Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala

Genel Cerrahi - İstanbul
5.0

Onkoplastik Meme Cerrahisi, Fibrokistik Hastalık, Meme Başı Akıntısı

“Öncelikle söze nasıl başlayacağımı bilmemekle birlikte sanırım biraz heyecanlandım, Yaklaşık bir buç...” Devamı

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala

Dr. Öğr. Görevlisi İlker PALA, 1973 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerini TED Ankara Koleji'nde bitirdikten sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2000 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. Tıp eğitimi esnasında burslu olarak Polonya’da 1 ay süreli cerrahi eğitim almıştır. İhtisasını ise yine Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 2005 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur. 

Askerlik vazifesini GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Uzman Tabip Asteğmen olarak yerine getirmiş olan Dr. Öğr. Görevlisi İlker PALA, askerlik sonrasında İstanbul ve Ankara’da bulunan birçok özel hastane ve merkezde görev yapmıştır.

Mesleki çalışmalarına şu an da Pendik Medipol Üniversitesi Hastanesi devam eden Dr. Öğr. Görevlisi İlker PALA, iyi derecede İngilizce bilmekte olup pek çok mesleki derneğin üyesidir.

Kasık fıtığı ameliyatı sonrası ağrı

Hocam merhaba. 1.5 yıl önce kasık fıtığı ve inmemiş testis ameliyatı oldum. İnmemiş testis alındı. Ancak iyileşme sürecim çok uzun sürdü. Son 4 aydır ise ameliyat olan bölgemde batma şeklinde çok ağrım oluyor. Otururken ve yatarken sıkıntı yaşamıyorum ancak yürüdüğümde ya da ayakta kaldığımda batma şeklinde ağrım oluyor. Buna ek olarak ise ağrı olduğu an skrotum kıpkırmızı oluyor biraz daha ayakta kaldığımda morarmaya başlıyor. Ameliyatı yapan doktor ile görüştüm. İlaçlı mr istedi fıtıktan değil...

Daha Fazla
Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala tarafından cevaplandı

Geçmiş olsun. Anlattığınız durum yamaya bağlı olabilir. Tetkiklerinizle beraber muayene için başvura... Cevabı görmek için tıkla.

25 Ekim 2021 tarihinde cevaplandı.

Kıl dönmesi

Merhabalar. Ben 2 sene önce kuyruk sokumundan kıl dönmesi ameliyatı oldum. Öncesinde de 2 defa tekrarladı. Şu sıralar çok fazla uzun oturuyorum. Kuyruk sokumunda değil de kalçaya uzanan dikiş kısmında su toplaması gibi bir durum var. Dikişlerde böyle içi boş şişlik sebepleri tekrarlama belirtisi midir? Yanıt verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler şimdiden.

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala tarafından cevaplandı

Melisa Hanım merhabalar...Uzun süre oturmak ,kıl dönmesinin nüks etmesindeki esas sebep değildir. Bö... Cevabı görmek için tıkla.

25 Eylül 2021 tarihinde cevaplandı.

Fadime Alkan / G.Antep

Merhaba Miraç hocam, ben Adıyamandan gelerek G.Antep'ten hastanız Fadime Alkan. Yaklaşık 2013'ten beri sekiz senedir sizin hastanızım. Göğsümde kistler için her yıl size kontrole geliyordum. En son 2019 yılında hemeroitten ameliyat oldum ve sizden çok memnunuz. Şu an siz İstanbuldasınız. Hem geriye dönük arşiv bilgilerime nasıl ulaşabilirim, hem de G.Antep'te sizin gibi iyi bir doktor bize tavsiye edebilirseniz sevinirim. İletişim bilgilerim. 0 0505 317 64 70 falkan541@gmail.com Başarı...

Daha Fazla
Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala tarafından cevaplandı

Fadime hanım merhabalar.... Çalışmış olduğum hastanelere bizzat başvurarak eski raporları temin ede... Cevabı görmek için tıkla.

21 Temmuz 2021 tarihinde cevaplandı.

Pendik Medipol Üniversitesi Hastanesi
Bahçelievler Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı no:31-33 Pendik/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Tiroidektomi Tiroid kanseri cerrahisi Tiroid cerrahisi Stapler hemoroidopeksi Splenektomi Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Dr. Öğr. Görevlisi İlker PALA, 1973 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerini TED Ankara Koleji'nde bitirdikten sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2000 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. Tıp eğitimi esnasında burslu olarak Polonya’da 1 ay süreli cerrahi eğitim almıştır. İhtisasını ise yine Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 2005 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Onkoplastik Meme Cerrahisi Fibrokistik Hastalık Meme Başı Akıntısı Hipertiroidizm (Zehirli Guatr) Hemoroid (Basur) Ve Çatlaklar Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 81 45

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
KB
Kem*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Pendik Medipol Üniversitesi Hastanesi

Öncelikle söze nasıl başlayacağımı bilmemekle birlikte sanırım biraz heyecanlandım, Yaklaşık bir buçuk yıldır yaşamış olduğum jinekomasti probleminin nasıl çözüldüğünü anlatmak istiyorum sizlere, bir gün duştan çıktığımda aynada göğüslerime baktığımda bir tuhaflık hissettim ve hemen araştırmaya başladım acaba ne olabilir diye sonrasında bulduğum bütün bilgiler jinekomasti diyordu bende devlet hastanesinden randevu alarak ilgili birimlere gittim gerekli muayene ve ultrason çekildikten sonra başlangıç seviyesi jinekomasti olduğu ve bunu devlet hastanesinin karşılayamacağını ifade ettiler. Sonrasında çeşitli estetik hastaneleri ve kurumları araştırdım içlerinde tam olarak tatmin olduğum çıkmamıştı ta ki Miraç İlker Pala hocam ile karşılaşana kadar, kendisine instagram üzerinden ulaşıp yaşadığım sıkıntıyı aktardım ve gerekli bilgilendirmelerinden sonra çalışmış olduğu Pendik Medipol Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi bölümünden randevumu aldım. Randevu günü ve saati geldiğinde hocam güleryüzü ile karşılayarak muayene edip işlem planlamasını gerçekleştirdi. Hemen aynı zaman diliminde anestezi ve diğer kan tahlillerimi vererek iki gün sonrasına aç karnına gelecek şekilde ameliyat randevum verildi. Ameliyat sabahı çok heyecanlanmıştım çünkü bir buçuk yıldır çekmiş olduğum sıkıntı sonunda son bulacaktı. Görevli eşliğinde odama çıkarıldım ve ameliyat için hazırlanan kıyafeti giyerek damar yolumun açılması işlemini gerçekleştirdik. Bundan sonrasında iki saat sonra ameliyat zamanım geldi ve sedye ile hayallerime doğru yol alıyordum. Ameliyathaneye geldiğimde hocamın neşeli hali heyecanımı yatıştırmıştı. Bütün ameliyathane ekibi gerçekten çok ilgiliydi ve bütün hazırlıklar tamamlandığında iyi uykular uğurlamasıyla daldım. Sonrasında gözümü açtığımda narkozun etkisiyle ameliyattan bir hafta önce gitmiş olduğum konserden bahsedip durmuşum neyse odama çıkarıldım ve ilgili serum ağrı kesiciler ile ağrılarım hafifledi. Hocam yanıma uğrayarak ameliyatın çok başarılı geçtiğini ve yarın taburcu edeceğini söyledi. Geçirdiğim gece boyunca tüm hemşire çalışanları ve kat görevlileri gerçekten çok ilgililerdi her şeyden çok memnun kaldım. Hocamın verdiği ilaçları aksatmadan kullanıp kontrol randevularıma da gidiyorum. Şu an sonuçtan çok memnunum yaklaşık bir iki ay içinde tamamen iyileşecek dokuyla birlikte hedefime ulaşmış olacağım. En başından en sonuna başta Miraç İlker Pala hocama sonrasında tüm hastane yönetimi ve çalışanlarına çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız iyi ki sağlığımız sizlere emanet hepiniz çok değerlisiniz biz hastalar için.

OD
Oğu*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
Pendik Medipol Üniversitesi Hastanesi

Kıl dönmesi şikayetimden dolayı çekinerek araştırma yapmaya başladim ve Miraç hocamı bulurbulmaz hemen randevu aldım. Kendisi güler yüzlü, iletişimi güzel ve hastayi endişelerinden uzaklaştiran bir mizaca sahip. Muayene sürecinde benimle oldukça güzel ilgilendi. Kısa sürede ameliyat randevusu verdi ve ameliyat oldum. Ameliyat gayet güzel gecti hiçbir acı ve sıkıntı çekmedim. Ameliyat sonrası sürectede cok yakından ilgilendi ve düzenli olarak kontrolümü gerceklestirdi. Kısa sürede iyilestim ve sağlığıma kavustum. Bu konuda şikayeti olan hastalara tavsiyem kesinlikle zaman kaybetmeden Mirac Hocama görünmeleri gerektigidir. Kendisine çok teşekkür ediyorum, iyiki varsıniz hocam

JW
Jes*** W***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

- Giant Fibroadenoma Surgery - This was my first experience having surgery outside of America. I've been living in Turkey for a while now, but the thought of going through that process at some point away from family made me feel uneasy. After a few days of researching online as best as one can in a foreign country, I found Dr. Ilker Pala and made my appointment. He saw me quickly and from the very beginning made me feel confident in his ability to remove my tumor easily and with the smallest scar possible. I was definitely skeptical at first and prepared myself for the possibility that my breast would look very different afterwards because I am small chested and the tumor was 2.5 inches in length and nearly 2 inches across. The thought of removing something that large in size through an areolar incision just didn't seem possible to me. Surgery day came and he met me with warmth, great energy and Gaziantep soap as a gift. The procedure was quick (maybe all of 40 minutes) and I stayed for a few hours to recover. I was able to take the Marmaray home afterwards and came back for my follow up a week later (which is about the length of how long the pain lasted, but it was absolutely manageable). When he took off the bandage I was completely shocked to see how small the incision was. I regret being skeptical at first. I was given some cream for the scar and am applying it daily, but when I look in the mirror now, I can't even see a difference. There was no indentation in my skin from where the tumor was growing and taking up so much space and the areola has healed so well that it doesn't look like it's been cut at all. Honestly, I'm nothing short of amazed by it. He is truly skilled and knowledgeable. If you are needing to have a fibroadenoma removed, he's the doctor you want to go to! Thank you again =)

CB
Cih*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Merhaba arkadaşlar. Ben Makedonya'da yaşıyorum. 15 yıldır hemoroid sorunum vardı, son birkaç ay sıkıntılarım artmaya başladı, yürüyüş yapamıyordum, spor yapamıyordum, bisiklete binemiyordum, kısacası yaşam kalitem çok düştü. Istanbula ilk seyahatimde İlker hocaya uğradım, ertesi gün ameliyat olabileceğimi söyledi. Hiç düşünmeden tamam dedim ve ertesi gün lazer yöntemiyle ameliyat oldum. bir gece hastanede yatıp ertesi gün arabama binip hotele geçtim, 3 gün sonra da kontrole uğradım, çok şükür her şey yolunda olduğunu duyunca karayoluyla Makedonyaya döndüm. Hemoroid sorunu olan herkese tavsiyem, hiç düşünmeden Dr. Ilker Pala hocaya gidin ameliyat olup birkaç günde sağlığınıza kavuşun. Bence asla ertelemeyin. Umduğumdan çok daha kolay oldu. Ellerinize sağlık Ilker hocam, sayenizde gençliğime döndüm:) Saygılar, Cihan Baki

EG
Emr*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Merhabalar Yaklaşık 1 ay önce İlker hocama kıl dönmesi şüphesiyle başvurdum ameliyatla alakalı çekincelerim vardı Hocamız bu çekincemden dolayı ilaçlarla kurtarmayı denedi akıntı vardı ilaçlarla akıntı baya azaldı Sonra Fenol tekniğiyle bölge içindeki kılların temizlenmesi gerektiğini 10 dakikalık ağrısız bir işlem olacağını ve normal hayatıma rahatlıkla devam edeceğimi ağrısız bir işlem olduğundan bahsetti... Ve operasyon günü işlem ameliyat ortamında 10 dakika gibi kısa bir sürede bitti Ameliyattan çıktıktan sonra biraz dinlenerek eve kendi aracımla ve kendim kullanarak gittim 2 gün dinlendim ve şuan işime devam ediyorum... İlker hocama çok teşekkür ediyorum ve kıl dönmesiyle alakalı çekinceleri olan arkadaşlar daha fazla ilerlemeden erken teşhis ve daha kolay olan bu tedavi yöntemiyle sağlıklarına kavuşabilirler... Saygılarımla...

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala
Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala 2 Mayıs 2021
Geçmişler olsun Emre Bey.
gd
Gül*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

iyi ki tanımışım sizin gibi değerli bir hocayı tedavi yöntemleriniz ve konulan teşhislerde gayet memnun kaldık. ilginiz ve alakanız için samimiyetiniz için çok teşekkür ederiz her şey için çok teşekkürler hocam seve seve tavsiye edeceğim başarılı bir hayat dileriz :)

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala
Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala 2 Mayıs 2021
Geçmişler olsun Gülçin Hanım.
HS
Hüs*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Rahatsızlığım yaklaşık altı ay önce başladı. Başlayan şikayetlerimle birçok doktora muayene oldum. Muayene sırasında herhangi bir tanı konulamadı. Bu altı aylık süreçte şiddetli ağrılarım sonucunda Pendik Medipol Hastanesine başvurdum. Doktorum Op. Dr. Miraç İlker Pala elle muayene sırasında safra taşımın olduğunu söyledi. Ultrason sonucuna da bakılarak ameliyat planlaması yapıldı. Yaklaşık bir hafta önce laparoskopik yöntem ile safram kesem alındı. Ameliyat sonrası ilk iki günü hafif ağrılarla atlattım. Birinci haftanın sonunda ise normal yaşantıma dönmüş durumdayım. Bu hastalık sürecimde doktorumun titizlikle göstermiş olduğu ilgisinden dolayı şükranlarımı sunarım.

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala
Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala 2 Mayıs 2021
Geçmişler olsun Hüsna Hanım .
AE
Ahm*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Arkadaşlar bu Cuma İlker Bey'e Jinekomasti ameliyatı oldum. İnanın 1 hafta bile olmadan beklediğimin çok daha üzerinde bir sonuç var şuanda. Kendisi inanılmaz ilgili ve anlayışlı. Özellikle benim gibi panik atak hastalığı olan veya ameliyattan korkan kişilere özellikle öneriyorum. Ameliyat sürecinden bahsetmem gerekirse ameliyat günü bana düşen sadece bir şey yemeden gitmekti geri kalan herşeyi İlker Bey ve Hastane çalışanları yaptı. Hatta göğüs traşıma kadar kendileri yaptı. Göğüs traşım yapılırken zaten uyutuldum. Kendime geldiğimde ameliyat bitmişti. Çok az bir ağrı vardı zaten hemen ağrı kesiciler yapıldı bir daha ağrı hissetmedim. 2 gün yatış yaptım. İlk gün biraz sersem gibiydim ancak 2. günden itibaren kendime geldim. Beni zorlayan sadece direnler oldu. Direnler Cuma ameliyattan sonra Çarşamba'ya kadar takılı kaldı. Ancak onun etkisini de Çarşamba günü çıkarıldığında farkettim. Göğüslerimde birikmesi gereken bütün pis kan ve sıvı onlar tarafından çekilmişti. Ameliyat öncesi İlker Bey'in kendisinden dümdüz göğüs değil biraz daha şekilli kaslı gibi durmasını istemiştim Direnler çıktıktan sonra tam istediğim gibi olmuştu. Jinekomasti ameliyatı olmak isteyen arkadaşlara şiddetle öneririm. Hem kendisi hem hastane personeli son derece nazik ve neşeli insanlar. İnanın çok rahat bir operasyon oldu. Çok teşekkür ederim.

AA
Ard*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Merhaba, Ayakta kaldığım, yürüyüş yaptığım, ağır eşya kaldırdığım zamanlarda sağ kasık bölgemde ciddi ağrı şikayeti ile İlker Bey'e başvurdum. Çocukluk çağında, sol tarafta kasık fıtığım vardı. 8 yaşında geçirdiğim bir operasyon ile şikayetim giderilmişti. O nedenle, üzerinden yıllar geçmiş de olsa, karşılaştığım semptomları kısmen tanıyordum. İlker Bey, öncelikle benden kısaca bilgi aldı. Sonra, el ile muayene etti ve hem sağ, hem sol kasığımda, oldukça geniş bir alanda inguinal fıtık oluştuğu teşhisini koydu. Tedavi ile ilgili seçenekleri tartıştığımızda, diğer cerrahi uygulamalarla ilgili kısa bilgi verdikten sonra, hali hazırda tekrar etmiş bir fıtık olduğu için, açık ameliyat ile, bölgedeki kas dokusunun onarılması ve güçlendirme amacıyla yama uygulanmasının, bu durumla tekrar karşılaşmamam için en doğru yol olduğunu ifade etti. Ameliyatta yapılacakları, anestezi seçeneklerini ve iyileşme sürecini detaylı olarak anlattı. Operasyon ile ilgili, acil bir durum oluşmadığı sürece, tekrar görüşmeye gerek olmadığını; ameliyat olmak istediğimde, zamanlamayı hastanenin planlama birimi ile görüşebileceğimi belirtti. Görüşmemizden 2 hafta sonra, kendi karar verdiğim tarihte ameliyat gerçekleşti. Genel anestezi sonrası uyanma sürecinde gözlenme olasılığı olan şiddetli öksürüğün, karın basıncını yükselteceği ve onarılan bölgede tekrar hasara sebep olabileceği konusunda önceden bilgilendirildiğim için, kendi isteğimle, spinal anestezi uygulandı. Ameliyat yaklaşık 1 saat sürdü. Operasyondan yaklaşık 3 saat sonra, İlker Bey ile, süreci kontrol amacıyla bir kere görüştük. Şiddetli ağrılara rağmen, anestezinin etkisi tamamen geçtikten sonra, aynı günün akşamı, destekle yürüyebilecek duruma gelmiştim. Gece, ağrı kesicilerin yardımı ile, 3-4 saat kadar uyuyabildim. Ertesi gün sabah erken saatte, İlker Bey tekrar kontrol için odama geldi. Yapılacakları tekrar açıkladı ve 2 gün sonrasına kontrol için randevu almamı söyledi. Zaten o gün kendi kendime yürüyebiliyordum ve taburcu oldum. Sürecin devamında, 2 hafta içinde, İlker Bey ile 2 kere daha görüştük. Bütün iyileşme süreci bana ilk başvurumda ifade ettiği şekilde gerçekleşti. Şu anda, ameliyattan tam 1 ay sonra, şikayetlerimin hemen hemen hepsinin geçtiğini söyleyebilirim. Kesi yaralarım da neredeyse tamamen iyileşti. Yalnızca kasık bölgesinde küçük bir miktar his kaybı kaldı. İlker Bey, bunun da önümüzdeki 5-6 ay zarfında azalarak kaybolacağı bilgisini vermişti. Sonuç olarak, İlker Bey'in hasta ile ilişkisinin profesyonel, ilgi seviyesinin yeterli, operatör hekim olarak yetilerinin de hasta konforunu yüksek tutacak düzeyde olduğunu belirtmek isterim.

AS
Asi*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

granülamatöz mastit .öncelikle herkese çok geçmiş olsun şimdiden . Göğsümde kızarıklık ve ateşle hatalandım ilk zamanlar basit bir kaç ilaçla geçiştirildi türlü hastanelerde ama sonrasında atakhalinde artmaya başladı .ve biz hastane hastane dolaşmaya başladım biopsi oldum türlü tahliller ve en kötüsü internetten okuduğum ve doktorlardan duyduklarım la artık kabusum oldu tek çare siteroidler olarak duyduk hep . Ama biz yılmadık hep bir arayış içinde idik araştırma sonucunda miraç ilker palayla tanıştık .sonrasında düzenli ilaç tedavisi ve en sonunda günü birlik taburcu olabildiğim bir operasyon la taburcu oldum .sonrasındaki kontrollerim benim açımdan hep bir korkuyla acabayla geçti ama hocamızın net ve rahatlatıcı cevaplarıyla bu sürecide atlattık .şimdi ise sadece altı aydan altı aya rutin kontroller var sadece .iyiki sizinle tanıştık her şey için teşekkürler ...

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala
Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala 2 Mayıs 2021
Geçmişler olsun Asiye Hanım .

Sık Sorulan Sorular

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala ile nasıl iletişime geçerim?

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala için nasıl randevu alabilirim?

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508118145

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala Pendik Medipol Üniversitesi Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dr. Öğr. Üyesi İlker Pala Genel Cerrahi uzmanıdır. Onkoplastik Meme Cerrahisi, Fibrokistik Hastalık, Meme Başı Akıntısı alanlarında hizmet veriyor ve Tiroidektomi, Tiroid kanseri cerrahisi, Tiroid cerrahisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube