Dil ve Konuşma Terapisti Savaş Çelik

Dil Konuşma Bozuklukları - Tekirdağ
5.0

Yutma bozuklukları / vital stimülasyon, Dudak Damak Yarıklığı, Ses bozuklukları

“Ben kekemelik sorunum ile başvurdum.Savaş hocamla beraber yaptığımız terapiler ile kekemelik sorunum...” Devamı

Dil ve Konuşma Terapisti Savaş Çelik

Dil Konuşma Bozuklukları Uzmanı Savaş ÇELİK, 1974 yılında Adana Ceyhan’da doğdu. Sırayla Eskikent Köyü İlkokulunu, Osmaniye Derviş Paşa Ortaokulunu ve Osmaniye Atatürk Lisesini bitirdikten sonra,1995 yılında girdiği Anadolu Üniversitesi Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu. Yaklaşık 12 yıl MEB’de Öğretmenlik yaparken, 2011 yılında, Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Dil ve Konuşma Terapistliğine kaydını yaptırdı. 2014 yılında yüksek lisans derecesini  aldı. Hala Tekirdağ’da, Çorlu ilk Terapi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde ve Yaşam Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezinde Uzman Dil ve Konuşma Terapisti olarak çalışmaktadır.

Yüksek Lisans Bitirme Projesi, Down Sendromlu Çocukların Kelime Edinimlerine, Tepki İsteme Model Olma Yönteminin Etkililiğinin Değerlendirilmesi

Katıldığı  Kongreler:

*7. Uluslar arası Katılımlı Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi-Kocaeli 5-7 Mayıs 2013 (Poster Sunum- Afazi Vakalarinin Demografik Özellikleri: Dilkom Örneklemi (2004-2012))

*2. Yutma Bozuklukları Kongresi- Ankara   6-7 Aralık 2013

*3. Yutma Bozuklukları Kongresi– Ankara   3-4 Aralık 2014 (Poster Sunum-Wilson Hastalığında VitalStim Yutma Terapisi Uygulaması: Vaka Sunumu)

*8. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi-İstanbul 17-18-19 Mayıs 2015 (Sözlü sunum- Down Sendromlu Çocukların Kelime Edinimlerine, Tepki İsteme Model Olma Yönteminin Etkililiğinin Değerlendirilmesi)

*10 Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi-İstanbul 28 Nisan-01 Mayıs 2019 (Sözlü sunum- Kekemelik Terapisinde Akıcılık Şekillendirme Yönteminin (Fluency-Shaping Therapy) Etkiliği Retrospektif bir Çalışma)

KATILDIĞI  EĞİTİMLER:

*Çocukluk Çağı Apraksisi. 8-10 Mart 2013.   Anadolu Üniversitesi DİLKOM

*Erken Dönem Kekemeliğin Değerlendirilmesi ve Terapisi Kursu. 10-11 Nisan 2013. Anadolu Üniversitesi DİLKOM

*Postür-Manevra ve Yutma Kursu. 5 Aralık 2013. 2. Yutma Bozuklukları Kongresi

*Vitalstim (Elektro Terapi) Kursu. Career Improvement & Advancement Opportunities, Inc.-Anadolu Ünv. DİLKOM.  23-24 Mayıs 2014

*Ses Bozukluklarının Videofloroskobik Değerlendirilmesi&Yutma Bozukluklarında Aletsel Değerlendirme-Fiberoptik Endoskopik Değerlendirme Kursu 14 Mayıs 2017

*Okul Öncesi Dönemde Kekeleyen Çocukların Terapisinde MODİFİKASYON Yaklaşımı 9-10 Eylül 2018

*İntroduction to PROMPT: Techniquue Workshop 23 Eylül 2018

BASILMIŞ  KİTAP

Konuşma Apraksisinde Artikülasyon Terapisi (Ağustos 2018)

https://www.rehabilitasyonkitaplari.com/konusma-apraksisinde-artikulasyon-terapisi?fbclid=IwAR0ir0B29NNw5lT7Y62MrFUE6WmOkmLbred4RAHaoMOIjZSzfdgTVYDvhVQ

https://www.detayyayin.com.tr/urun/konusma-apraksisinde-artikulasyon-terapi?fbclid=IwAR3FtUeNV5pJtiJMu-odGOv1snVIatuIeWNHnLYxcunHvH38G_ywgBXRCl4

https://www.dagyayin.com/urun/konusma-terapisinde-artikulasyon/

Afezi ve yutkunma hastalığı

İyi akşamlar hocam annem 66 yaşında afezi teşhisi konuldu konuşamıyor ve yutamiyor sadece virbaa ile besleniyorum bir takım terapiler olduğunu ve bu şekilde hastalarda iyileşme oluyormuş hastami size getirmek istiyorum ama yerinizi bilmiyorum acaba hastamız duzelebilirmi

Dil ve Konuşma Terapisti Savaş Çelik

Dil ve Konuşma Terapisti Savaş Çelik tarafından cevaplandı

Merhabalar. yutma terapilerinde etkili sonuçlar alınıyor. özellikle elektro (VitalStim) terapide bu ... Cevabı görmek için tıkla.

22 Haziran 2021 tarihinde cevaplandı.

Konuşma Bozukluğu

Merhaba Hocam 18 yaşındayım ve r harfini ğ olarak telaffuz ediyorum acaba konuş terapisi ile düzelir mi? Ne kadar zamanda düzelir?

Dil ve Konuşma Terapisti Savaş Çelik

Dil ve Konuşma Terapisti Savaş Çelik tarafından cevaplandı

Merhabalar. Sizin sorununuzun çözümü sadece konuşma terapisi ile olur. Aşağı yukarı 4-5 haftada bite... Cevabı görmek için tıkla.

16 Mayıs 2021 tarihinde cevaplandı.

Bilgilenmek

Hocam iyi günler otizmli çocuklar için ders veriyor musunuz

Dil ve Konuşma Terapisti Savaş Çelik

Dil ve Konuşma Terapisti Savaş Çelik tarafından cevaplandı

Merhabalar. Evet Dilek hanım yardımcı olurum. Cevabı görmek için tıkla.

4 Mayıs 2021 tarihinde cevaplandı.

Yaşam Yutma, Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezi
Kazımiye Mahallesi Aşık Veysel Sokak No:33/9 Çorlu/Tekirdağ
En Yakın Uygunluk
Randevu Hattı

Hakkında

Dil Konuşma Bozuklukları Uzmanı Savaş ÇELİK, 1974 yılında Adana Ceyhan’da doğdu. Sırayla Eskikent Köyü İlkokulunu, Osmaniye Derviş Paşa Ortaokulunu ve Osmaniye Atatürk Lisesini bitirdikten sonra,1995 yılında girdiği Anadolu Üniversitesi Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu. Yaklaşık 12 yıl MEB’de Öğretmenlik yaparken, 2011 yılında, Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Dil ve Konuşma Terapistliğine kaydını yaptırdı. 2014 yılında yüksek lisans derecesini  aldı. Hala Tekirdağ’da, Çorlu ilk Terapi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde ve Yaşam Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezinde Uzman Dil ve Konuşma Terapisti olarak çalışmaktadır. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Yayınlar

Tüm Yayınlar

İlgi Alanları

Yutma bozuklukları / vital stimülasyon Dudak Damak Yarıklığı Ses bozuklukları Hızlı - bozuk konuşma (Cluttering) Afazi Kekemelik Artikülasyon Bozukluğu Gecikmiş dil - konuşma

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 10 42

Görüşler

5.0

Zamanlama

4.9

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Tun*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce

Ben kekemelik sorunum ile başvurdum.Savaş hocamla beraber yaptığımız terapiler ile kekemelik sorunumu aza indirdim. Herkese tavsiye eder, hocamada teşekkür ederim.

SG
Ser*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Danışanını dinleyen, ılımlı, çok canayakın ve profesyonel bir hocam.Her zaman en ufak bir şeyde kendisine ulaşabileceğimi biliyorum .Her zaman kapısı açık bizlere herkese de tavsiye ederim.

EA
Emr*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Çok iyi çok memnunum

Yorum randevu sonrasında eklendi.
MA
Met*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

İşinde branşında uzman, ilgi ve alakasını her daim gösteren özellikle prosedürleri uygun şartlar altında hazırlar. Hataların farkedilmesin de kırıcı üslup ile konuşmaz. Ben çok memnun kaldım tavsiye ederim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
DC
Dil*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Cok ilgili , gayet memnunum, seanslarimiz keyifli ve verimli geciyor .

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Dil ve Konuşma Terapisti Savaş Çelik ile nasıl iletişime geçerim?

Dil ve Konuşma Terapisti Savaş Çelik için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dil ve Konuşma Terapisti Savaş Çelik için nasıl randevu alabilirim?

Dil ve Konuşma Terapisti Savaş Çelik ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504741042

Dil ve Konuşma Terapisti Savaş Çelik nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dil ve Konuşma Terapisti Savaş Çelik Yaşam Yutma, Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dil ve Konuşma Terapisti Savaş Çelik hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dil ve Konuşma Terapisti Savaş Çelik Dil Konuşma Bozuklukları uzmanıdır. Yutma bozuklukları / vital stimülasyon, Dudak Damak Yarıklığı, Ses bozuklukları alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube