KS
Soru Sahibi
14 Nisan 2021 05:27

Uyku bozukluğu

hocam, ben telefondan pubg adlı bir savaş oyunu oynuyordum geceleri arkadaşlarla,ve bu oyunda arasıra sinirlenme gerilme yaşıyordum, ben bu oyunu oynayıp uykudan 1, 1.5 saat sonra geceleri uykuda ani şekilde sıçrama ataklarım oluyordu haftada bir, dış kapıya doğru koşuyordum istemsiz. Bu sorunu oynadığım savaş oyunu yapiyor diye oyunu 1 ay oynamadım herhangi bir atak olmadı, fakat, bugün 1 2 saat futbol oyunu oynadım gündüz telefonumdan, gece 12 de yattım, 1.30 gibi yorganı yere atıp yine istemsiz sıçrayarak kalktım. sebebi ne olabilir hocam bunun cep telefonu oyunu yapabilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hasan Akdemir
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Oyunun türü değil de sizin oyunlara yaklaşımınız muhtemelen bu olayları yaşamanıza engel oluyor. Bir ara ekran diyetine girip elektronik oyunlardan uzaklaşırsanız olay tam netliğe kavuşur. Gençlerde uykuya dalma veya uyanma dönemlerine yakın iyi huylu sıçrama atakları sıktır ve uyaranların arttığı durumlarda şikayetlerde artar.

14 Nisan 2021 10:04