DY
Soru Sahibi
24 Aralık 2021 19:11

Başın sol tarafında ağrı

Hocam merhabalar 19 yaşında erkeğim.1 gün telefona gece bakarken kafamın sol tarafına bir ağrı girdi ve tesadüf müdür bilmiyorum o zamandan beri kafamın sol tarafında ağrı var.Kafamin sol tarafında sızlama şeklinde bazen gün içinde artıp azalan bir ağrı.Çocukken gittiğimde başımın ön kısmında sinüzit vardı diye hatırlıyorum ve genelde soğuk havalarda artan bir baş ağrım var,yeni tasindigimiz evde bahçeli soğuk,bu ağrılar başladığında kulak enfeksiyonum varmış kulak damlası kullandım.Bir de nabız ile birlikte atan damarlar seğirmeler ve karıncalanma var,başımın sağ tarafında da bu tarz ağrılar mevcut ama solda daha ağırlıklı.Kulağımda geceleri hafif çınlama oluyor.Genelde şakaklarda daha yoğun bu ağrılar.Stresli bir insanım genelde,d vitamini eksikliği,boyun düzleşmesi,kalp çarpıntısı ritim bozukluğum var ayrıca.Bilgisayar telefonla daha sık artıyor bu ağrı.Yastığı dik koyup uzanır pozisyonda uzun süre telefona bakarım genelde ve uzun zamandır yumuşak yastık kullanıyorum.Sanki iltihab ve üşütmeye bağlı bir ağrı gibi,ama nabza göre damar segirmeleri,sol kulakta çınlama beni düşündürüyor hocam.Bir şeylerle ilgilenirken falan pek rahatsız etmiyor şiddetli de değil.Sizce ne olabilir?(Hocam ekleme yapayım;bugün çok soğuktu ve eve geldiğimde de hem sağ hem sol tarafta kas ağrısı gibi ağrı oldu ve devam ediyor.Benim vücudumda genel olarak bir kas ağrısı var göğüs kafesimde özellikle.Ve normalde de bir baş ağrım var kışın artan.Kısacasi soğuğa ve strese bağlı olan kas ağrılarımın aynısı kafamda da mevcut.)

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Hasan Akdemir
Uzm. Dr. Hasan Akdemir
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Zonklayan ağrılar genelde damarsal kökenli, sıkıştırma germe ağrıları ise gerginlik-kas ağrıları olarak yorumlanır. Başı ağrıyan herkese bir kez beyin filmi çekimi önerdiğimiz için mutlaka bir kez nörolojiye gitmeniz gerekecek. Geçmiş olsun.

27 Aralık 2021 08:35
DY
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam.Şey bir de ben biraz araştırdım bu boyun düzleşmesi sinir ve damarlara baskı yaptığı için kulak çınlaması baş ağrısı başta karıncalanma gibi şeyler yapabiliyormuş.Bunla da alakalı olabilir mi sizce damar seğirmeleri vs?

30 Aralık 2021 19:55
Uzm. Dr. Hasan Akdemir
Uzm. Dr. Hasan Akdemir
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Boyun düzleşmesiyle ilgili düşüncelerimi bu sitede *** *** ** tarihinde yayınlamıştık. Aşağıda okuyabilirsiniz. "Pek çok yerdeki yazımda da belirttiğim gibi ; boyun düzleşmesi ne nörolojinin ne de fizik tedavinin bir rahatsızlığıdır, direk olarak psikiyatriyi ilgilendiren bir durumdur. Bir insanın kafasına balyozla vursanız boynunu düzleştiremezsiniz, bu durum sürekli stres altında olan, kendini geren hastalarda olur. Muhtemelen beyin uyuşmanız da bu stresle bağlantılı olabilir. Gerginliğinizi azaltacak tedaviler sizi rahatlatacaktır. Geçmiş olsun."

3 Ocak 2022 10:37
Uzm. Dr. Hasan Akdemir
Uzm. Dr. Hasan Akdemir Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Yazar toplam 6162 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
İlaç kullanımı lütfen acil Uzm. Dr. Hasan Akdemir
Göğüs seğirmesi Uzm. Dr. Hasan Akdemir
Başın sol tarafında ağrı Uzm. Dr. Hasan Akdemir
seğirmeler Uzm. Dr. Hasan Akdemir
Başımda kalp atışı Uzm. Dr. Hasan Akdemir
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Mehmet Necmi Eke
Dr. Mehmet Necmi Eke Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)
Uzm. Dr. Rashad İsmayılov
Uzm. Dr. Rashad İsmayılov Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)
Prof. Dr. Dursun Kırbaş
Prof. Dr. Dursun Kırbaş Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)
Uzm. Dr. Gülsün Erşen
Uzm. Dr. Gülsün Erşen Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)
Uzm. Dr. Murad Alhasan
Uzm. Dr. Murad Alhasan Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)
Facebook Twitter Instagram Youtube