GN
Soru Sahibi
19 Nisan 2011 02:50

iyi günler sayın hocalarım.sakroiliak eklem mr cektirdim ve teknikte; -AK

iyi günler sayın hocalarım.sakroiliak eklem mr cektirdim ve teknikte; -AKSİAL SE T1 VE FSE T2 KORONAL SE T1 VE STIR. - S1 SOLDAA KISMEN LUMBALİZEDİR HER -HER İKİ SAKROİLİAK EKLEM VE EKLEMİ OLUŞTURAN KEMİK YAPILAR NORMAL İZLENMİŞTİR -İZLENEN DİĞER KEMİK YAPILARIN KORTİKAL VE MODÜLLER SİNYAL ÖZELLİKLERİ NORMALDİR -İZLENEN YUMUŞAK DOKULAR NORMALDİR -SONUÇ:S1 SOLDA KISMEN LUMBALİZEDİR.MEKANİK AĞRI ETİLOJİSİ AÇISINDAN KLİNİK BULGULAR İLE BİRLİKTE DEĞERLENDİRME ÖNERİLİR yazıyo bu ne demek oluyo sizden öğrenmek isterim burdaki hoclarımızın değerli bilgilerinide almak isterim.teşekkür eder size kolay gelsin hoşçakalın...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tuncay Duruöz
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Omurgada romatizma yok, mekanik zorlamayla ağrı olabilir demek. Sevgiler.

22 Nisan 2011 22:37