda kayıp gerçekleşse de tekrarlayan... Devamı »

Op. Dr. Zekeriya KUL

Yağ dokusunun vücudumuzda yeteri kadar bol bulunması, ayrıca liposuction yönteminin yaygınlaşması plastik cerrahlar arasında, yağ dokusunun cilt gençleştirmede kullanılırlığını popüler hale getirmiştir.... Devamı »

Prof. Dr. Muhitdin ESKİ

Yağ enjeksiyon nedir? Yağ enjeksiyon işlemi tek başına olabileceği gibi yapılan bir ameliyata ek olarak gerçekleştirilebilir. Tek başına yapılacaksa lokal anestezi ve sedasyon anestezisiyle gerçekleştirebilir.... Devamı »

Prof. Dr. Hakan KULAÇOĞLU

Lokal anestezi, küçük cerrahi müdahalelerde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Vücudun sadece cerrahi işlem yapılacak bölgesi uyuşturularak ameliyat ameliyat gerçekleştirilir. Narkoz almayı yani tümden... Devamı »

Prof. Dr. Ahmet AKÇAY

Lokal aneztezik maddeler diş çekiminde veya cerrahi müdahalelerde ağrıyı gidermek için kullanılmaktadır. Genellikle güvenlidir. Ester ve amid grubu olmak üzere 2 gruptur. Ester grubunda kokain, pocaine,... Devamı »

Prof. Dr. Halil BAHÇECİOĞLU

İntravitrealilaç enjeksiyonu kimi göz hastalıklarında (smd, makula ödemi,diabetik retinopati, endoftalmi, retina ven dal tıkanıklıklarında) ilacın direkt retinaya ulaşması amacıyla yapılır. Göz içi ilaç... Devamı »

Doç. Dr. Alp GURBET

Boyun ve bel bölgesinde ortaya çıkan ve sinir kökü basısına neden olan omurga hastalıklarında etkin bir yöntemdir. Disk fıtıkları ( bel- boyun fıtığı ) , disk kayması ve dar omurilik kanalı gibi bel-boyun... Devamı »

Op. Dr. Sadullah KARUN

Yağ Enjeksiyonu Vücudumuzun çeşitli bölgelerinde doku erimelerine, yaşlanmaya, geçirilmiş kazalar ve ameliyatlara bağlı olarak veya yapısal nedenlerle yumuşak doku eksikliği olabilmektedir bu da o bölgede... Devamı »

Doç. Dr. Serdar YÜCE

Yağ enjeksiyonu ile yüz gençleştirme nedir? Yağ enjeksiyonu, hacim artırarak kontür düzeltilmesi ve kırışıklıkların görünümünün azaltılması ile yüz gençleştirilmesini sağlar. Bu yaşlanma ile kaybolan... Devamı »

Op. Dr. Kenan ERTOPÇU

Enjeksiyonlarla gebelikten korunmak da dünyada 12 milyondan fazla kadının kullandığı etkin gebelikten korunma yöntemlerindendir. Bu yöntemlerde yumurtalıklardan salgılanan hormonların sentetik... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU

Yüzümüzde zamanla yer çekimine bağlı veya doğuştan hacim eksikliği olabilir. Yağ enjeksiyonu en çok yüzde kullanılır ancak vücudun diğer alanlarında da eksiklikler yağ enjeksiyonu ile tamamlanabilir. Yüzdeki... Devamı »

Op. Dr. Ali ÜÇKAN

Botoks (botox), “Botilinum toksini” nin kısaltılmış ticari adıdır. Piyasada başka marka ilaçlar da bulunmaktadır. Özellikle konservelerde üreyen ve besin zehirlenmesine neden olan Clostridium botilinum... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Yağ enjeksiyonu çok uzun yıllardan beri estetik cerrahide tercih edilen prosedürlerden birisidir. Her geçen gün yağ enjeksiyonu ile yeni yöntemler geliştirilmektedir. Yüze dolgu amaçlı yağ verildiğinde... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Vitamin enjeksiyonunda amaç cildin kaybettiği gerginlik ve canlılığın geri kazandırılma işlemdir. Sigara ve alkol kullanan, yoğun çalışma temposu nedeniyle cildine yeterli özen göstermeyen , cildin güneşe... Devamı »

Uzm. Dr. Elif Ebru GÜNER

Akne izlerinin tedavisi İz tedavisinin başarısı izlerin derinliği ve yoğunluğuyla orantılı olarak değişkenlik gösterir. Akne izlerinin tedavisinde kullanılan temel tedavi yöntemleri şunlardır: Kimyasal... Devamı »

Op. Dr. Zekeriya KUL

Meme, kadınlığı simgeleyen önemli organlardan biridir. Tarih boyunca büyük memeler kadında dişiliğin ve doğurganlığın sembolü olarak görülmüştür. Bu amaçla bir çok tıbbi ve tıbbi olmayan yöntemler bulunmuş... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Arif KARAGÖZ

Son yıllarda estetik cerrahide sık sık adını duyduğumuz kök hücre tedavilerinin başlangıç noktalarından biridir aslında. Çünkü yağ hücrelerinin içinde kemik iliğinden sonra en fazla kök hücre bulunan... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 27 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 8143 kayıt bulundu.