BB
Soru Sahibi
12 Temmuz 2008 16:10

sayın yaylı merhaba.benim yaklaşık 2 yıldır saçlarım dökülüyor.yapılan tatk

sayın yaylı merhaba.benim yaklaşık 2 yıldır saçlarım dökülüyor.yapılan tatkiklerde sadece ferritin düşük çıkmıştı 2 kutu demir hapının ardından 25 e yükseldi.sizce bu değer yeterli mi?aynı zamanda dökülen saçlaarımın ucunda saç kökünün çevresinde beyaz ,saça yapışmış kalıntılar var.bunlar herhengi bir sorunun belirtisi olabilir mi?cevabınız için şimdiden teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Saçlarda yaygın dökülmenin bir dizi nedeni bulunmaktadır. Demir eksikliği anemisi veya anemi olmaksızın kan demir düzeyi düşüklüğü bu nedenlerden yalnızca bir tanesi olarak değerlendirilmektedir. Bahsettiğiniz ek yakınmanın da değerlendirilmesi, saçlı derinin muayenesi, saç dökülme paterninin belirlenmesi, dökülme şiddetinin pull test ile ortaya konması ve saçların mikroskopik değerlendirilmesi tanının ilk adımlarını oluşturmaktadır. Yeniden bir dermatoloji uzmanı tarafından muayenenizi öneririm. Hoşçakalın.. Dr.Savaş Yaylı

14 Temmuz 2008 14:48