ks
Soru Sahibi
18 Ekim 2013 12:44

sle ve hamilelik

merhaba hocam 27 yaşındayım evliyim. 11 yıldır sle hastasıyım coraspin 300mg ,prednol gün aşrı 2mg ve günde 1tane plaquenil kullanıyorum.plansız bi şekilde hamile kaldım.bu ilaçların riski nedir?kullanmaya devam etmelimiyim?teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tuncay Duruöz
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bu ilaçlar hamileliğinizin sonlandırmasını gerektirmeyebilir. Son kararı doktorunuzla konuşarak almalısınız. Bu aşama fazla endişe etmeden acilen doktorunuza başvurun. Hayırlı bebekler. Sevgiler.

18 Ekim 2013 18:35