Dr. Bora Küçükyazıcı, İstanbul, Psikoloji

Dr. Bora Küçükyazıcı

Psikoloji - İstanbul

Dikkat Eksikliği-Hiperaktivite Bozukluğu, İnternet Bağımlılığı, Nöropsikoloji

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Psikologun Adresi

Barbaros Mah. Sarkaç Sok. Ağaoğlu My Prestige Ofis Binası No:1 ****  Ataşehir, İstanbul
Brain Center İstanbul

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Bora Küçükyazıcı Hakkında

Bora Küçükyazıcı Kimdir?

1973 yılında İstanbul doğumludur. 1990 Cağaloğlu Anadolu Lisesi`nden mezun olduktan sonra, lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1997 yılında tamamlamıştır. Acil Servis Sorumlu Hekimi olarak Kastamonu-Balıkesir-Tekirdağ illerinde 1997-2000 yılları arasında devlet görevinde çalışmıştır.
2000-2006 yıllarında Actavis, Genzyme gibi ulusal ve uluslararası medikal ve biyoteknoloji firmalarında medikal departmanda eğitmen ve üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır.

Katıldığı uluslararası eğitim ve
yönetim toplantılarında Türkiye`yi birçok defa başarıyla temsil etmiştir; "Farklılaştırma Stratejisi ve İletişim" konulu çalışması ile 2006 yılında yurt dışında "En Başarılı Uygulama" ödülü almıştır. 2007 yılında Aile Hekimliği programına katılmıştır.

2008 yılında St. Clement’s Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında doktora programına başlamıştır. Doktora programında tamamladığı çalışmalar şu alanlardadır: Çocuk ve
Yetişkin Psikolojisi, Yaşlılık Psikolojisi, Sosyal Psikoloji, Günümüzde Psikoterapi, Aile Sosyolojisi, Çocuk Psikopatolojisi, İletişim Psikolojisi.

2008 yılında Türkiye`de düzenlenen "Achieving Market Access & Maximizing Commercial Performance in Turkey, Middle East & North Africa" toplantısında, "Accesing the Mind Radar" başlıklı projesini sunmuştur.

2008 yılında PETAD (Psikolojik Eğitim, Terapi ve Araştırma Derneği) tarafından "Aile Danışmanı-Terapisti" olarak sertifikalandırılmıştır. 2009 yılında Hollanda - Mind Media tarafından düzenlenen Neuro-Bio Feedback programına katılarak, nöroterapi uzmanı sertifikasını almıştır.

2010 yılında Amerika’da "ADHD Through the
Life Span" programını tamamlamıştır. Prof. Dr. Antony L. Rostain süpervizyonluğundaki 12 haftalık programda şu konularda çalışmalar tamamlamıştır: - Dikkat Eksikliği Nöro-Anatomisi ve Nöro-Fizyolojisi, - Dikkat Eksikliği Tanı ve Tedavisi, Neurofeedback Dikkat Egzersizleri.


Dr. Küçükyazıcı halen Brain Center of İstanbul'da, aile danışmanı ve nöroterapi uzmanı olarak görev yapmaktadır. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir. CAL Mezunları Derneği, Türkiye Halk Sağlığı Derneği ve All About Neurofeedback isimli dernek ve oda üyelikleri bulunmaktadır.


İlgi alanları arasında: Neurofeedback ve Biofeedback, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) tedavisi ve DEHB Öğrenci Koçluğu bulunmaktadır. Evlidir, 2 kız çocuk babasıdır.

Diploma aldığı kurum

 • AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01 1997

Tecrübe: 23 yıl 9 ay

Yayınlar

 • Çocuk Büyütürken En Sık Sorulan 100 Soru ve 100 Cevap - Büyükada Yayıncılık

Yabancı Diller

 • İngilizce
 • Almanca

Deneyimler

 • Sağlık Bakanlığı Devlet Hastanesi
  01 1997 - 12 2003
 • Actavis Genzyme Medikal Yönetici
  01 2003 - 12 2010
 • Çocuk ve Genç Kliniği
  01 2011 - 12 2012
 • Brain Center İstanbul
  01 2013 - Şu Anda
 • D&F Management
  01 2018 - Şu Anda

Diplomalar ve Sertifikalar

Ödüller

 • 2018 En Başarılı Dikkat Geliştirme Merkezi (01.06.2018)

Fotoğraflar

Hobiler

 • İstanbul Tarihi
 • Türkiye Antik Şehirler

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Dr. Bora Küçükyazıcı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Neurofeedback

  Merhaba hocam okb nin yan etkilerinden olan dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite bozukluğu neurofeedback ile dehb in en aza indirgenmesi mümkün olur mu? teşekkürler

  Doktor Cevabı:

  Dr. Bora Küçükyazıcı

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Neurofeedback hakkında

  Merhaba ben çocukluğumda da var dı. obsesif kompulsif bozukluk hastasıyım 10 yıldır ilaç kullanıyorum. neurofeedback ile bu hastalıktan kurtulmam mümkün mü? teşekkürler

  Doktor Cevabı:

  Dr. Bora Küçükyazıcı

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Dr. Bora Küçükyazıcı kimdir , telefon numarası nedir?
Dr. B Küçükyazıcı ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Dr. Bora Küçükyazıcı için nasıl randevu alabilirim?
Dr. B Küçükyazıcı şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Dr. Bora Küçükyazıcı nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Dr. Bora Küçükyazıcı Brain Center İstanbul bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Dr. Bora Küçükyazıcı hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Dr. Bora Küçükyazıcı Psikoloji, uzmanıdır. Dikkat testleri, Bilişsel davranışçı terapi, Aile danışmanlığı, Anne-baba eğitimi ve danışmanlığı, Bütüncül psikoterapi, Bütüncül psikoterapi, Çocuk ve ergen terapisi, Çocuk ve ergen terapisi, Çocuk ve ergen psikolojisi problemleri, Çocuk ve ergen psikolojisi problemleri alanlarında hizmet veriyor ve Dikkat Eksikliği-Hiperaktivite Bozukluğu, İnternet Bağımlılığı, Nöropsikoloji, Okul Başarısızlığı, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) hastalıkları konusunda çalışıyor.

Dr. Bora Küçükyazıcı için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Dr. Bora Küçükyazıcı muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Dr. Bora Küçükyazıcı hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Dr. B Küçükyazıcı ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Dr. Bora Küçükyazıcı hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Dr. B Küçükyazıcı hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.