CE
Soru Sahibi
4 Ağustos 2020 15:17

Romatoid artrit ilaçları kilo yapar mı?

Merhaba hocam. 24 yaşında romatoid artrit hastasıyım. Şu an metoart con iğne, folbiol, salazopryn ve plaquenil kullanmaktayım. Ancak bu ilaçları kullanmaya başladığımdan beri kilo artışı ve kilo vermemde durma söz konusu oldu. Diyet ve spor yapsam da kilo verememekteyim. Acaba ilaçların kilo artışı gibi bir etkisi var mıdır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Ebru Hanım, Bahsettiğiniz ilaçların direkt kilo artışı şeklinde bir etkisi beklenmez. Beslenme konusunda profesyonel destek almanız yerinde olabilir düşüncesindeyim.

5 Ağustos 2020 13:39